Immobilizer arızası

431 kmdeki aracım bugün arızalandı. Marş bastım çalışmadı. Yedek anahtarı alıp geldim yine aynı. Immobilizer uyarı ışığı yanıyordu. Yol yardım 1 saat içinde geldi, usta immobilizeri kapatınca araç çalıştı ve servise götürdük. Pazartesi tam tespit yapılacak...

Sağolun İsmail Bey. Ne bileyim; insan hevesle zevkle arabasına binerken böyle sorun çıktı mı canı sıkılıyor.

camouflage

Moderator
Geçmiş olsun. Umarım ucuz yolla atlatırsınız.
İmmo nereden kapanıyor. Öğrenelim, başımıza aynı olay geldiğinde lazım olur.

Az önce Gürcan Oto'dan Mevlüt Usta aradı. Kontağın etrafındaki immobilizerin okuyucusu arıza yapmış. Yarın öbür güne yapıp teslim edileceğini söyledi. Geçmiş olsun dilekleriniz için çok teşekkür ederim. Allah hepimizi daha beterinden saklasın.

SsTeam

Yönetici
Oluyor abi bende ilk aldığımda aracımı 1 hafta sonra mazot su filtresi arıza ışığı yanmıştı arızalı parçayı değiştirdiler sorun çözüldü.

tekrar geşmiş olsun sizleride ilk offroad organizasyonunumuzda görmek isteriz.

Garanti onayı; parça temin işlemleri derken perşembeye kaldık. Daha sıfır olan arabaya iki gündür garantiyi zor çıkardılar, bakalım gelip takılması derken bir dahaki haftaya kalmaz inşAllah...

toranaga

Moderator
İlker bey geç olsun da güç olmasın. Benim sıfır aldığım pejo 206, 10.Km'de motordan kırılma ve vuruntu sesleri geldi. Daha on dakika önce bana teslim edilmişti. Aracı sağa çektim Yetkili satıcıyı aradım ve yol yardım aracı geldi arabayı yükledi doğru servise. Sabah 10.'da aracı teslim almıştım. Akşam 17:00'a kadar yetkili tamir servisinde bekledim. Meğer klima motoru yanlış takılmış ve yolda kırılmış sesler bundanmış. Değiştirdiler ama o günüm zehir oldu. 10 Sene kullandım aracı bir daha klima ile ilgili arıza vermedi. Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim abi. İnsanların bu marka için önyargılarla peşin peşin söyledikleri, üzerine bu arızayı verince herkesin ağız birliğiyle bak biz demedik mi tarzı konuşmaları, servis süresi uzadıkça sanmıyorum ama son olsun demeleri, vs vs. Ben Rodius düşünüyordum, Rexton aldık. İki yıldır çevremle, babamla bunun tartışmasını yapıp ikna ettim ve aldık. Görenler çok da beğeniyordu, önyargılar kırılıyordu ki böyle oldu. Yoksa her markada ve araçta olabilecek şeyler; doğru, bundan sonrası önemli. Geç olsun güç olmasın dediğiniz gibi.

Garantiden onay çıkıp parça gelmesi 4 gün ama gelen parça yanlış parça. Bir hafta olacak. Sanırım aldığıma pişman etmek için uğraşıyorlar. Yılda 300-500 araç satan firmada işler böyle yavaş yürüyorsa ve böyle aksaklıklar oluyorsa çok satarsa kimbilir insanların başına neler gelir...

SsTeam

Yönetici
Yeni bir araçta işin bu şekilde uzaması can sıkıcı bir durum distiribitor firma sitemizi takip ediyorlar umarım sizin sorununuzu okuyup bir an önce cozerler bu denli basit sorunlarla kendi musterisini mutsuz ediyorlar.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

merhabalar;

Siteyi gezdikce konuları okudukça bende faydası olacak tecrübelerimi sizler ile paylaşıyorum, Eski kasa Rexton' larda 2009 model immobilizer arızanız olursa yani anahtar kapıları açıyor ancak kontağı çevirdiğinizde araç çalışmıyor ve ekranda anahtar resmi çıkıyor ise anahtarınızın içini açın içinde mıknatısa benzeyen küçük bir parça var (kısaca motor şifresi), o malum parça anahtarınızın yere düşme sonuçu yuvasında çıkabiliyor o parçayı yerine takın sonra yola devam.