Koreliler Yaptı Şimdi Türkiye Yollarında!

SsTeam

Yönetici

Kore Otomobil Endüstrisi’nin ilk 4 çeker aracı Korando yenilendi. Araç, verimli yakıt tüketimi, yüksek performansı ve çevre dostu özellikleriyle SUV segmentindeki rekabete, şehrin dinamizmi ve kırsalın vahşiliğini yansıtmayı hedefliyor.

Dünyada 98 ülkede 1240 bayisiyle hizmet veren Güney Kore’li SsangYong, Yeni Korando ile pazardaki konumunu güçlendirmeyi amaçlıyor. Türkiye’de Şahsuvaroğlu Dış Ticaret bünyesinde varlık gösteren markanın bu aracı, ismini İngilizce “Koreans Do”-“Koreliler yapar” kelimelerinden alıyor.
Dünya lansmanı İspanya’nın Mallorca Adası’nda yapılan Korando C, Avrupa pazarında hızlı ilerleyişine başladı bile. Kasım ayında da Türkiye’de satışları gerçekleşecek Korando C, genç, dinamik, agresif ve heyecan verici kişiliğiyle hem zorlu doğa koşullarında hem de şehir içi kullanımdaki performansıyla göz dolduruyor.
Yeni Korando’nun üstün özellikleri sayesinde pazardaki hedefinin liderlik olduğunu kaydeden Şahsuvaroğlu Dış Ticaret Genel Koordinatörü Bahadır Gören; “Yeni Korando’yu gören ve test eden herkes onun farklı ve özel bir otomobil olduğunu anlayacaktır. Tüm beklentilere karşılık verecek düzeyde olan Yeni Korando ile pazardaki konumumuzu güçlendireceğimizden hiç kuşkumuz yok” diye konuştu.

Gören, 2.0 Lt dizel motor seçeneği ile satışa sunulacak Yeni Korando’da düşük yakıt tüketim seviyesi, yüksek performans sağlaması ve 157g/km ile düşük karbondioksit emisyonunun, aracı tüketici için daha cazip hale getirdiğini de sözlerine ekledi.
Mallorca’daki lansmanda söz alan SsangYong Dünya Başkanı Yoo II Lee, 2011 yılında 30 bini Kore’de, 25 bini Avrupa’da, 45 bini diğer pazarlarda olmak üzere toplam 100 bin “Korando” satışı hedeflediklerini belirtti. Lee “Classy Utility Vehicle CUV”(Zarif –Faydalı-Araç) sloganıyla tanıtılan yeni Korando’nun, Euro 6 normlarına uygun düşük emisyon değerlerine sahip çevre dostu motoru ile fark yarattığının da altını çizdi.

İtalyan Estetiği ve Kore Gücü Birleşti
Sportif sürüş, estetik duruşu ve kusursuz oranıyla kendini gösteren Yeni Korando, ünlü İtalyan Tasarım Stüdyosu Giorgetto Giugiaro’nun eseri. Hem manuel hem otomatik vites transmisyon mevcudiyeti, 2.0 litre dizel motor ile Yeni Korando, SUV segmentinde SsangYong’un rekabetteki elini güçlendiriyor. modelinin en cazip özellikleri arasında gücü, güvenliği, uyumlu iç tasarımı, rahatlığı ve çevre dostu olması bulunuyor.
Geçmişi 1974 yılına dayanan Korando, Avrupa pazarı dışında, SUV pazarında da en güçlü markalardan biri. Araç aynı zamanda, Kore Guinness Rekorlar Kitabı içerisinde ülkenin en uzun yaşayan otomobil markası olarak listelenmesiyle de farklılaşıyor.

KORANDO HAKKINDAVerimlilik ve performansın birleştiği güç
Korando’nun yeni e-XDİ200 motoru modele güç katıyor. 175 PS güç üreten motoru, 6.0 L/100 km ( 47mpg) ‘lik yakıt seviyesi ve 157g/km karbondioksit emisyonu ile Korando cesur yolculuklar vaad ediyor. Korando serisi önümüzdeki yıl yeni diesel motor ve aynı zamanda yüksek değer petrol ünitesi ile ürün gamını genişleterek yeni özellikler kazanacak.

Korando tasarımında kabin rahatlığı
Mükemmel kabin konforu ve iç tasarım ergonomisi sunan Korando, çok özel şasi ile entegre edilmiş suspansiyon sistemi ile rahat sürüş kalitesi sunuyor ve kapsamlı NVH tekniği ile yolcuları dış etkenlerden izole ediyor.

Önce Yolcu güvenliği

Yolcu güvenliğinin önde geldiği Korando’da, altı adet havayastığı (Ön, yan ve perde) standart olarak yer alıyor. Aynı zamanda elektronik sabitleme programı, fren yardımı, yokuş çıkma yardımı ve ilkyardım durma sinyali ile de entegre olan aracın diğer güvenlik özellikleri arasında ISOFIX geliyor. Eko kontrol sistemi enerji tasarrufunu kullanılan yakıtı kontrol ederek maksimize ediyor. Çok karanlık yerlerde kapıya monte edilen LED aydınlatma sayesinde yolcular rahatlıkla arabadan inip binebiliyorlar. LED aydınlatma aynı zamanda turuncu renk olarak da seçenekler arasında bulunuyor.
Stil ve Tasarım

Avrupa’nın en ünlü tasarımcılarından Giorgetto Giugiaro, Korando markasının pazarda tasarım açısından mükemmel olarak konumlanması için çalışmalarına uzun bir süre önce başladı. Çalışmalar sonucunda ortaya çok şık, mükemmel oranlara sahip bir tasarım çıktı. Dinamik bir siluete sahip olan marka, keskin çizgileri ile güçlü ve karizmatik duruşundan ödün vermiyor.

Dış Tasarım

4. nesil Korando’yu yaratırken tasarımcıların aklında çok güçlü temalar vardı. Korando ruhunda, Ssangyong’un güçlü ve dayanıklı SUV tarihçesi ile şehrin dinamizmi ve kırsalın vahşiliği buluşuyor. Yüksek motor kapağı ise Korando’ya güçlü bir görüntü veriyor.İç tasarım

Korando’nun tasarımında genişlik, konfor, yüksek kalite, sürücü odaklı bir kabini ön plana çıkarılıyor. Korando’nun iç tasarımı oryantal dokunuşlarla şıklığı ön plana çıkarıyor. Zarif tasarımlı kabin, geniş ve kullanışlı özelliği ile en idealist sürücünün bile ihtiyaçlarını karşılıyor. Lüks koltuklar, sürücüye ayrı bir rahatlık ve farklılık sunuyor.
Korando’nun zarif ve sade enstrüman paneli dijital bir ekranla iki büyük gösterge yüzeyine ayrılıyor.Renk Tasarımı

Korando’nun iç tasarımını tamamlayan en önemli unsurlardan biri renk paleti. Müşteri beklentilerini en mükemmel şekilde karşılamak amacıyla, prestijli siyah ve doğal bej renkleri iç tasarım renkleri olarak belirlendi. Spor bir dokunuşu yaratmak için, özel bir turuncu rengi siyah iç mekan rengiyle birlikte kullanılabiliyor. Korando kabini, cazip krom ve metal dokunuşlarıyla çok özel bir hale getiriliyor. Dış renkler için, canlı vitamin kırmızısından ve göz alıcı buz mavisine kadar toplamda yedi renk seçeneği sunuluyor.Performans

Verimlikle katedilen yollar , Düşük Emisyon, yüksek performans : e-XDi200
E-XDi200 ile karbon emisyonu 157g/km, yakıt seviyesi ise 6.0 L/100km (47 mpg). Bu sayede verimlilik ve performans artıyor, istenmeyen gürültülere son veriliyor.

AWD

Sürüş şartlarını iyileştiren AWD teknolojisi ile yokuş yukarı giderken, her zaman daha güvenli ve düzgün sürüş sağlanabiliyor.

Transmisyon
Korando birçok rakibini arkada bırakarak sürücülere iki tane altı hızında transmisyon sunuyor. Otomatik transmisyon ile verimlilik sağlayan bu seçenek sürücüler için cazip hale geliyor.

Güvenlik

Aktif ve Pasif Güvenlik Sistemindeki teknoloji
Korando’nun uluslararası standartlar olan ISOFIX standartlarında inşa edilen koltuklar çok önemli bir özellik taşıyor. Çift havayastıkları hem ön hem arka yolcular için tasarlanmış olup herhangi bir kaza anını çok önceden önleyebiliyor.
Korando’nun ESP sistemi hidrolik fren yardımı ilede çalışabilmekte ve bu sistem sayesinde maksimum fren sistem gücünü acil duruma geçirebiliyor.

Konfor ve Uygunluk

SUV’nin tüm konforu uyumluluk ile birleşiyor
Korando serisi, şehir hayatına birebir uyum sağlarken, aile arabası özelliklerinin hepsini sunuyor. Uygunluk sürücü koltuğunda başlıyor. Arabada seyahat eden yolcuların konforu baştan aşağıya düşünülmüş.
Korando, 30km/h hıza ulaştığında, kapılar otomatik olarak kilitlenmekte ancak kaza anında havayastıkları çıkarak kitlenen kapılar otomatik olarak açılmakta ve iç mekandaki aydınlatma yanmaya başlamaktadır. 

Üst