Hastayım Ey Dostlar

Bir aydır sağlık problemleriyle uğraşıyorum ilk önce cildimdeki sivilceler ve çok sayıda ve büyük olan benlerim nedeniyle dermatoloji doktoruna gittim bana içeriği kimyasal olan bir krem verdi ilk hafta problem olmadı fakat bir ayın sonunda yüzümde gözümde kaşınma ve yanmalar oldu kremi bıraktım. Bu sırada göz kontrolüm için aynı hastanenin göz bölümüne gittim yeni cam numaralarımı verdiler bu arada doktor mikroskopla gözüme bakarken hafif bir kanlanma var dedi bende ilaçtan önce yoktu olunca kremi bıraktım dedim doktorda sivilce ilacı göz kuruluğu yapabilir dedi göz damlası yazdı. Daha sonra dermatoloji bölümüne yine gidince belirtileri anlattım ilacın hap olanına geçtik bi de ne göreyim kapsüllü hap hayatta yutamam ya ezerim ya içini reçele döküp öylr yutarım :) şaka değil doktorların önerdiği yöntem :). Buna rağmem bir aylık sürede göz kanlanmam geçmedi göz doktorum kontrolde birşey görmedi ama neden geçmiyor anlamadım bir de geçmediği gibi güneşte ve rüzgarda bazende evde gözümün ağrısı başıma vuruyor çocukluğumdan beri sinüzit var fakat bu seferki ağrıyı daha önce yaşamadım hem de sinüzit belli bir zaman ara ara sürerdi bu sürekli. Bu arada iki göz doktoru gördü birşey yok dediler 10 gündür günde 3-4 defa göz damlası damlatıyorum haftaya da kbb doktorundan randevu aldım umarım birşey çıkmaz ağrı artarsa beyin mr çektireceğim. Allah kimseye hastalık vermesin

Cevap: işin içinden çıkamadım

Hüseyin bey geçmiş olsun en kısa zamanda saglıgınıza kavuşmanız dilegi ile iyi akşamlar

SsTeam

Yönetici

Geçmiş olsun kardeşim allah şifa versin dualarımız seninle acil şifalar dilerim

Geçmiş olsun memleket nere abi eğer Konya'ya yakınsan çok güzel bir doktor örenebilirim dermantolojide

F

falken34

allah şifa versin..tez zamanda sağlıgınıza kavuşursunuz inşallah.

Geçmiş olsun kardeşim. Allerjik bişey olabilir ya da minik bir mikroplanma. İnşallah kısa zamanda şifa bulursun.

Ama sen yine de kapsüllerin tozunu boşaltıp içme. Belli bir oran ve zamanla kana karışması gereken maddelerin birden yüklenmesi bazı ilaçlarda ölümcül sonuçlar doğurabilir.

mehmet82

Moderator

Geçmiş olsun acil şifalar dilerim.
Kapsül konusuna katılıyorum ilacın vücudun gerektiği bölgesinde çözülmesi için gerekli ya ciddi sonuçlar doğurur yada boş yere vücuduna kimyasal almış olursun.

SsTeam

Yönetici

öncelikle geçmiş olsun. dermatolojik kremlerin çoğu kortizonludur. bu nedenlede göz ve yüz kısmında kullanılacak kremlerde oldukça dikkat edilmesi gerekeir. ben konusunda dermatoloji ve alerji konusunda kendi doktorumu önerebilirim; prof.dr. server serdaroğlu. bahariye de muayenesi var sanırım 400 tl şu an muayene ücreti. herneyse kendisi 2003 yılından bu tarafa tercih ettiğim bir hoca ki asıl KOLSUZ AGOP hoca vardı server hoca da kendisinin öğrencisidir.
tekrar geçmiş olsun ama göz çevresinde yüzde ki sivilcelenmeler için kullanılacak krem-merhem vs. gibi detaylara çok dikkat etmek lazım. bir diğer konuda karaciğer ve vucut yağları. sivilce vs. için bu organlarında kontrol edilmesi gerekmektedir.

tekrar geçmiş olsun ve biraz da pozitif düşünce , acil şifalar..

öncelikle geçmiş olsun. dermatolojik kremlerin çoğu kortizonludur. bu nedenlede göz ve yüz kısmında kullanılacak kremlerde oldukça dikkat edilmesi gerekeir. ben konusunda dermatoloji ve alerji konusunda kendi doktorumu önerebilirim; prof.dr. server serdaroğlu. bahariye de muayenesi var sanırım 400 tl şu an muayene ücreti. herneyse kendisi 2003 yılından bu tarafa tercih ettiğim bir hoca ki asıl KOLSUZ AGOP hoca vardı server hoca da kendisinin öğrencisidir.
tekrar geçmiş olsun ama göz çevresinde yüzde ki sivilcelenmeler için kullanılacak krem-merhem vs. gibi detaylara çok dikkat etmek lazım. bir diğer konuda karaciğer ve vucut yağları. sivilce vs. için bu organlarında kontrol edilmesi gerekmektedir.

tekrar geçmiş olsun ve biraz da pozitif düşünce , acil şifalar..
Herkese teşekkürler arkadaşlar. Koray bey söylediklerinizde haklısınız ilacı vermeden önce kan testi yaptılar karaciğer kolesterol vs değerlere bakıldı temiz çıkınca verdiler nisan ayında gidip tekrar kan vereceğim. Göz için doktorumla konuştum bugün damlayı bir hafta kullan kanlanma geçmezse gel tekrar bakalım dedi. Ankarada yaşadığım için şehir dışına çıkmam zor. Salı gün kbb randevum var sinüzitte gözde ağrı kanlanma yapabiliyor ordan sonrada göz doktoruma gideceğim son iki gündür ağrım kaşıntım azaldı birde kanlanma geçerse tamamdır. Göz pınarımın çevresi biraz kanlı birde gözümü sağa zola çevirince ve alt gözçukurumu aşağı çekince orada kan var. Birkaç ay önce cildimiçin alerji testi yaptılar gıda polen hayvan vs alerjisine bakıldı birşey çıkmadı ilaç alerji testini ise başka yerd yaptırın bizyapmıyoruz dendi. Hepinizden Allah razı olsun gelişmeler oldukça yazacağım umarım sıkılmazsınız :)

SsTeam

Yönetici

tekrar geçmiş olsun. evde kullandığınız "musluk suyunu" ve "içtiğiniz suyu" da analiz ettirin. hıffısıha bu konuda yardımcı olacaktır ücretsiz. ardından su içindeki değerleri alerji doktorunuza verin belki biraz daha farklı bir test uygulayabilir.

tekrar geçmiş olsun. evde kullandığınız "musluk suyunu" ve "içtiğiniz suyu" da analiz ettirin. hıffısıha bu konuda yardımcı olacaktır ücretsiz. ardından su içindeki değerleri alerji doktorunuza verin belki biraz daha farklı bir test uygulayabilir.
musluktan su içmiyoruz bilindik markalardan alıyoruz ama olabilir yinede içeriği vs değiştiyse. bu hafta doktorlar ne diyecek ona göre bakalım baya sıkıldım bu süreçten yaşam kalitemi etkiledi azda olsa işime engel oluyor

Hüseyin bey ,geçmiş olsun
aşağıda linkini verdiğm facebook sayfasını incelemenizi tavsiye ederim.
Kemal Milar beyin sayfası. incelerseniz sodyum bikarbonat ın faydalarını görebilirsiniz.Umarım size faydası olur . Yakın bir arkadaşım 4 ay kadar bir süredir sabah akşam 1 çay kaşığı karbonatla böbreklerindeki 2 adet kitleden kurtuldu. Faydaları saymakla bitmiyor. Ayrıca 6 aydır kendimde kullanıyorum .Allaha şükür herhangi bir rahatsızlığım yok ama . Kendimi son derece zinde ve sağlıklı hissediyorum . Vucut direncim son derece yüksek etrafımdaki kişiler griple mücadele ederken ben hiç etkilenmiyorum. Umarım sizede faydası olur. Dr lar genellikle Koca karı ilacı gibi yorumlar yapsalarda kullanıcı yorumları hiçde öyle olmadığını gösterir.

https://www.facebook.com/pages/Kemal-Milar/175346669287746?fref=ts

Acil şifalar dilerim.

Nail abi dediğim için kızmazsınız umarım bir akrabam denemişti memnun kaldı bende bir araştırayım fayda görürüm belki. Ali Emre hocam benim durum şöyle yukarda yazdım gerçi ama eksikyazmış olabilirim. İlk başta göz kontrolüm için özel birhastaneye gittim göz numaram aynı kaldı sadece sol tarafı 0.25 büyüdü ama gözlüğü alamadım o aralar. Dermatoloji doktoruna gittim bana acnelyse isimli kremi verdi ikinci hafta gözümde kanlanma kızarıklık vs oldu sonra ilacı kestim ve başka bir göz doktoruna gittim detaylı muayene etti hoca gözünde kanlanma var deyince ilaçtan önce yoktu deyince roaccutane mı kullanıyoruz dedi hayır hocam acnelyse krem dedim göz emdiği için yapabilir dedi bende dermatoloji doktoruna tekrar göründüm durumu anlatınca ilacı değişip roaccutane ile aynı içeriğe sahip aknetrent isimli hapı verdi roaccutane sgk ödemiyor diye bunu verdi yanında refresh göz damlası verdi kuruluk yapar diye. Bende göz doktoruma sordum bir hafta kullan kanlanma geçmezse gel dedi. Bir hafta oldu kanlanma azaldı ama tamamen geçmedi göz pınarımda var ve gözümü sağa sola oynatınca kılcal çizikler şeklinde kanlar var. Hocamı aradım perşembe gel dedi. Bende sinüzit olduğu için o da yapar düşüncesiyle kbb randevu aldım. Acnelyse isimli kremden bir hafta sonra sinüzit için doktorun verdiği rovamycin isimli antibiyotiği 5 gün kullandım durum bu. Eski gözlüğüm ve yenisi aynı numara. Eskisinin camları 8 yıllık fakat yenisine göre renk tonlarını biraz daha koyu gösteriyor. Yeni gözlüğüm ise biraz daha mat gibi. Filtrelere baktım eski gözlük yeşil filtreli yenisi mor filtreli. İki gözlükte net ilk bakışta ama birkaç saniye sonra ikiside hafif sallantı yapıyor gibi oluyor daha önce böyle bir durum yoktu. Şimdi sallantı ve kanlanmayı önce olmadığı için ilaçmı yaptı yoksa başka bir durum mu kafamı kurcalayıp duruyor. Internette ms vs birkaç belirti okuyunca ister istemez panikledim. Örneğin ms yazıyorum bunu vw cd çalardaki rns gibi okuyabiliyorum bazen. Birazda pimpirikliyim galiba :)

legionee

Moderator

Ilac yapmış. Ciltte de ayni etkiyi yapar o ama cilt olmayan yerler için tahriş etkisi daha fazladır. Rahat olun.

Ilac yapmış. Ciltte de ayni etkiyi yapar o ama cilt olmayan yerler için tahriş etkisi daha fazladır. Rahat olun.
İnşallah öyledir hocam acaba gözlüğü yanlış mı ölçtüler dedim ama iki doktorda aynı numara verdi en iyisi muayene günü gözlük numaralarını da kontrol ettireyim herşey yolundaysa ilaç yapıyor demektir dediğiniz gibi. Ama tedavim 5-8 ay arası sürecek bu sürede bu duruma nasıl katlanacağım bilemiyorum.