Kyrona 6 ileri manuel sanzuman

dtandogan

Moderator
Merhaba bende 4x4 manuel kyron var. Arabanin tek sevmedigim seyi 5 ileri olmasi. Pikaplarda hem 4x4 hemde 6 ileri duz vites. Cikmacida filan bulsam bu degistirilir mi? Olur diyen var olmaz diyen var. Gecen gun malum sitede 2500 e kazali arabanin saglam sanzumani buldum almayida cok istedim de bi kac kisi macera arama paran cop olur dedi vazgectim almadim. Ama hâlâ aklim 6 ileride. Denemis duymus gormus olan varmi. 6 ileri olursa eminim cok guzel olacak zaten araba yokmu vites diye bagiriyor. Bence 5 ileri olmasi teknik bir hata

Ayna mahruti oranları ile oynanarak son hızı arttırmak daha ekonomik olabilir mi, bilmem üstatlar ne der.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

dtandogan

Moderator
Hiz icin istemiyorum araba vites istiyor vites yok. Amacim hizli gitmekten ziyade mesela 120 ile giderken daha dusuk devirde gitmek istiyorum. Bu aracin 5 ileri olmasi kesinlikle hata. Baruz sekilde 6 istiyor arac

YvzNazli

Moderator
Olmayacak iş değil Deniz abi.
Bizim Protonlarda çok oluyor bu olay, Otomatikten-Manuel şanzımana Benzinliden-Dizel şanzımana değişim yapıyorlar.
Bence senin arabaya yapılırsa çok da iyi olur.
Eski servis çalışanı ustaların numarasını vereceğim sana abi. Bi ara konuş bakalım olur verecekler mi?

Fırat Usta : 0 535 629 72 39

Harun Usta: 0 531 580 27 86

Numaraları wp den de göndereceğim ara konuş bi abi. Ama şanzımanı komple sen alırsan daha iyi olur.

Hiz icin istemiyorum araba vites istiyor vites yok. Amacim hizli gitmekten ziyade mesela 120 ile giderken daha dusuk devirde gitmek istiyorum. Bu aracin 5 ileri olmasi kesinlikle hata. Baruz sekilde 6 istiyor arac
Son hızı arttirinca mantıken normal hizdaki devir de düşer.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence vites kutusunda 5inci vitesin dişli oranını değiştirerek istediğiniz sonuç elde edilir. Bir araştırmak lazım. Sonuçta uzun yolda kullanılan vites sonuncusu ve diğerleri hızlanma için kullanılır.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

YvzNazli

Moderator
Deniz abi Fırat ustayı biraz daha sıkıştır komple şanzıman bulunursa yapılır gibi geliyor bana.

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi