Korando musso diff lock

• Konbuyu başlatan orgasmatron
  • Başlangıç tarihi
O

orgasmatron

Cumleten merhaba musso ve korandolarda onde dana 35 arkada dana 44 diff kullanilmis bunlar ksc ve tongil olarak farkli iki ureticeden cikmis, aynilar vida somun vs farkli , buna R 85 difransiyel denilmekte daha sonra cikan araclarin ustunde yine tongil ya da ksc artik sansiniza ( ksc kilit icin daha uygun) diferansiyel geliyor bunlara R 90 deniyor farklari nasil anlasiliyor ?

bu tongil

bu ksc

R 85 ve R 90 farkini ise soyle anlayabiliyoruz
sol baştan 1 tongil r 90 , 2 ksc r 90 , 3 R 85(tongil - ksc)

capi 27 cm olan R 85 diferansiyel

capi 29 cm olan R 90 diferansiyel

r 90 larda tipanin etrafi dikdortgen r 85 lerde duz

Sadete gelelim hangi difransiyele hangi kilit oluyor r 85 difransiyeller dana 44 un aynisi oldugu icin chereko rubicon vs e olan daha acik sekilde dana 44 -30 a olan tum kilitler oluyor ( korando musso yine koydu yenilere)

R 90 ksc olursa ld g80 eaton kilit oluyor bu tam kilit %100

R 90 tongil olursa hicbir kilit olmuyor diyor rus arkadaslar ben one lsd arkaya tam kilit koyucam paylasirim kalin saglicakla

Not bilgiler drive.ru sitesinden cevrilmistir https://www.drive2.ru/b/272026/

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:

cengiz67

Moderator
Hocam, bilgilerini bizden eksik etme takipcinim,gezenbilirdeki Korando yazilarini keyifle takip ettim

O

orgasmatron

Valla Mehmet Hocam dediğinden bir şey anladıysam Arap olayım :wink-new::highly_amused:
Abi merhaba , simdi arac kyron actyon ise elimize bir meziro aliyoruz arka difransiyel kapagini olcuyoruz 29 cm ise bu R 90 difransiyel sonra yağ tapasini ölçüyoruz 1. Resimdeki boyutta ise tongil marka difransiyel 2. Resimdeki boyutta ise ksc marka , ksc marka r 90 difransiyellere eaton d 80 ve eaton e locker difransiyel kilidi takilabiliyor tongil marka r 90 difransiyele kilit takilamiyor , arkaya kilit demek aracin %90 bir yerde saplanmaması demek ve d 80 kilit lsd kilitler gibi kendi calisiyor ama %100 kilit yapiyor lsd gibi kaçırmıyor e locker eaton ise zaten %100 kilit icerden dugmeye basiyorsun arka kilitleniyor yani araçlar için 10 numara bilgi paylaştım

Alper

Moderator
Abi merhaba , simdi arac kyron actyon ise elimize bir meziro aliyoruz arka difransiyel kapagini olcuyoruz 29 cm ise bu R 90 difransiyel sonra yağ tapasini ölçüyoruz 1. Resimdeki boyutta ise tongil marka difransiyel 2. Resimdeki boyutta ise ksc marka , ksc marka r 90 difransiyellere eaton d 80 ve eaton e locker difransiyel kilidi takilabiliyor tongil marka r 90 difransiyele kilit takilamiyor , arkaya kilit demek aracin %90 bir yerde saplanmaması demek ve d 80 kilit lsd kilitler gibi kendi calisiyor ama %100 kilit yapiyor lsd gibi kaçırmıyor e locker eaton ise zaten %100 kilit icerden dugmeye basiyorsun arka kilitleniyor yani araçlar için 10 numara bilgi paylaştım

Kilitli diff. düşünen arkadaşlar için on numara yol gösterici bir paylaşım. Özellikle "Ona o oyumlu, şuna şu uyumlu" araştırması süper. Araştırıp bu değerli bilgiyi burada bizlerle paylaştığınız için teşekkür ederiz.

O

orgasmatron

Valla Mehmet Hocam dediğinden bir şey anladıysam Arap olayım :wink-new::highly_amused:
Dana bir difransiyel ureten firma cesitli modeller var dana 30 dana 44 dana 60 gibi ssangyonlarda dana 44 kore yapimi difransiyeller kullanmislar ya da kullaniyorlar ama b difransiyele r 85 difransiyel deniyor. Actyon ve kyrona ise r 90 adinda difransiyel koymuslar iki uretici var ksc ve tongil araclardan bazen tongil cikiyor bazen ksc mesala benim 2002 korandoda tongil r 85 var ornegin senin araba da buyuk ihtimal r 90 ksc veya tongil var , benim arabaya dana 44 e olan tum kilitler uyuyor (cheeroke rubicon dana 44 kullaniyor) r 90 larda ise sadece ksc uretimi difransiyellere dedigim iki adet kilit oluyor durum bu

dtandogan

Moderator
Elinize saglik. Yaptirmayi dusunenin isine yarayacak bilgi. Ucuz bisey de degil. Biraz daha araziye giren adam isi. Ben 30 cm lik camurdan ciktigimda dakar rallisi kazanmis gibi mutlu oldum. Kilitli difransiyel olsa hele su dereye su camura bi gireyim demeye baslarim herhalde