Hızdan Trafik Cezası Yedim

toranaga

Moderator
ARKADAŞLAR BALIKESİR GİRİŞİNDE TRAFİK ÇEVİRMESİ VARDI. LAMBALARDAN KALKIŞ YAPTIM VE RADARI GÖRDÜM. OTOMOBİL HIZ SINIRI BU YOLDA 70 KM. BENİM HIZIM DA 65 KM.İDİ RADARI GEÇTİKTEN 100 MT. SONRA ÇEVİRDİLER. TRAFİK POLİSİNİN İLK SORDUĞU SORU ARACIN CİNSİNİN KAMYONET OLUP OLMADIĞI İDİ. BEN RUHSATTA OTOMOBİL GEÇİYOR DEDİĞİMDE HIZIMIN 80 km. OLARAK RADARA GİRDİĞİMİ SÖYLEDİ. BENİM HATAM BÖYLE BİR SORUYA CEVAP VERMEDEN ÖNCE HIZIMIN NE OLDUĞUNU SORMAMAK OLDU.

BENCE BENİM ARACIMI 50 KM. OLAN KAMYONET HIZ SINIRINI GEÇTİ DİYE RADARDAN BİLDİRDİLER VE ÇEVİRMİŞKEN OTOMOBİL HIZ SINIRINI AŞMIŞ GİBİ İŞLEM YAPTILAR. HIZIMIN 80 KM.OLMADIĞINI SÖYLEMEM İŞE YARAMADI. İTİRAZ-MAHKEME VB. İLE UĞRAŞMAKTA HEM KÜLFETLİ HEM ZAMAN AYIRMAK GEREKLİ OLDUĞUNDAN SİNEYE ÇEKTİM. (142,00 TL ÖDEDİK)

ÖNERİM: ARACINIZIN CİNSİNİ SÖYLEMEDEN VE RUHSATI VERMEDEN KAÇ KM. HIZ İLE RADARA GİRDİĞİMİZİ SORALIM VE ALDIĞIMIZ CEVABA GÖRE HAREKET TARZIMIZI BELİRLEYELİM DERİM.
 

SsTeam

Yönetici
Cevap: Trafik cezasi yedim...

çok doğru söylüyorsun , ancak bazı araçların hususi olmasına rağmen KAMYONET geçtiği içinde aynı hız sınırlamaları var ve bende ceza yemiştim tourneo connect ile.. 50 km lik yerde 80 ile ceza yedim. otomobil olsa ceza yemeyecektim. geçmiş olsun...
 

Üst