Kyron Egr Akış hatası

YvzNazli

Moderator
Araba yaklaşık 1 ay önce motor lambası yaktı(egr akış hatası) servis kalabalık olduğu için dışarda arıza kodunu sildirdim. Daha sonra servis e gidip durumu tekrar anlattım ve önlem almak amacı ile komple kurum temizliği yapıldı turbonun temizlendiğini komple egzoz sisteminin temizlendiğini deponun temizlendiğini söylediler. Geçen hafta 1100 km memlekete gittik sorun yok. Çarşamba Dönüşte yaklaşık 550 km kala tekrar lamba yandı servisi aradım sorun olmaz gelir dediler, gelince bakalım dediler. ama ne olur ne olmaz belki başka bişey dir diye yol kenarında sanayiye girdim ve ışığı söndürttüm egr çıktı yine. Şuan bi sorun yok. ışık da yanmadı hala. yakıtı sadece shell den alıyorum. Servis egr değişecek demişti telefonda. Lamba yanıyorken çekişte bi düşme olmadı motor sesi falan da normaldi. Işık yandıkça söndürtmelimiyim yoksa bir an önce gidip değiştirmelimiyim. Memlekette(gümüşhane) araç ilk çalışmada biraz duman atıyor sonra kesiyor. Dizel de bu yağlama falan olayina dikkat ediyorum çalıştırıp 1dk kadar bekliyorum ondan sonra istediğin kadar gaz bas duman atmıyor. Egr ile bi alakası olabilir mi. Değerli cevaplarınızı bekliyorum. Babam bi araba aldık Şahsuvaroğluyla akraba olduk diyor ne yapacağım bilmiyorum.