GAP GEZİSİ... kısmi !

SsTeam

Yönetici
Arkadaşlar, hafta sonu küçük bir kaçamak yapıp Şanlıurfa'ya gittim. Buradan Mardin'e geçtik . Çok güzel hem tarihsel , kültürel , dini , hemde yorucu bir kaçamak oldu. Mardin de bir rehber kardeşimiz ile tanıştım. Buraları görmemiz , milli değerlerimize sahip çıkmamız lazım. Mardin Dara köyünde yeni bulunan bir tarihi şehiri inceleme , gezme şansını bulduk. Şu an dünyayı sallayan yeni keşif tarih GÖBEKLİ TEPE Urfa , buraya gittik ama geç saat olduğu için gezemedik. Velhasılan acaip güzel bir HIZLI gezi oldu. Facebook ta resimler paylaştım , buradan yayımlayamayacağım kadar boyutlar büyük bu nedenle face sayfamdan ulaşmak isteyen bakabilir. veya özelden pm atabilecek arkadaşlar emaillerini belirtirlerse resimlerden gönderim yapabilirim.
kısaca mardin de dün rehber ile yptığım anlaşma itibari ile sadece hafta sonunu değerlendirerek , mardin,harran ovası,halfeti , eski mardin ve bir çok yeri TEK GÜNDE dolaşabileceksiniz. sadece benim ismimi vermeniz yetecek arkadaşa. Bir günde urfa , balıklı göl , göbekli tepe ve sonrasında dönüş.
acaip bir medeniyet ve tarih dokusu , görülmesi şiddetle tavsiye ederim. bu arada rehbersiz dolaşan , daha önce buralara gitmiş arkadaşlar ile görüştük bizim yarım günde gezdiğimiz yerlerin çoğunu 3 günde gezmemişler , hatta ara sokaklarda kaybolup defaten aynı sokağa bile çıkmışlar.
gümüş "telkari" , bakır el işçilikleri , tesbih (osmanlı zamanından kalma özel taşlar , şifalı özel taşlar) , sabun (bir çok derde deva , aldık deneyip göreceğiz) vs.vs.. daha fazla anlatmayayım gidin ve görün. Gitmiş görmüş arkadaşlarında tavsiye edeceğine kesinlikle inanıyorum.