Kyron Tuning

Cevap: SsangYong Kyron tuning

Arkadaşlar aranızda racechip uygulaması yaptıran var mı? Varsa artıları eksileri nedir acaba?

SsTeam

Yönetici

forumda daha yaptıranı görmedim ama piyasada yaptıranlar var

SsTeam

Yönetici

Ben yaptırmıştım actyon Sports'a 140 hp arac 170 hp cıvarı olmuştu arac kalkışlarda çok daha seri olmuştu özellikle altı devirler çok canlanmıştı , yapılırsa daha ıyı olur . Ecu ya yenı program yükleyerek yapmışlardı malıyetı 500 lira

- - - Updated - - -

Ben yaptırmıştım actyon Sports'a 140 hp arac 170 hp cıvarı olmuştu arac kalkışlarda çok daha seri olmuştu özellikle altı devirler çok canlanmıştı , yapılırsa daha ıyı olur . Ecu ya yenı program yükleyerek yapmışlardı malıyetı 500 lira

Peki abi motorun ömründe veya diğer aksamlarında sıkıntı yaratır deniyor ne derece doğru? Ben bu işi ciddi ciddi düşünüyorum.

SsTeam

Yönetici

Yakıt durumu ne olduydu peki? Dikkat etmiş miydiniz? Artış ya da düşüş gibi?

O

orçun81

Su chip işi beni de bana bi kendine çekmeye başladı.
Ama tereddutlerim var; tirsiyorum açıkçası

- - - Updated - - -

Su chip işi beni de bana bi kendine çekmeye başladı.
Ama tereddutlerim var; tirsiyorum açıkçası

SsTeam

Yönetici

Sert kullanınca yakıt artıyor ama sakın kullanınca daha az yakıyor çünkü turbo daha düşdük devirlerde devreye gırıyor , yapılan işlem çok basıt aracın Ecu şundan motorun ıc basıncısını arttırıyorlar 265 bf lastıkle CHı P yokken 180 varken 200 gördüm vıdeoları Youtube da var, arac resmen bir gti ay kadar serı oluyor , donanımhaberde aratırsanız konusu da var

F

falken34

chip felan değilde videodaki gerzek kolaylıkla çıkabileceği yerde batırıyor arabayı....
pilotaj sıfır..

Net kararım; taktırmıyorum. Allah razı olsun verdiğin bilgiler için.

(Güzel düşün, güzel gör.)

SsTeam

Yönetici

Barjen verdiğin ayrıntılı cevap için teşekkür ederim benim de kafamda hep soru işaretiydi chip sayende forum olarak aydinlandik :)

korandosports

Moderator

[FONT=Verdana, Arial, Tahoma, Calibri, Geneva, sans-serif]Bu ssangyonglar çok keyifli direk arka bırakıyor aslında bu araçla yapmak istediğim yay kesip arabayı hafifletip 18 inch hafif bir jant difflock chip ve spor bir direksiyon [/FONT];) Millet off road yapmak ister ben drift çok farklı fantezilerim var:D:D

Beyler chip (motor yazılım güncelleme ) ile Box arasında ciddi farklar var motor ömrü ve performans açısından , öncelikle box takıldığı zaman motorun ateşleme sistemine yükleniliyor yani motor sürekli aldatılıyor diyebiliriz ayrıca zengin karışıma meyilli olup tren gibi duman çıkartıyor , bu iyi bir yöntem değil ama epromm güncelleme ile yakıt basıncı turbo basıncı turbo devri egr gibi onlarca parametrede hassas şekilde oynama imkanınız oluyor , malum her otomobil fabrikadan potansiyeli kısılmış olarak çıkartılıyor malum bakım periyodlarına özen göstermeyenler olabilir , çok tozlu yerlerde bu araçlar çalışabilir yada çok hor kullanılsa bile hemen arıza çıkmaması için potansiyel azaltılıyor , chip tuningte bu azaltılan potansiyel geri kazandırılıyor yani 100 hp olarak satın aldığımız araç zaten 125 hp için dizayn ediliyor . Amma velakin siz chip tuning işleminden sonra bakımınızı artık muntazam yaptırmanız gerekiyor , ilk çalıştırmada ve seyahat sonrası turbomuzu rolantide 1-2 dakika beklemelere dikkat etmeniz en önemlisi her zaman araca yüklenmemeniz gerekiyor . 100 hp üreten araca bilinçsiz ellerde 130 hp üzeri yükleme yaptırırsanız tabii ki macera kaçınılmaz olur . Ben 2005 model Kia Cerato 1.5 crdi aracımı 80.000 km lerde 102 hp den 125 hp ye çıkarttım ve 144.000 km ye kadar keyifle kullandım , orjinal turbo ile aracımı sattığımda 10.000 km de 250 ml yağ eksiltmiyordu bile . Ben aracı kullanırken genelde ekonomik modda kullanmayı severim ihtiyaç halinde mesela sollamalarda gücü severdim , yada yokuşlu yollarda tırmanışlarda , yani bu gücü açığa çıkarıp eski alışkanlığınızda kullanmaya devam eder bakımlarınızı da muntazam yaptırırsanız cihp tuning motora zarar vermez , sakin kullanımlarda yakıt tüketimi de yapar hatta bir üst viteste aracınız rahat gezeceğinden daha düşük devir çevirme akabinde daha az da aşınma sağlayabilirsiz ;) İşin püf noktası teknik bilgisi ve ekipmanı modern olan bir firma ile çalışıp güvenlik sınırı içerisinde chip tuning yaptırmak ve bu gücü sürekli sürekli açığa çıkarmak için motoru hırpalamamak ;)

Box tuninge kesinlikle karşıyım onu da belirteyim ..