Kyron hararet göstergesi arızası

Arkadaşlar merhabalar. Uzun yolda zaman zaman hararet göstergesi tavan yapıp alarm veriyor. Ama araçta herhangi bir sorun yok su sıcaklığı normal seviyede. Servisle görüştüm termostat komple değişecek diyor. Burada ustam hararet müşürü yeterli diyor. Daha önce böyle bir olay başına gelen oldu mu ? Çözüm olarak hangisi doğru olur ? Maliyetinden ziyade boşuna termostat değiştirmek istemiyorum.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

K

kamptutkusu

Hocam aracı ben aldığımda da vardı müşir değişti çözüldü olay aynısından. Termostat çözmez hemde daha tuzlu olur

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Müşür ne kadar bilmiyorum ama termostat 135 lira dedi servis. Servisteki arkadaş da sizin dediğinizin tam tersini yani müşür çözmedi termostat komple değişti dedi. O zaman müşürü denemekte fayda var. Eyvallah teşekkürler.

K

kamptutkusu

Müşür ne kadar bilmiyorum ama termostat 135 lira dedi servis. Servisteki arkadaş da sizin dediğinizin tam tersini yani müşür çözmedi termostat komple değişti dedi. O zaman müşürü denemekte fayda var. Eyvallah teşekkürler.

Şöyle söyleyeyim size, bu olay sensörsel bir arıza, termostat ise farklı bir bölgede. Benimkinin müşür değişmişti, sorun çözülmüştü ama yine de siz bilirsiniz. Yani daha iyi bir usta bulup tam tespit sağlayabilirsiniz derim. Çözdükten sonra ne olduğunu yazarsanız başka arkadaşlara da çözüm olmuş olur

K

kamptutkusu

Bu arada netten baktım müşür 65₺

benimde havalar soğuduğundan beri normal ama geçen aylarda havalar sıcakken hararet ortalardayken yolda seyir halinde bakıyorum hararet başlangıç noktasına yaklaşacak kadar düşüyor zamanla ortalara geliyor tekrar düşüyor aracı soğuk gösteriyor yani ama şimdi havalr soğudu bir problem yok normal ısınıyor uzun yolda dahil . siz çözerseniz buradan yazabilirmisiniz fikir sahibi olalım bende ay sonu fırsat bulursam götüreceğim .

YvzNazli

Moderator
Sorun bencede müşürde termostat ın görevi daha farklı sonuçta. Lakin fiyatlar uygunken termostatı da değişmenizi tavsiye ederim sonuçta yıllar geçtikçe işlevini kaybedebilecek bir parça ikisini de değişirseniz kafanız rahat olur.

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

haftaya götüreceğim servise bu hafta vergi için ve şu şahsuvaroğlu servisi için vvakit ayırdım haftayada dediğiniz gibi değişmişken ikisinide değişmek daha mantıklı sorunsuz uzun süre gider en azından .

nedimkolat

Moderator
benimde havalar soğuduğundan beri normal ama geçen aylarda havalar sıcakken hararet ortalardayken yolda seyir halinde bakıyorum hararet başlangıç noktasına yaklaşacak kadar düşüyor zamanla ortalara geliyor tekrar düşüyor aracı soğuk gösteriyor yani ama şimdi havalr soğudu bir problem yok normal ısınıyor uzun yolda dahil . siz çözerseniz buradan yazabilirmisiniz fikir sahibi olalım bende ay sonu fırsat bulursam götüreceğim .
Fan devrede kalıyor olabilir sıcakta harareti düşme ondan olmuştur

34 HM 1267 TA1NDM

fan göstergede kapalı ama hafiften esinti şeklinde vuruyor hissedilebilir az da olsa . bu o çark ile ilgisi varmı bilmiyorum yaptırınca göreceğiz.

Merhaba arkadaşlar aynı sorun bende de başgösterdi. Nasıl hallettiniz acaba müşürü mü değiştirdiniz yoksa termostat mı

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Değişmişken ikisinide değiş ama orjinal kullan bu alttaki linkten alıp bir ustaya götürüp başında durarak tabiki orjinali alıp yansanayi takanları duymuştum bu sebep ile senin verdiğin parçaların takıldığına emin olarak değiştir. bunlar orjinal ssangyong un mercedes parçaları mercedes seri numaralı ve ambalajlı olarak gelecektir .

http://www.otomobilyedekparcalari.com/SSANGYONG-ACTYON-SPORTS-TERMOSTAT,PR-37723.html

http://www.otomobilyedekparcalari.com/SSANGYONG-ACTYON-SPORTS-HARARET-MUSURU,PR-37731.html

dtandogan

Moderator
Serviste 135 lira ise bence cok iyi. Dusunmeye bile degmez. Kyronun bicok seyini seviyorum ama en sevdiklerim8n basinda hararet gostergesi geliyor. Calistiriyorum biraz yol aldiktan sonra orta cizgi altina geliyor. -30 da da ayni yerde duruyor +40 derece mersin sicaginda rampa cikarkende hic yer degistirmiyor ayni yerde duruyor buda bana güven veriyor.

Aynen İlgililer ve Asıl Önemlisi Orjinal Parçayı Aramaklar Uğraşmıyorsun Burada Buluyorsun Fiyatlarda Bana Göre Bir Çok Yere Göre Çok Uygun .

Arkadaşlar merhabalar. Uzun yolda zaman zaman hararet göstergesi tavan yapıp alarm veriyor. Ama araçta herhangi bir sorun yok su sıcaklığı normal seviyede. Servisle görüştüm termostat komple değişecek diyor. Burada ustam hararet müşürü yeterli diyor. Daha önce böyle bir olay başına gelen oldu mu ? Çözüm olarak hangisi doğru olur ? Maliyetinden ziyade boşuna termostat değiştirmek istemiyorum.

İsmail bey sorun çözüldü mü?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi