Dünya hız rekorunu kıracak

SsTeam

Yönetici
Ekli dosyayı görüntüle 327

Castrol, Triumph ile birlikte “Dünya Kara Hız Rekoru”nu kıracak yeni bir motosiklet geliştirmek için ortak çalışmalara başladı.

Hot Rod Conspiracy/Carpenter Racing Castrol Rocket adı verilen ve avcı uçaklarının tasarımından ilham alınarak geliştirilen 1000 HP'lik motosikletin 400 mil/saat hızını aşarak rekor kırması hedefleniyor. Amerikan Motosikletçiler Birliği (AMA) ve Uluslararası Motosiklet Federasyonu (FIM) tarafından tanınan mevcut motosiklet kara hız rekoru ise 376.1 mil/s ile bu rekoru 2010'da kıran Ack Attack pilotu Rocky Robinson'a ait.

Karada, denizde ve havada dünya hız ve dayanıklılık rekorlarının destekçisi olarak dikkat çeken Castrol, 1914 yılından bu yana desteklediği "Kara Hız Rekorları" çalışmalarına bir yenisini ekliyor. Utah'da yer alan tuz kaplı düzlükler üzerinde gerçekleştirilecek rekor denemesine hazırlanan Castrol ve Triumhp, birlikte geliştirdikleri 1000 HP gücünde avcı uçağına benzeyen tasarıma sahip Castrol Roket ile dikkat çekiyorlar.

Castrol Motosiklet Yağları Marka Müdürü Rob Corini konuyla ilgili olarak, "Castrol dünya genelinde pek çok platformda kara hız yarışlarında aktif olarak yıllardan beri yer almakta olup tam 21 rekora adına yazdırmıştır. Karbon kevlar monokok gövdeli Castrol Rocket, inanılmaz bir güç ve aerodinamik dengesiyle, bir performans markası olarak mirasımızı temsil ediyor ve hayret verici hızlara ulaşabiliyor. Bu motosiklet performansın üst düzey sembolü olarak öne çıkıyor" açıklamasını yaptı.

Castrol Roketi adı verilen sıra dışı makinenin pilotu Jason DiSalvo ise "Motor sporlarının en temel unsuru olan hız yarışı, tüm faktörlere karşı sürekli bir mücadele için becerinin, kaynakların ve kararlılığı bir arada sergilenmesini gerektirir. Tuzlu yüzeyde yol tutuşu düşüktür ve rüzgar da her yönden size yüklenmektedir. Ancak Bonneville Kara Hız Yarışını gerçekten özel kılan şey ise insanlardır. Şartlar o kadar zorlayıcıdır ki, son 100 yılda yarış dışında pek bir ortak yönü olmayan yarışçılar dünyanın en hızlısı olabilme yolunda birbirlerini desteklemek ve teşvik etmek için güçlerini birleştirmiştir" dedi.

Triumph Motorcycles Kuzey Amerika Başkanı ve CEO'su Greg Heichelbech projeyle ilgili olarak, "Bu proje Castrol ve Triumph'un motor sporları mirasının, yeniliğinin, cesaretinin ve kararlılığının bir kutlaması olup, hem tarihin peşinde olmak hem de mirasınızı kutlamak için inanılmaz bir fırsat teşkil etmektedir. Hot Rod Conspiracy/Carpenter Racing takımına ve kara hız yarışını renkli ve anlamlı bir spor haline getiren tüm yarışçılara şapka çıkartıyoruz" açıklamasını yaptı.
 

Üst