Land Rover Evoque modeli ile daha çevre dostu SUV’lar konusunda ilk adımı atıyor

SsTeam

Yönetici
Firmanın Hintli sahibi Tata Motors, markanın satışlarını sürdürebilmesi için bütün modellerinin daha “yeşil” versiyonlarının geliştirilmesi gerektiğini söyledi.Ekli dosyayı görüntüle 375

Tata Motors CEO’su Carl Peter Forster kendisiyle yapılan bir röportajda, perşembe günü tanıtılan küçük, hafif, iki kapılı SUV Range Rover Evoque’tan sonra markanın, daha büyük modellerinde de, daha az karbon üreten versiyonlarını çıkarması gerektiğini söyledi.

Forster, “Küçük bir otomobilimiz varsa büyük bir otomobil de yapabiliriz teorisini desteklemiyorum. Büyük Range Rover’ın daha verimli motorlarla geliştirilmesi önemli. Ancak bu faaliyetlerle, markanın sosyal olarak kabul edilebilir olmaya devam etmesini garantileyebiliriz” dedi.

CEO lüks araçlara olan talep yeniden artarken Tata’nın Jaguar Land Rover biriminin “güçlü bir büyümeyi” hedeflediğini söyledi. İngiltere’de 33.000 Sterlin’den başlayan bir fiyatla satışa sunulacak Evoque, yıllık satışları geçen yıla göre yüzde 50’den fazla artırarak 300.000 adede çıkarmayı amaçlayacak.
 

Üst