Kyron 4x4 almayi düşünüyorum.

Arkadaşlar herkese merhaba ben Tarık UÇARKUŞ İstanbulda yaşıyorum 4*4 Kyron almayı düşüyorum araç hakkında bilgi almak siteye üye oldum. Satılık 4*4 Kyron' u olan arkadaşlar var ise benimle paylaşabilirler.

Herkese Hayırlı Ramazanlar.

Cevap: Merhaba

İsmail bey merhaba evet meslektaşız eskiden özel bir şirket' te IT sorumlusuydum şimdi Ümraniye'de kendi firmam üzerinden firmalara outsource IT hizmetleri (Teknik servis, satış..V.S.) veriyorum. 5327041061

Ayrıca uçan rexton videosu size mi ait süper olmuş. Siz KYRON kullandınız mı? Önerirmisiniz? Biraz forum' u inceledim sürekli enjektör arızası diye şikayetler var? Benimde sürekli dizel aracım oldu 1 kere enjektör değiştirdim oda benim hatam kötü yakıt kulladığım için. KYRON korkuttu beni

SsTeam

Yönetici

Bende bulgurlu da oturuyorum bir ara ziyaretinize gelirim.

Uçan rexton benim :) bende sunroof dan ucucaktim neredeyse :) Rexton W den sonra onericegim araç Kyron dur kullanan arkadaşlarımız çok memnun ufak tefek kronik sorunlar bazen oluyor araç almadan önce mutlaka ssangyong servisinde expertiz yapın gözü kapalı alın derim.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar... 2 Yıldır kyron kullanıyorum ki çok memnunum. Yakıt derecesi ve Süspansiyon sistemi sert... Malum araç 2 tondan fazla... Yakıtı 20 ay boyunca total sen son 2 aydır da Shell'de dem alıyorum... Enjektörde Yakıt ALINAN yer önemli malum

Sent from my iPhone using Tapatalk

bariskonor

Moderator

Total'den Shell' geçme nedeniniz nedir? Ben benim Cmax için Opet'ten alıyordum ama ucuz ve güvenli olduğu söylendiği için Türk Petrolden almaya başladım. Büyüüüüük bir fark da görmedim ama daha ucuz. Sanırım Admin de oradan alıyormuş.

SsTeam

Yönetici

Evet barış abi bende genelde Türk Petrol den alıyorum son 2 yıldır herhangi bir sorun çıkmadı yakıttan dolayı.

Total den bir sorun yaşamadım ancak total artık Türkiye den çıkacağı için şimdiden alıştırma anlamında Shell'den alıyorum... ayrıca buralarda tp olmadığından herhangi bir iddiam da yok... Ama Opet e kesinlikle karşıyım. Bir önceki aracım Opel zafira da yolda kaldım yakıttan dolayı...

Sent from my iPhone using Tapatalk

merhaba. hoş geldiniz.. kyron alın memnun kalırsınız. 2005 grand vitara 'dan kyrona geçmiştim. gayet memnunum. çevremde de kyrona geçenler ve geçmek isteyenler var. aracın biraz reklamı yapılsa fiyat/performans olarak düşününce yok satacak bir araç.

almadan önce deneme sürüşü de yapsanız iyi olur. direk bir şahıstan alırken belki deneme sürüşü yapamazsınız fakat ssangyong bayilerinde veya galericilerde ikinci el kyron'lar oluyor. bayiden almazsanız bile alıcı gibi giderseniz belki deneme sürüşü yaptırırlar:)

sorunlar açısından bakarsak; araç sorunlarında markadan ziyade alacağınız aracın sorunsuz olması önemli. aldığınız araç temiz değilse en popüler markalarda bile sorun yaşarsınız. araç ve elektronik eşyalar biraz da şans işi..

yakıt meselesine gelince nerdeyse tüm arabalarımda, lpg' de dahil her zaman shell kullandım. bir sorun yaşamadım. bilinen büyük güvenilir markalarda (opet, total, bp, petrol ofisi, shell gibi) zaten dişe konur bir fiyat farkı yok. dişe dokunur ucuzlukta yakıt daha çok merdiven altı tabir edeceğimiz petrolcülerde var. ucuz yakıt alıp daha büyük masraflara yol açabiliriz. çok ucuz satılanlar hileli ve kirli olabilir. şu anki adana satış fiyatlarına baktım türk petrolde 3.85 tl olan motorin shell' de 3.86 tl. ucuz dediğimiz; bir depoda 0.75 kuruş fark, 100 litrede 1 tl fark ediyor. 1tl' ye çerez bile vermezler:).

baturalpoghan

Moderator

merhaba. hoş geldiniz.. kyron alın memnun kalırsınız. 2005 grand vitara 'dan kyrona geçmiştim. gayet memnunum. çevremde de kyrona geçenler ve geçmek isteyenler var. aracın biraz reklamı yapılsa fiyat/performans olarak düşününce yok satacak bir araç.

almadan önce deneme sürüşü de yapsanız iyi olur. direk bir şahıstan alırken belki deneme sürüşü yapamazsınız fakat ssangyong bayilerinde veya galericilerde ikinci el kyron'lar oluyor. bayiden almazsanız bile alıcı gibi giderseniz belki deneme sürüşü yaptırırlar:)

sorunlar açısından bakarsak; araç sorunlarında markadan ziyade alacağınız aracın sorunsuz olması önemli. aldığınız araç temiz değilse en popüler markalarda bile sorun yaşarsınız. araç ve elektronik eşyalar biraz da şans işi..

yakıt meselesine gelince nerdeyse tüm arabalarımda, lpg' de dahil her zaman shell kullandım. bir sorun yaşamadım. bilinen büyük güvenilir markalarda (opet, total, bp, petrol ofisi, shell gibi) zaten dişe konur bir fiyat farkı yok. dişe dokunur ucuzlukta yakıt daha çok merdiven altı tabir edeceğimiz petrolcülerde var. ucuz yakıt alıp daha büyük masraflara yol açabiliriz. çok ucuz satılanlar hileli ve kirli olabilir. şu anki adana satış fiyatlarına baktım türk petrolde 3.85 tl olan motorin shell' de 3.86 tl. ucuz dediğimiz; bir depoda 0.75 kuruş fark, 100 litrede 1 tl fark ediyor. 1tl' ye çerez bile vermezler:).

Çok güzel özetlemişsin abi ağzına sağlık

bariskonor

Moderator

Ankaradaki fark yaklaşık litrede 30 kuruş. Bu da bir depoda, deposuna bağlı olarak 15 - 25 TL fark yapıyor. Yoksa 1 TL için tabii değmez.

Ahmet kemal bey 2005 grand kullanıcısıyım bende ve kyron niyetim var. Acaba 2 aracı kiyaslarsaniz artılar eksiler neler olacaktır. Offroad türevi gezi kullanımları vs en çok merak ettiğim hususlar arasında öncelikli.

NOTE 4 ile TAPA TALK bir harika dostum 😉

Arkadaşlar merhaba öncelikle herkesin bayramını kutlar geri dönüşleriniz için teşekkür ederim. 2009 2.7xdi rexton aldım. İyi mi yaptık kötü mü yaptık görücez bakalım. Görüşmek üzere

SsTeam

Yönetici

Hayırlı olsun Tarık bey içiniz rahat olsun sağlam ve güçlü bir araç almissiniz Güle güle kullanın.

Ahmet kemal bey 2005 grand kullanıcısıyım bende ve kyron niyetim var. Acaba 2 aracı kiyaslarsaniz artılar eksiler neler olacaktır. Offroad türevi gezi kullanımları vs en çok merak ettiğim hususlar arasında öncelikli.

benim grand vitara 2005 3 kapı otomatikti. otomatik olunca benzin çok yakıyordu. mecbur lpg' li kullanıyordum. kyrona geçince para olarak grand vitara lpg ile harcadığım kadar para harcıyorum. yani yakıtta dezavantajım olmadı ve lpg kullanmaktan kurtuldum. grand vitara eski tip tam otomatikti. kyron yeni tip triptronik. eski tip otomatiklerde yakıt tüketimi fazla oluyor. ayrıca kyron' da bir depo ile menzilim grand vitaraya göre çok arttı.

grand vitara ile gittiğim her yere kyron ile de gidebildim. zaten grand vitara 2 çeker, 4 çeker ve low var. arka veya ön diferansiyel kilidi yok. kyron da aynı. ikisi de merdiven şase.

ikisini de standart, modifiye etmeden kullanınca kyronun lastik çapı daha büyük olduğu için engelleri ve taşlı yerleri daha iyi aşıyor. 2.0 motor ve dizelin verdiği güç de ayrı bir artısı.

grand vitara o tutulan kasası 2005' den sonra yok. o nedenle kyron da daha yeni model bir aracınız oluyor. şimdiki arabam 5 yaşında. grand vitarada kalsaydım 10 yaşında olacaktı.

uzun yolda yokuşlarda grand vitara bayarken, kyron dizel 2.0 motorla şaha kalkıyor. uzun yolda grand vitara çok gürültülü. özellikle 130 km hıza çıkınca motor bağırıyor. kyron uzun yolda çok daha konforlu ve stabil. 140-150 km hızda sadece rüzgar sesini duyuyorsunuz.

grand vitara ve eski vitara modelleri piyasası çok pahalandı. 10 yaşında 3 kapı benzinli grand vitaraya 35.000 tl, 4 kapılısına 40.000 tl istiyorlar. kyronda 45- 50.000 tl' ye 5-6 yaşında deri koltuk, sunroo vs. full dizel bir araba alıyorsunuz. uzun yol konforunuz artıyor, arazi kabiliyetiniz eksilmiyor.

kyron alınca hayvan gibi bir bagajınız oluyor. arka koltukları yatırınca içinde çok rahat yatabilecek kadar alan oluşuyor.

grand vitara arka yan havalandırma yerlerinden içeri çok toz alıyordu.

diğer bir konuda Suzuki türkiye distribütörünün yanlışları. artık nerdeyse sadece şehir suvu olan Suzuki sx4 getirip satmaya çalışıyorlar. jimy 3 yıldır türkiyeye gelmiyor. grand vitara 2 yıldır türkiyeye gelmiyor. jimny'nin diseli hiç türkiyeye getirilmedi. türkiye Suzuki artık araziden uzaklaştı.

sonuçta kyrona geçtiğim için mutluyum ve grand vitaraya göre bir eksiğini hissetmedim. grand vitara dar arazi yollarında dönerken kısa olması bir avantaj olabilir. ben pek fark etmedim. genişlik zaten hemen hemen aynı. umarım bir gün kyronunuza kavuşursunuz.

bu arada not olarak belirteyim. kyron fanatiği değilim. fiyat/performans olarak alınabilecek seçenekleri düşününce kyron 1 adım öne geçer..

Suzuki grand vitara 2004 ve 2005 modelleri de güzel ve sorunsuz bir araba. hatta suzukinin off-road için en iyi kasası. keşke Suzuki bu modelleri hiç değiştirmeden ufak tefek değişiklikle ve dizel seçeneği ile üretip satmaya devam etseydi; peynir ekmek gibi satardı. örneğin Mercedes G 30 yıldır dış kasa ve ana özellikler değiştirilmeden üretiliyor.

Detaylı bilgi paylaşımı için ne kadar teşekkür etsem azdır. Umarım bir an önce nihai kararımı verebilir ve çözüme ulaşırım.