Eşime 4x2 Actyon Sports otomatik vites almayı düşünüyorum.

SsTeam

Yönetici
Arkadaşlar 4x2 otomatik Actyon Sports almayı düşünüyorum ama ne kadar mantıklı bir hareket yaparım bilemiyorum.

Alma sebebim eşim, de artık araba kullanmak istiyor. Dolayısıyla otomatik araçlara yöneldik. Listemizde Nissan Micra ve Honda Jazz varken ben listeye zor bela Actyon Sports'u da soktum.

Ama şu anda aracın boyutlarından dolayı tereddütteyim eşim kullanacağı için. Gerçi kameralı park sen sörü takarak belki o işi kurtarırız diye düşünmüyor değilim.

Sizin görüşleriniz nelerdir? Bir de Half top mu daha iyi yoksa Hard top mu?

Sahibinden bulduğum 4x2 araçlar.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ssangyong-98000km-4-2-otomatik-dizel-tertemiz-muayenesi-yeni-yapildi-197401081/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ssangyong-sahibinden-orjinal-f-1-sanziman-197752230/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ssangyong-2011-actyon-sport-4x2-cift-kabin-boyasiz-hard-top-197322663/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ssangyong-otomobil-ruhsatli-sitede-tek-2008-100000-de-197384814/detay?searchResultsViewPreference=std&showViewPreferences=true&hideSearchFilter=false

V

vedaterdönmez

Benim hanım diyorki rextonu hanımına versin kendisi actyon sport u alsın [emoji2] [emoji2] [emoji2]

SsTeam

Yönetici
devamlı kullanacak olsa veririm fakat devamlı kullanmayacak haftada toplasan 2-3 gün kullanacak :)

V

vedaterdönmez

Sayin adminim bana kalırsa 4×2 araç alacaksan actyon sport a gerek yok bence yengemin dediği gibi daha küçük bi araç al gerek yok

V

vedaterdönmez

Hem yakıttan tasarrufun olur hem de her yıl muayene ile ugrasmazsin

ahmetersin

Moderator
Vedat abiye katılıyorum sayın adminim ancak ülkemizde özellikle şehrimizdeki trafik magandalarından dolayı büyük aracı tercih ederdim

Sent from my iPhone using Tapatalk

SsTeam

Yönetici
Evet barış bende aynı fikirdeyim büyük araç olunca sıkıştıramazlar birde bildiğimiz marka sorun çıksa bile 2.elde 1 yıl garanti olacak araç ayrıca sahsuvaroglun'dan alicagim için yardimci olacaklar diye düşünüyorum.

İsmail bey ben kullanıyorum renault Fluence ile aynı boyutta sayılır.Konforu daha iyi kullanımı rahat. Alışma süresi sonunda kesinlikle memnun kalabilir

bariskonor

Moderator
Bence iki buyuk arac bir metropolde zor. Ekonomik bir arac her zaman gerekli gibi. Tabii nacizane benim gorusum. Ben ikincu araci smart almayi düşünüyorum

cavdare

Moderator
az bekleyin tivoli alırsınız.....
neyseki bizim hanım araç kullanmayı bilmiyor...
bilseydi ona tivoli alırdım- işe gidip gelirken onu kullanırdım :)
hatta ne yapsam önce ehliyet alayım sonrada sana araba aldım mı diyeyim :)

actyon sports 4x2 otomatik almanızı siddetle öneririm.

1. yüksek arka kasası yüzünden özellikle sedan arabalar pek size yaklaşmaz.sıkıştırmalar azalır.
2. direksiyonu rexton gibi yumuşaktır.irili ufaklı 20 adet farklı marka araç kullandım.ben böyle rahat güzel direksiyon görmedim.
3. actyon sportsların amörtisörleri normal pick up amortisörü değildir.kyron dakilerin aynısıdır.çok zıplamaz.
4. actyon sports büyük araç değildir.park yaparken sıkıntılı olan şey araçın uzunluğudur.piyasadaki fluence,passat yakın uzunluktadır.
5. diğer pickuplara göre içeriye en az ses alandır.amarok bile gırgır ses alıyor.
6.bende kendi actyonumu alırken çok büyük nasıl kullancam,eşşek gibi araba falan demiştim.ama ufak arabaya göre daha rahat kullanımı onu söylerim.
7.büyük bir olasılık uyduruk yerden bitme ufak arabaya en azından 30-35 bin lira vereceksiniz.ve büyük bir olasılık otomatik klima,dizel,otomatik vites seçeneklerinin 3ü1 arada olmayacak.
onun yerine 28-33 bin lira arası 2009 - 2011 model temiz actyon sports alabilirsiniz.

mehmet82

Moderator
Eşim bir kaç sene otm. palio kullandı, şehir magandaları, ticari araç sürücülerinden dolayı ufak araba çok sıkıntılı araba büyüdük ce o sıkıntılar azalıyor yenge bizim hanımla 2 dakka konuşsun actiyon dan başka araba istemez ama iki çekerin istanbul içinde dez avantajları var biz erkekler olarak kavga dövüş ileri geri yaparak halledebileceğimiz durumlarda bayanlara sıkıntılı anlar yaşaya bilir. Örnek dik bir rampa yerler ıslak öndeki araba durdu arkada arabalar birikti iki çocuk arka koltukta ağlıyor arkadan gelen korna sesleri ben orda arabayı bırakır giderim çocukları da alırmıyım bilemiyorum. Bu tarz bir sürü senaryo var iyi analiz etmek lazım.

SsTeam

Yönetici
düşüncelerinize hem katılıyor hemde katılamıyorum , ufak araba dan çok eşlerinize aldırtacağınız İLERİ SÜRÜŞ eğitimi ile bu şehir magandalarını rahatlıkla alt edecek seviyeye getirebilirsiniz. ben eşime ilk önce b segmenti küçük bir araç ve direksiyon eğitimi sonrasında d segmenti 4.75 metre araç aldım. ve bu araçta ileri sürüş eğitimi de aldırttım. sonrasında ben bile artık yanında gidip geliyorum , şehir içinde sıkıştırmaya kalktıklarında da %90 muhatap olmuyor ve küçük manevralar ile sıkıştıran magandaları yolun ortasında bırakıyor. hoş daha hırslanıyorlar ki helede bir bayandan böyle feyk almaları zorlarına gidiyor ama yetişsin de , manevra yapsın da tekrar sıkıştırsın. kısaca KÜÇÜK YADA BÜYÜK nasıl olursa olsun , ÖNCE EĞİTİM ve İLERİ DÜZEYDE .. sonrası ALLAH'a emanetler..
Ha bu arada eşim i20 kullanıyor şu an ve hergün kullandığı aynı trafik içinde en çok minibüs şoförleri olmasına rağmen artık gayet iyi , ve sıkıştırılmalara karşıda reflexleri gelişti!