Ford’un yeni küçük SUV’u

SsTeam

Yönetici
Ford’un yeni kompakt modeli acil durum iletişim sistemleri gibi çeşitli gelişmiş özelliklere sahip olacak.Ekli dosyayı görüntüle 374

Ford, B-segment temelli EcoSport SUV’unun Avrupa versiyonunu tanıttı.

Otomobil üreticisi bu modelin bölgede düşen satışlarını toparlamasına yardımcı olacağını ümit ediyor.

Giderek daha fazla sayıda tüketicinin yüksek araçları tercih ettiği bir ortamda, EcoSport büyüyen bir segmente katılıyor.

EcoSport Peugeot 2008, Renault Captur ve yeni piyasaya sürülmüş Opel Mokka gibi segmentin yeni üyeleriyle rekabet edecek.

Peugeot 2008 ve Renault Captur 4 Mart’ta Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak.

Ford EcoSport’un Avrupa’da yıl sonunda satışa sunulacağını ve kısa süre önce piyasaya sürülmüş yeni Kuga kompakt SUV’a katılacağını söyledi.

Otomobil üreticisi aynı zamanda ABD’de satılan daha büyük ve daha üst seviye bir SUV olan yeni nesil Ford Edge’i de Avrupa’ya getirmeyi planlıyor.

Avrupa EcoSport, geliştirildiği Brezilya’da satışta olan versiyonu ile görsel olarak aynı. Ford’un EcoSport ile ilgili Avrupa üretimi için planlarını Cenevre Otomobil Fuarı’nda duyurması bekleniyor.

Ford Avrupa EcoSport’unu Barselona’daki Mobil Dünya Kongresi’nden tanıttı.

Otomobilin açıklanan ekipmanları arasında Ford’un SYNC ses aktivasyonlu telefon bağlantı sistemi de bulunuyor. Bu teknoloji aynı zamanda sürücülerin seslerini kullanarak cep telefonu uygulamalarını kontrol etmelerine de izin verecek.

EcoSport Avrupa’da üç motor seçeneğiyle sunulacak: 125 bg’lik, 1,0 litrelik, üç silindirli bir benzinli motor, 110 bg’lik, 1,5 litrelik bir benzinli motor ve 90 bg’lik, 1,5 litrelik bir dizel motor.

EcoSport Ford’un, B-segmenti Fiesta'nın da temelini oluşturan küresel küçük otomobil platformunu kullanıyor.
 

Üst