Bunu ŞAHSUVAROĞLU yetkilileri ve personelleri okusun..!

Bunu ŞAHSUVAROĞLU yetkilileri ve personelleride okusun..!

Arkadaşlar 2015 model 20.000 km. Deki çok sevdiğim korando sports aracımı sattım.
Satma nedenim ankara ymy servisinin beceriksizliği acemiliyi
Bilgisizligi.
Sanıyorum 3 ay önce idi veya 4 ay.
Arabamda sürtme kütürtü bi gıcırdama gibi bi ses geliyordu
Servise bi gittim arka plastik kabinde geliyor dediler.
Bişey olmaz dediler
Bi daha gittim mazot deposunda şamandıra sağa sola vuruyor dediler
Bi gittim emniyet kemeri metalleri sağa sola vuruyor önemsiz dediler
Bidaha gittim arabanın ön göğüs aralarına bozuk para düşmüş dediler
10 gün içinde defalarca gittim sinir krizleri geçirdim.
Son gittiğimde normal bu her araçtan geliyor dediler.
Tartıştık
Servis personelinin üstüne yürüdüm. Dedim başka bi araçta test sürüşü yapacağım hep beraber bakalım başka arabadada geliyorsa tamam. Ama gelmeyeceğine eminim dedim. Test aracıyla teste çıktık. Tık ses yok. Ne oldu dedim cevap yok. Dedim ne olacak bu ses servis müdürü dedi yapacak bişey yok. Sinirlendim dedim ben bu aracı İstanbula merkeze götüreceğim. Umurlarında olmadı. İstanbulu aradım dediler hemen servisle görüşüp gereğini yapacağız. Aynı dadika tekrar servise girdim halen bişey olmaz diyorlar. Kardeşim birşey olur yada olmaz. Buna sen karar veremezsin ben veririm çünkü o arabaya bir sürü para veren benim. Servis geçmiş kayıtlarını verin dedim.
E biz veremiyoruz yasak dediler. Delirdim yav. Araç benim kardeşim kayıtlarda benim sen ne hakla vermiyorsun..!
2 gün sonra şaşmaz benim dobloların işini yapan Alper ustaya gittim. Bi test turuna çıktık 3 dakika sonra fitillerden dedi. Dedim ne alaka dedi değiştir senin duymadığın bir çok ses yok olacak.
Gittim servise.
Dedim bu ses fitillerden geliyor.
Kabul etmediler. Kavga dövüş zorla bi takım fitil geldi İstanbuldan. Taktılar ses yok olmadı. Alper usta şaşmaza gittim dedi bu fitillerden çok sert özelliğini kaybetmiş. Tekrar servise gittim. Degistirmek istemediler fitilleri. Yine kavga bagrisma orada sıfır bir aracın fitilleri ni söktük benim araca taktık. Bırak o sesleri arabada çıtırtı kalmadı. Müdüre dedim bu fitiller benim araçta kalsın olmaz dedi müdür. Niye dedim o zaman tekrar fitil bozulursa garantiden değişmemiş. Ya siz salakmısınız. Bu fitil 50 defada bozulsa siz 50 defa degistireceksiniz.
Yani anladımki arıza tespitinde siz çırak kalıyorsunuz. Biz arıza tespitini başka ustaya yaptıracaz sizde tamiratı kavga dövüş yaptıracaz. Ha bu arada el freni telini gerdirmeye size 6 defa geldim 18.000 km. Deki arabanın. Bana dedinizki arka fren balatalarının değişmesi gerek 100 km gitmez dediniz 18.0000 deki araba 20.000 oldu daha balatalar harika. Bana 350 TL. Geçirecektiniz olmadı. Bide 18.000 deki arabanın balataları nasıl biter buna bi cevap alayım.
Sayın yunus ŞAHSUVAROĞLU araçlarınız harika ama bu araçlar sizin elinizde sizin satış noktalarında hepsi birer teneke. Unutma herşey satıcı ve ustada biter. Usta usta ise tenekeyi altına usta usta değilse altınıda tenekeye çevirir. Şimdi sana soruyorum. 10 gün boyunca fitillerden dolayı neden benim vaktimi aldınız. 10 gün neden bana sinir krizi yaşattınız.
Bu aracın parasını benimlemi kazandınız. Yazık degilmi bana ve benim gibilere
Yazık degilmi sizin servisinizde expertiz yaptıran ve işini adam gibi yapmayan personelinin yüzünde arabanın biseyi yok diye mağdur olan Oğuzhan kardeşimize. Ben ve Oğuzhan gibi daha birçok kimseye. Usta siz bu işi bilmiyorsunuz. Çekilin kenerada işi bilenler işini ciddiye alanlar yapsın. Yazıklar olsun size. Aracı sattım alan arkadaşla birlikte yine servise gittik. Arkadaş dedi servis kayıtlarını alalım dedi
Yine yasak dediler. Bu nasıl bişey yav. Yuh artık size karaktersiz insanlar ne demek veremeyiz ne demek yasak.
Bana bu cahillik ve salaklık içeren eşsiz servis bilginiz bu arabayı sattırdı. Sizi alkışlıyorum. Ve madalya takıyorum

Bu arada bi salaklık örneğiniz de burada tıklayın okuyun 3 - kuruşun hesabını yapmayın bu adamı siz mağdur ettiniz hatanızı telafi edinki size adam desinler.
Sayın ŞAHSUVAROĞLU

http://www.ssangyongteam.com/konu/3977-maltepe-ymy-servis-rezaleti.html

Son düzenleme:

SsTeam

Yönetici
Geçmiş olsun ahmet kardeşim malesef şahsuvaroğlu ymy kendi servislerinde bu tür sorunlar artmaya başladı özel servisler yetkili servislerden daha yetkili yardımcı diyebilirim.

Aynen öyle adamlar işlerini ciddiye alıyor.
Bu araçları servis garantisi var dispritör firma garantisi var diye sıfırını almamak gerekir. Biraz başlarını duvarlara vursunlar. Araçlar ellerinde patlasın. Eminimki bu yazıya cevap bile vermezler

dtandogan

Moderator
Gecmis olsun on numara bir tespit yaomissiniz. Arac harika ustalik sifir. El freni icin kac defa yetkili olan servise gittim sikinti duzelmedi Canakkale nin 13 bin nufuslu ilcesinde 30 metre kare dukkanda usta kendinden gayet emin sekilde yapariz kolay dedi. Hicbirsey degistirmeden ayar ve yaglama yapti masallah daha yariya kadar cekmeden en dik rampada arac duruyor. Arabalarimiz cok guzelde servis sikinti. Ankara daki fitilden diyen ustanizada helal olsun hep derim usta var ustacik var

KOKEZ

Moderator
Geçmiş olsun. Yetkili servis çalışanlarında hep bu sorun var malesef. Ustanın iyisi zaten durmuyor buralarda. Ben sıfır Honda aldığımda yıkama veya yağmurda bagaja giren suyu çözemediler. Sonra Beşyol sanayide Radar Honda diye bir özel servise gittim 15 dk da işlem tamam( sonradan takılan park sensörünün kablosunu takip eden su bagaja ulaşıyormuş 😊) Ondan sonra daha da Honda yetkili servise uğramadım.
Garantiden değişecek bi parça oldu, sen hiç yetkili servise gelmemişsin dediler. Bende siz salaksanız ben ne yapayım benim malım kıymetli dedim . El mecbur ücretsiz değişim yaptılar .
Demek istediğim adam gibi usta bulup peşini bırakmamak lazım.
Yetkili ayağı para tuzağından başka bişey değil...

Bu arada ben Kyron için hep yetkili servis kullandım ( ama ymy değil) . Ama benim ustam telefonda motor sesi sinleyerek bile bana çözüm sunuyor😜 9 yıldır hiç vukaatımız olmadı çok şükür😊

böyle giderse marka zaten ülkemiz pazarından çekilir bence,bursa plazada doğru dürüst araba yok,kapı önünde 2 korando sports,onlarında arkası kesilmiş,ek yapılıp kesilen kısım monte edilmiş,yani bu gözümüze çirkin görünen yeni uzun kasalar varya onlar işte arka kasa tek parça değil maalesef 4 parça ve bu üst tarafa somunlanan sac parçasıyla gizlenmiş,yani anlatmak istediğim küçücük çocuk bile kasanın kesilip biçilip eklendiğini anlayabilir yakından gördüğünde,,,,,,

Son düzenleme:

oguzhan

Moderator
Cevap: Bunu ŞAHSUVAROĞLU yetkilileri ve personelleride okusun..!

Abi ne diyelim ne desek bilemiyorum ki en çok da ne desek de bir işe yaramayacağına üzülüyorum yazık günah şu markaya gerçekten diyecek bir şey bulamıyorum.. Geçmiş olsun sana da bu arada abi Allah bir daha yaşatmasın inşallah. Ben servisten hala çekiyorum :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Abi ne diyelim ne desek bilemiyorum ki en çok da ne desek de bir işe yaramayacağına üzülüyorum yazık günah şu markaya gerçekten diyecek bir şey bulamıyorum.. Geçmiş olsun sana da bu arada abi Allah bir daha yaşatmasın inşallah. Ben servisten hala çekiyorum :)

Kardeşim bu konu sürekli konuşulursa ŞAHSUVAROĞLU nun yaptıklarını herkes birbirine anlatırsa bu araç bunların elindeyken asla alınmaz alan bin pişman olur dersek
Bu adamların kalitesizliklerini tek amaçlarının expertiz adı altında bir kaç lira dolandırmaya çalıştıklarını ilgisizliklerini bilgisizliklerini herkese anlatirsak bu işler çözülür diye düşünmeye çalışıyorum.
Ve
Evet bu adamlar gerçekten resmen müşteri lerini dolandırmaya çalışıyorlar.
Ben birdaha ssangyong değil almak yanından bile geçmem..!

oguzhan

Moderator

Ben elimden geldiğince açıklıyorum abi her gördüğüme gerçekleşenler neyse anlatıyorum inşallah beter olurlar marka da hakettiği değeri görür :) forumdan yapabileceğimiz anca konuyu açmam oldu başka da bir mevzu gerçekleştiremedik kayda değer

mehmet82

Moderator
Ayıp ediyorlar bazen.
Sorunu söylediğim halde tespit yapamayıp göndermek istediler beni de 3 kere teste çıktılar arabaya binen gazı köklüyor bir şey yok diyor.
Sorun şaft balans yaptığından düşük devirlerde bütün arabayı sallıyor.
Biz bir şeyi kanıtlamak zorundaymışız gibi hissediyorsun.
:a (37):