Forum Yapısında Değişiklik Hakkında Bilgilendirme.

SsTeam

Yönetici
Sevgili Üyelerimiz,

Sitemizdeki konu başlıkları altında aradığınız konuları ve cevapları bulmakta zorlanıyorduk ve bu yüzden aynı konudan birçok kere konu açılıyordu.

Bu sorunun çözümünü uzun süredir düşünüyordum ve sonunda her aracın formunda alt konulu forumlar açmakta buldum böylelikle her kullanıcı kendi kullandığı araç ile ilgili her türlü bilgiye hiç zorlanmadan ulaşabilecek ve böylelikle bilgi erişimi ve paylaşımı kolaylaşacak,

Sitedeki eski oluşturulan konular yeni başlıklar altındaki konulara taşınacak ve üyelerimizden rica yeni açılacak soruları araçlarla ilgili başlıklar altında açmaları.

Ayrıca forumda her aracın konusunda uzman ve aynı aracı kullanan üyelerimiz modarator olarak atanacak ve sitemiz bilgiye daha kolay erişilebilir hale gelecek.

İsmail bey güzel düşünmüşsünüz. Yararlı olabilecek bir değişiklik.

Başlıkların cümle yapıları ile ilgili bir maruzatım olacak. Forumda düzgün, anlaşılır ve dilbilgisine uygun Türkçe kullanımını çok önemsiyorum. Kalitenin ilk şartıdır; nitelikli bilgi kadar önemlidir. Bu anlamda başlıklardaki;

- Motor ve şanzıman Kyron
- Elektrik optik ve ışık Kyron

gibi ifadelerin -mutlak gerekliyse- daha başka bir şekilde ifade edilmesi daha uygun olabilir.

Örneğin;

- Motor ve Şanzıman (Kyron)
- Elektrik, Optik ve Işık (Kyron)

gibi.

İyi çalışmalar

SsTeam

Yönetici
Merhaba Ümit Kardeşim,

Öncelikle önerilerin için çok teşekkür ederim,
Rexton W örnek kategori çalışması yapıyorum bitince diğer gurupları da aynı şekilde yapcağım.

Rexton Hakkında Çeşitli Konuları,

Kaldırım Diyorum, Her Konu hakkında net anlaşılır konular açıp

örnek Rexton W ile ilgili

Elektrik, Far ve Işık - Katagorisine'de Farklı Bir İsim Verelim Diyorum

Kaza Tutanağı, Mtv Vergisi
Ses Görüntü Sistemleri
Boya Koruma İç ve Dış Temizlik

Vs. bunlar gibi tüm kategorileri araç modelinin altında toplayayım diyorum böylelikle SSANGYONG GARAJ bölümü nede gerek kalmayacak diye düşünüyorum

bariskonor

Moderator
Bence de çok daha düzenli olmuş. Ben de bunu teklif edecektim. Bir kütüphane indeks sistemi gibi çok daha kolay ulaşmak bilgiye veya arşive...

cavdare

Moderator
bir şey sorayım.. iki konudan birini diğerinin içine taşımak mümkünmü-- mesela mtv konusuyla ilgili iki başlık var- silme işlemi belki okonuda mesajı olan arkadaşlar açısından hoş olmaya bilir, az mesajlı olanı diğerinin arkasına ekleyerek tek parça haline getirmek mümkünmü---
alt koruma dada sanki iki başlık vardı...
vb...

bence eski sistem daha iyidi.
konu içinde konu,onunda içinde konu olmuş.:culpability:

ne kadar basit olursa o kadar insan forumu sever ve kendini rahat hisseder.
biraz daha basite indirilmesi gerekir bence.

SsTeam

Yönetici
sevgıli dostum eline ve beynıne saglık on numara olmus forum konu baslikları herseye ulasmak cok daha kolay artık . tesekkurler ..

SsTeam

Yönetici
Koray abi resim konusunda da değişiklikler ve kurallar getirdik herkes mümkün olduğunca kişisel resim kullanması zorunlu hala geliyor senden ricam maymuncuğunu değiştirmen :)

SsTeam

Yönetici
sen değiştirmişssin kardeşim , sağol.. maymuncuk güzeldi be yaw.. ben biraz daha tam görünenini koyacağım...