Korando Sports Detaylı Kullanıcı Yorumu

recepinci

Moderator
Merhaba
Korando sports aracım 2012 kasım sonu çıkışlı ve 57 600 km de. işim gereği fazla geziyor tüm takımları da araba taşıma zorunda kalıyorum. Bir araçtan herkesin beklentisi farklıdır. aynı zamanda serbest dalış ile zıpkınla balık avlıyorum.
performans olarak rampada ve düzde bana göre çok iyi 160 180 arası ayağı gazdan çekip bıraktığınızda araba benzinli gibi atağa kalkıyor. 2 viteste özellile virajlarda gaza dokunun yanlıyorsunuz. rampada bir çok binek aracı arkada bırakıyor. ankara rampalarına gişelerden sonra 160 girip cankurtarana 160 ile ulaşmışlığım vardır. yakıt tüketimi size göre değişiyor istanbul konya arasını 160 140 giderseniz 1 depo yakıyor. 130 gidersiniz çeyrek depo kalıyor. ses yok denecek kadar az aracın içinde. sıkıntı olarak gözlemlediğim vites kolu çok fazla oynuyor. onun dışında bir sıkıntı ile karşılaşmadım. aracıma 1 defa tata 1 defa audi a3 1 defa da ford transit çarptı. tatanın ön döküldü benim ön plaka ezildi. audi arkadan çarptı 4.500 tl audide masraf çıktı bende arkada 3 cm boya catlağı oldu. önden ford transit geri geri hızlı çarptı 2. plaka hasarı oldu. tata ve audiye üzüldüm ama benim sucum yoktu. bu araç ile 200 yapmamak lazım ama deneme amaçlı kısa bir 200 görmüşlüğüm vardır ve çok rahat çıkıyor 200 e ayrıca yolu ve hızı hiç hissetmiyorsunuz. arka yolcuları rahatsız edici bir sallanma yaşanmıyor. arkada da yolculuk ettim boyum 1 85 olmasına rağmen arkada sıkıntı yaşamadım. tork çok güçlü virajlara önden çekişli araç gibi girmemek lazım. off road yapmayı istiyorum ama 4x2 ile zor 4x4 gelse hiç düşünmeden alırım. kış ayında arkaya en az 100 kg istiyor. fazlası yakıta zarar :D 1 mola ile antalyadan istanbula geldim. uzun yolda yorulmuyorsunuz. bu araç bu paraya beklentilerimi fazlası ile karşılıyor. 2 araç daha sattırdım yenibosnaya alanlarda çok memnun. başta da belirttiğim üzere herkesin kullandığı araçtan beklentisi farklıdır. zıpkın ile dalış yaparken off roadcuların girdiği yerlere girdim tabii bol çamur ve cukurlu yerler değildi ama dağ başı idi. hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım. hem yolcu hemde kokpit konforu olarak bir pickup dan bu paraya bekletiyi fazlası ile karşılıyor. aracımın fotograflarını da yollayacağım. Alan arkadaşlara hayırlı olsun kazasız belasız yolculuklar nasip etsin.

Ekli dosyayı görüntüle 268

Ekli dosyayı görüntüle 267

Ekli dosyayı görüntüle 266

 

korandosports

Moderator
Geçmiş olsun aracınız baya kaza geçirmiş bende saygılı ve cana yakın komşularım aracımın üstüne motorsiklet devirdiler ce boyada 7mm genişliğinde 9 cm uzunluğunda derin çizik oluştu serviste nazardır diyip yapmadılar bende ısrar etmedim :D
 

Üst