Kyron Aldım

kyron dün aldım. ilk izlenimlerim.. araç iç ve dış oldukça büyük ve yüksek. iç mekan ferah.
il dışından aldığım için karlı yağmurlu havada 350 km'lik yolu kullanarak geldim. zaman zaman 150-160 km hıza çıktım. 2000-2500 devirde 120-140 hız arasına çıkıyor. 3000 devirde 150-160 km' yi görüyor.
daha önce kullandığım benzinli 1.4 motor citroen c3 ve 1.6 motor 3 kapı grand vitaraya göre çok daha atik ve güçlü. aracın ağırlığına göre 2.0 motor fazlasıyla iyi ve seri.gaz pedalı yumuşak ve yormuyor. rampalarda hiç zorlanmıyor. rampa olduğunu bile farketmedim.
merdiven şase olduğu için grand vitara gibi çukurlu yollarda sarsıntıyı hissediyorsunuz. asfalt düzgünse konfor çok iyi. ses izolasyonu oldukça iyi.
yarı otomatik vites çok başarılı. citroen c3 triptonic vitesi geçişlerde oldukça kötüydü.
direksiyonun gevşek olduğu eleştirileri vardı. 120 gibi hızlarda direksiyon bana da gevşek gibi geldi. 140- 150 gibi hızlara çıkınca yeteri sertliğe geldi. tekrar 120' lere indiğimde yine sert devam etti.
arka koltuk mesafesinin dar olduğu eleştirileri vardı. benim gözüme pek dar gelmedi. en azından yeterli.
şimdilik aracı sevdim..

Cevap: kyron aldım

Ahmet bey hayırlı olsun . Kazasız güzel günlerde kullanırsınız inşallah... :)

bariskonor

Moderator

Oldukça olumlu eleştiriler var. Vitaradan daha iyi gibi izlenimleriniz. Kazasız belasız ağız tadıyla kullanın inşallah. Deneyimlerinizi bekliyoruz.

Oldukça olumlu eleştiriler var. Vitaradan daha iyi gibi izlenimleriniz. Kazasız belasız ağız tadıyla kullanın inşallah. Deneyimlerinizi bekliyoruz.
iyi temenniler için teşekkür ederim. vitara ya da grand vitaralar 2005 modelden sonra sürekli 4 çeker ve low seçenekleri var. yani 2005' ten sonra arazi kabiliyeti azaldı. 2005' e kadar olanlar arazide çok iyi fakat model eski oluyor. benzinli ya da tüplü kullanıyorsunuz. kyron çekiş gücü olarak daha iyi, disel avantajı ve iç mekan donanım daha lüks. vitaraya göre tek dezavantajı uzun aks ve iri cüsse olması. kısmen arazi kabiliyeti vitaraya göre düşük olur. kyronda da bagaj avantajı var. hatta arka koltukları yatırınca içinde uyunur. grand vitarayı da çok sevmis ve zevk alarak kullanmıştım. kyronu da seveceği mi düşünüyorum.

....Hayırlı Olsun.... tavsiyem; aracın durumunu bilmemekle birlikte; arazi şanzımanı dahil tüm sıvılarını değiştirin... Şaftın greslenecek yerlerini bir güzel her bakımda gresletin ve gres pompasının kafasının giremediği ve tamirciler bu kafayı Rusyadaki gibi sivriltmedikleri için şaftı söktürüp öyle yağlatın....Bu diğer araçlar içinde geçerli....

Ön poryaları söktürüp kaliteli gresle fazla olmamak şartıyla hafifce yağlatın... Fazlası 4x4 çekerde bağlantı kopmasına yol açıyor....
EN ÖNEMLİSİ ALTTAKİ MOTOR, ŞANZIMAN ,KUPA vs. tüm civataları her bakımda mutlaka gözünüzün önünde SIKTIRTIN....ve gevşemeyen somun taktırın.....

Sıkıntılı yerde; manuel 1 e alıp ESP yi kapatıp ısrarla gaza uygun oranda basın.... kurtulunca 2 ye veya D ye almayı unutmayın.....HDC nimetini kullanmaktan çekinmeyin..... ( 2 çeker, 4-H ve 4-LOW ayrı ayrı tepkileri var )..... KEÇİ ŞAHLANDIKÇA Arabaya ve hayata bakışınız ın Değiştiğini Göreceksiniz...

İLERİDE DİFERANSİYEL KİLİDİ DE TAKDIRIRSANIZ..... !!!! :mshareketliifade332:mshareketliifade332:mshareketliifade332:mshareketliifade332:adoration:

toranaga

Moderator

Sn.Ahmet KEMAL bey... Nihayet "KYRON" landınız. Hayırlı kullanımlar dilerim. En önemlisi aracı sevmek ve ona bağlanmak. Üç ay önce Bursa yetkili serviste Çanakkale'de Fırın İşletmecisi bir abimizle tanışmıştım. Kendisinin rexton'u ve 2 adette korando sports'u olduğunu daha önceki araçlarının ise Kyron ve Action Sports olduğunu söylemiş ve servis yetkilisine marka bilinilirliği ve reklam ile ilgili öneri sunduğumda bana karşı çıkmıştı. Bu fiyatlara BMV-Mercedes benzeri araçlara binmekte iken herkes talep ederse fiyatlarının yükseleceğini ve araçlara yaklaşamayacağımızı söylemişti. Aracı özellik olarak tanımayan kişilerin bu araba çin malımı vb. sorularına artık cevap vermiyorum. Alim Allah Ben aracı tanıdıkça sevdim. Hayırlı Olsun. Sitemize üye olan ve SSangyong almayı düşünen üyelerimizin de darısı başlarına diyorum...

Türkçe kullanma kılavuzunda otomatik viteste (2010 triptonic vites) otomatik sürüş modunda D, D1, D2, D3, D4,D5 diye o an hangi viteste olduğunu belirtiyor gibi yazmış. İngilizce kullanma kılavuzunda sadece D göstergesi şeklinde yazmış. benim araçta tüm hızlarda otomatik sürüş modunda saece D olarak yazıyor. vites attıkça yanında rakamları göstermiyor. D1,D2,D3,D4,D5 şeklinde göstermesi gerekiyor mu? benin sayıları gösteren lamba bozuk olabilir mi?

toranaga

Moderator

Kemal bey benim aracım 2011 model benim aracımda da göstermiyor. Aynı şeyi bende fark ettim, Manuelde alttaki göstergede 1-2-3-4-5 şeklinde anlatım için böyle bir yol seçtiklerini zannediyorum. M+'da D yerine 1-2-3-4-5 rakamları gösterge tablosunda belirmektedir.

Ahmet kemal bey çok dogru bir karar verip engüzel arabayı seçmişsiniz kazasız günlerde kulanmanız dilegi ile vites üzerindeki sayıları manuel pozisyonunda gösteriyor servise bende sormuştum gösterge arızalımı diye D pozisyonunda görünmüyormuş