DUYURU Forum Kuralları

SsTeam

Yönetici
1. Sitemize üye olurken takma ad yerine, kendi gerçek isminizi kullanmanızı öneriyoruz. Yine de takma ad kullanmak isteyen kullanıcılarımız için profil kısmındaki İSİM bölümüne isminizi yazmanız zorunludur.


2. Siteye yeni katılan üyeler, tanışma bölümünde kendilerini tanıtmalıdırlar. Tanışma bölümündeki Tanıtım Bilgi Formu doldurulmalıdır. Kullandığınız araç marka ve modelini belirtmek iyi olacaktır. Tanışma bölümünde kendisini tanıtmadan herhangi bir konuya cevap yazan üyelerimizin tüm mesajları silinecek, tekrarı halinde ise üyeliği yöneticilerce silinecektir.


3. Bu metinde yazan şartları kabul ederek forumlarımızda hiçbir üyenin özgürlüğünü kısıtlayacak veya uygun olmayacak davranışlarda bulunmayacağınızı kabul etmiş oluyorsunuz. Ayrıca diğer site kullanıcılarını bezdirici, huzursuz edici, korkutucu davranışlarda bulunmak; kanun dışı, zarar verici, tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak, propaganda amaçlı siyaset yapmak, herhangi bir yasa dışı örgüt doküman/dokümanları yayınlamak ve/veya bu konuda herhangi bir açıklama yapmak, herhangi bir yasa dışı örgüt/kurum/kuruluş üyesi olmak, bu İletişim Platformu’nda yetkili bir kişi gibi davranmak; verilen hizmetleri, platform yöneticilerini, moderatör’leri ve diğer site kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek; bilerek ya da bilmeyerek herhangi bir ulusal ya da uluslararası kanunu, anlaşmaları, tüzükleri çiğnemek kesinlikle yasaktır. Bu kurallara uymamanız halinde herhangi bir uyarı gerekmeksizin üyeliğiniz silinecektir.


4. Hiçbir şart altında küfür, hakaret ya da karşı tarafı rencide edici mesaj atamazsınız. Böyle bir olay tespitinde, üyeliğiniz derhal ve herhangi bir uyarı olmaksızın iptal edilecektir.


5. Bu lisansla, platformda üye isminiz kullanılarak gerçekleştirilen her hareket ve bağlantıdan tamamen kendinizin sorumlu olduğunu kayıtsız şartsız kabul etmiş oluyorsunuz.


6. Yukarıdaki kontrol ve kayıt işlemlerine konmuş yasaklara rağmen, kabul edilmiş kurallar dâhilinde moderatörlerin bazı veya tüm alan ve diğer bölümleri, şüphelendiği durumlarda bu lisanstaki kuralların ihlal edilmediğini garanti altına almak adına kontrol etmesini, platform özelliklerinin amacı dışında kullanılması durumunda gerekli gördüğü işlemleri yapmasını, hizmetlerin kullanılması dolayısıyla elde edilen veri ve bilgileri saklamasını kabul etmiş durumdasınız.
7. Bu altyapı; arabaları bir amaç değil araç olarak gören kurucular tarafından dostluk, hoşça vakit geçirmek ve fikirlerimizi paylaşmak amaçlı olarak kurulmuştur. Sosyal konulara odaklı olmakla beraber dostluk ortamının sağlanması ve sürdürülmesi amaçlanmaktadır. Genel ahlak kuralları çerçevesinde kurallara uyan, huzursuzluğa yol açmayacak tarzdaki hiçbir mesaj silinmeyecek, değiştirilmeyecektir. Kurallar çerçevesinde hareket edildiği sürece hiçbir üyenin üyeliği iptal edilmeyecektir. Bu platforma üye olan herkesin her şeyi eleştirme hakkı vardır; ancak eleştiri ile karalama arasındaki çizginin aşıldığı durumlarda, yöneticiler gereken önlemi almakla sorumludur. Bu platform, gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla, fikir alışverişinde bulunulması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir.


8. Foruma kayıt olmak için gerekli formu doldurmanızı takiben, kurallara uygun ise onun onayı ile üyelik işlemlerinizi tamamlamış olacaksınız.


9. Avatar olarak mümkün olduğunca kendi resminizi kullanınız. Bunun faydasını, düzenlenen organizasyonlarda defalarca gördük. Lütfen bu konuda gereken duyarlılığı gösteriniz.


10. Konu açarken ve/veya mesaj yazarken, konu başlığında(ilk harf hariç) ve/veya mesajın tamamında büyük harf kullanılmayacaktır. Unutmayınız, forum ortamında tamamı büyük harf kullanmak bağırmak anlamına gelmektedir.


11. Hiçbir kullanıcı kendisine ait kullanıcı hakkını ve şifresini bir başkasına devredemez, kullandıramaz ve başkası adına platforma yazı yazamaz. Aksinin tespiti halinde kullanım hakkı derhal ve hiçbir uyarı olmaksızın iptal edilir.


12. Bir mesajı sadece ilgili alana gönderiniz. Birden fazla alanla ilgili görünen mesajlarınızı, en çok ilgili bulunduğu alana gönderiniz, birden fazla alana göndermeyiniz. Aksi takdirde, ilgisiz alanlara yollanan mesajlar taşınacaktır. Mesajların taşınması ile ilgili uyarı ya da bildiri yapma zorunluluğu yoktur.


13. Platformda; açıkça, üstü kapalı, ima edici şekilde reklam ya da gizli reklam yapılmasına izin verilmeyecektir.


14. Başka internet siteleri ya da interaktif oluşumlar ve bunların düzenledikleri organizasyonlar ile ilgili olarak, yöneticilerden izin alınmaksızın konu açılmasına izin verilmemektedir.


15. Platform kurallarına uymayan katılımcıların platforma yazı yazması, süreli veya süresiz olarak kısıtlanacaktır.


16- Forumda, Trafik kuralları dışı hareketlerden özendirici bir şekilde söz etmek, teşvik etmek, övgü ile bahsetmek yasaktır. Bu tür mesajlar silinecek. Bu tür yorumlar yazan üye cezalandırılacaktır.


17. Bu kurallar, platformun düzeni için vardır. Kurallarda, yerine göre, esnek davranmak veya katı davranmak, forum yöneticisinin yetkisi dâhilindedir. Eski kullanıcılar veya yeni kullanıcılar diye bir ayrım gözetmeksizin bu kurallar herkes için geçerlidir.


18. Bu sözleşme, gerekli görüldüğü takdirde, tarafımızdan haber verilmeksizin değiştirilebilir.
 

Üst