Kyronda sönmeyen ışıklar

ŞİKAYETTİM; sürekli olur olmaz zamanda yanan ve sönmeyen ABS ESP - HDC vs ışıklar dı... Arıza tesbitte de Çözülemeyen Abs sensör problemi veriyordu

ARKADAŞLAR ; ARAÇLARINIZIN ÖN PORYALARINI İVEDİ OLARAK kaliteli GRESLE YAĞLATTIRIN.....Dişlileri söküp temizlettirin.. ( AŞIRI YAĞLAMA HALİNDE 4 ÇEKER DEVREYE GİREMİYOR, girse bile hafif yük binme de basınçtan kütürdeterek geri çıkıyor, tecrübe ile sabit. Bu şekilde olursa aks kafalarını sıyırabildiğini söyledi...)

Benimki aşırı bakımdan diğer müşterilerin ki de bakımsızlıktan tamirciye uğruyormuş...

AYRICA MOTOR ve ŞASE bağlantı civatalarını ilk fırsatta ve her bakımda istisnasız SIKTIRIN ve muhtemelen eksik lerini de gevşemez somunlarla tamamlayın.....

Konya yetkili Servisine ısrarla dediğim ve yaptık dediği halde yapmamışlar ; MOTOR YERİNDEN FIRLADI.....hiç civatası kalmamıştı....Başka arkadaş araçlarını da özel serviste tüm civatalarını tamamlatıyor ve Sıktırtıyorum....

ÖN PORYAları ve yuvasını ÇOK İVEDİ kaliteli gresle YAĞLATTIRIN ki abs SENSÖR ARIZASI VERMESİN, ABS, HDC-ESP vs ışıklar aynı anda yanmasın.....bir müddet sonrada dişlileri bozmasın..

Ayrıca ön tekerlerden birisi direksiyon çevrili vaziyette boşta kalıp da fazla boşa dönerse ABS sensörü uyarma ve koruma amaçlı yanıp sönebiliyormuş.... Bu arıza değil sistem güvenliği içinmiş...

YETKİLİ SERVİSLER suyla temizliyor ve hava tutup kurutmuyorlar 2 ay sonra o dişlileri pastan tanıyamıyorsunuz.....VERDİKLERİ CEVAP suya girmişsiniz....... ( Antalya, Konya ve Avrupa yakası yetkili Servisi ) En son Şahsuvar oğlunda sağ öne komple müdahale edilmişti ,ve sağ ön porya dişlisi değiştirilmişti, özel serviste 2 ay sonra açtırdığımda Musluk suyundan akar gibi su aktı ve aşırı paslı idi........ Hiç el atılmayan Sol taraf paslı ancak kuru idi..

Suya girmemiştim, Hiç bir otomobilde bile Başıma gelmemişti.... Tüm bular 35.000 DEN ÖNCE OLMUŞTU.....

Gres meselesini de ben diğer marka araç bakımını yaptıran ve sitede paylaşan arkadaşlardan öğrenmiştim.... Özel servis ustasına ısrarla yaptırtmıştım....

SİZ İSTEMEDİKTEN SONRA kimse Müdahale etmiyor....ÇÜNKÜ ek maliyet ve Emek ...... kullanıcı lar çok Bilinçsiz ve Bilgisiz...

ÖRNEK ; Ben Sıfır araba aldım Bakım mı yaptırayım...Bakım yaptıracaksam niye sıfır araba aldım deyip hiç servise uğramayıp 40.000 de motoru komple ele alanlar ....
Sıfır araba aldım yakıtta mı koyacağım kendi kendine gitmesi lazım anlayışında olup otobanda yolda kalanlar.... Aracı 150 000 km geçip daha 4 çekeri kullanmayanlar.... 4 çekerden 2 çekere alamayanlar...... daha neler neler...

Aracım 07 EBK 07 2010 kyron 49.000 de Mesleğim Adliyeci, Hobim araçlar... 2. el olarak 29.000 de almıştım....

SON SÖZÜM KONYA YETKİLİ SERVİSİ ZEKİ KAYA dan uzak olunda .....

Tavsiyem KONYA MERKEZ deki karatay sanayideki ÖZEL SERVİS.... Arkadaş olun ve ek neler yapabiliriz Soruları ve cevapları bol sorun.... o günden bu yana No Problem.....

Saygılarımla.... Yolunuz düşerse Benim plakayı verip yapılan ilaveleri öğrenip kendi aracınıza uyarlayabilirsiniz....

Tek ve donanımlı olduğunu fotoları koyunca göreceksiniz.....

TURBONUN HAVA emiş HORTUMUNU DA GENİŞİ İLE DEĞİŞTİREBİLİRSENİZ ÇOK RAHATLIYOR.... ipli ve yırtılmayan olsun , diğerleri yırtılıp arabayı kağnıya dönüştürebiliyor...

F

falken34

hocam burada servisten ziyade ustanın ahlakı önemli :)
malesef bahsettiğiniz gibi usta bulmak artık zor...işinin erbabı usta yetişmiyor artık..yeni ustalar çok üşengeç ve paragöz..
bende aracın bakımlarını serviste yaptırsamda
bu nedenle kendi güvendiğim bir ta de ustam var.ona da kontrol ettiririm..