kyron a 4 cikisli egzoz

dtandogan

Moderator
Katalizör u iptal ettirdim orta susturucudan sonra sagli sollu egzoz cikisi yapacaktik stepne engel oldu bu tip bir egzoz yaptiran olduğu acaba

cengiz67

Moderator
merhaba ben yaptıracağım ama stepneyi kaldırdıktan sonra stepne engel oluyor bugün itibari ile çelik tampon ve stepne taşıyıcımı monte ettiler sıra egzozlarda size egzozlar için bir rakam verdilermi

cavdare

Moderator
cengiz bey yaptılar ettilerle olmaz
ne yapıldıysa fotoğrafını koyun..bakalım çelik tampon nasıl duruyor...

cengiz67

Moderator
dostum daha bu akşam maslaktan geldim gündüz gözüyle görmek banada nasip olmadı yarın resimleri paylaşırım

cengiz67

Moderator

F

falken34

iyide 4 eksoza gerek var mı ki? :D
bende 1 eksoz var hala cok yakıyo :D:D:D

cengiz67

Moderator
kendi açımdan söylüyorum kimse yanlış anlamasın (jip e biniyorum o kadarda yaksın artık)şehir içi 40-45 krş bence çokda sayılmaz

cengiz67

Moderator
yok ben egzostları yaptırmadım ama 250-300 arasında fiyat aldım o resimler yabancı bir siteden alıntı. ben stepne taşıyıcı yaptırdım

O

orçun81

abowwwww hakikaten güzel olmuş. Sesini de duymak isgteriz valla :)

dtandogan

Moderator
Fiyat takilacak son susturucusu gore değişiyor ben stepneyi iptal etmek istemedim o yüzden yaptiramadim. Ama ilk firsatta yaptiracagim yakit olayina gelince bence aslan besleyen yemine katlanir derler ki ben kyronumun yakitindan çok çok memnunum eşimin 1.2 chevroleti var ikisinin arasında çok çok bir fark yok iki kati agirligi düşünürsek ayrıca o kalipta bence en az yakan araç benimki düz vites birazda ondan tabiii

ahmetersin

Moderator
Bu tarz egzost yakıtı gözle görülür biçimde etkilemez ancak işin içine katalizör iptali girersen yani vanalı veya kumandalı egzost devreye girerse yakıt farkedilir derecede artar yetmezmiş gibi kara tren gibi gezersiniz :)

dtandogan

Moderator
Ben katalizoru iptal ettirdim. Pek bi duman gormedim. Gurul gurul gezmeyi cok isterdim. Ama bursa da gitmedigim egsozcu kalmadi. Bosuna paran gider ugrasma dediler

YvzNazli

Moderator
Deniz hocam 3 silindir Getz
Katalizör iptal edildi olmadı, orta susturucu iptal ettiler olmadı, vanalı egzoz yapıldı olmadı güzel bi ses alamadılar. En sonunda komple krom düz boru çektiler şimdi araba v6 gibi ses çıkartıyor. Ses aşağı yukarı böyle bişey:
https://www.youtube.com/watch?v=Tbxfu826tPQ&nohtml5=False

Çok duman atması için kat ve egr iptali ile beraber hard yazılım geriyor hatta emişi falan da büyütüyorlar genelde Corsa C'lerde (Rızvan abi :) ) çok görünen bir olay orjinal turboları 2.0 falan basıyor turbo yu büyüttükleri zaman basınç 1.5 bara falan düşüyor bu kötü bir durum değil turbo büyüyünce havanın debisi arttığı için bar düşsede güç artıyor neler neler. Bizim turbolar galiba büyük o yüzden pek duman atmamış olabilir.
Getz bu:

Dizelden alacağınız egzoz sesi sizi memnun etmeyecektir malesef. Egzozun keyfini en güzel atmosferik motorda alırsınız e21 e bi vanalı atın doya doya keyfini sürün bence, hatta e21 iyi de devir keser :)

dtandogan

Moderator
Komple duz boru isini Bursadaki ustada soyledi yapariz ama memnun kalmazsan karismam birde muayenede sikinti olabilir dedi. Denemek icin bile olsa duz boruyu cektirirdim de muayene isi sakat. Gecmezse sikinti