Aranıza yeni Kyron taraftarı katıldı

Selam arkadaşlar

10 aydır süren Kyron bekleyişim sona erdi bugün aracımı aldım.

2011 Beyaz 4x4 Limited modeli

İstanbulda aracı satın alıp soluğu Cafer ustanın yanında aldım. Ekspertizde çıkan eksikleri halledecek kendisi.

120000 ağır bakımı
Kızdırma bujisi arızası
Orta şaft kontrolü(sallanıyor)
Direksiyon kutusu yağ kaçağı
Fren diskleri taşlama
Fren balataları

Kısacası liste uzun. Bunları halledince sıfır ayarında olacak inşallah.

Yarın işlemler bitince ver elini Ankara. :)

Aracın çekişi muhteşem. Ben 2 ton ile hantal olur diye bekliyordum. Fakat araç beklediğimden atak çıktı.

Gelişmeleri buradan yazarım.

FIG-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

YvzNazli

Moderator
Hayırlı olsun güle güle kullanın.

Bakımdan sonra ok gibi olur zaten daha da keyif alarak binersiniz inşallah.

Yalnız disk taşlatma konusunda şöyle bir öneride bulunayım. Maliyet olarak zorlamayacak ise ön diski değiştirin arkayı taşlata bilirsiniz.
Ha ön disklerin taşlanması problem teşkil eder mi? Fren az kullanıyorsanız sorun yok ama 140-150 ve üzeri hızlarda yapacağınız sağlam bir fren sonrası diskler tekrar çarpılacaktır. Ama temkinli kullanırsınız bir müddet idare eder.

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim :)

Taşlatmak zaten ucuz olduğu için denemekte fayda var dedik. Randıman alamazsam değiştirme seçeneği zaten cepte. Birçok masrafı bir anda çıktığı için masrafı biraz kısmak benim de işime geldi açıkçası.

Bu arada taşlatma 100tl
Değiştirme 500tl civarı

Selam arkadaşlar

10 aydır süren Kyron bekleyişim sona erdi bugün aracımı aldım.

2011 Beyaz 4x4 Limited modeli

İstanbulda aracı satın alıp soluğu Cafer ustanın yanında aldım. Ekspertizde çıkan eksikleri halledecek kendisi.

120000 ağır bakımı
Kızdırma bujisi arızası
Orta şaft kontrolü(sallanıyor)
Direksiyon kutusu yağ kaçağı
Fren diskleri taşlama
Fren balataları

Kısacası liste uzun. Bunları halledince sıfır ayarında olacak inşallah.

Yarın işlemler bitince ver elini Ankara. :)

Aracın çekişi muhteşem. Ben 2 ton ile hantal olur diye bekliyordum. Fakat araç beklediğimden atak çıktı.

Gelişmeleri buradan yazarım.

hayırlı olsun

Sent from my MI 6 using Tapatalk

Neden 120bindeki araç bu halde olur? Benden önceki sahipleri bakımlarını gerektiği gibi yaptırmamış anlaşılan. Ben zaten sahibiyle konuşurken şüphelendim ve İstanbul'da bir gece daha kaldım. Sonuçta bakım yapılınca araçla güven sorunu yaşamayacaktım.
Şanzıman yağı hiç değişmemiş gibiydi çıkan yağa baktığımızda. Buna rağmen şanzıman iyi durumda.
Kızdırma bujisi elektrik aksamıyla çözüldü.
Orta şaftta sıkıntı yokmuş. Ekspertiz yapan şahsın tecrübesizliği oldu.
Direksiyon kutusunda da sıkıntı sadece körük yırtılması şeklinde olduğunu öğrendik. Sadece körük değişti.
Fren disklerinin sorunu sadece dalgalanma olduğu ortaya çıktı. Ön diskler taşlandı. Tüm fren balataları değişti.
Ekstra rotil kolları değişti.
Ekstra 120bin ağır bakımı yapıldı.
Tüm masraflar bakım dahil işçilik dahil 1750tl tuttu.
Cafer ustanın eline sağlık.
Bu arada Ankara yetkili servisi telefonda sadece 120bin bakımı için 1700tl fiyat vermişti.
Dönüş yolculuğu keyifli geçti. Araç beni hiç yormadı. Beklediğimden daha konforlu ve düşük süratlerde atik bir hızlanması var. Resmen hava yastığında gibi rahat :) Şuan ki izlenimim araçtan çok memnunum.

YvzNazli

Moderator
Teşekkür ederim :)

Taşlatmak zaten ucuz olduğu için denemekte fayda var dedik. Randıman alamazsam değiştirme seçeneği zaten cepte. Birçok masrafı bir anda çıktığı için masrafı biraz kısmak benim de işime geldi açıkçası.

Bu arada taşlatma 100tl
Değiştirme 500tl civarı

Fiyatlar çok değişmiş [emoji28]
Ben yaklaşık 2 sene önce Rexton W nin 4 balata + ön disk + işçilik 450Tl verdim diye hatırlıyorum [emoji28][emoji28]
Hatta 1-2 ay önce lastik değişimine servise gittiğimde disk balata yeni mi değişti diye sormuşlardı [emoji23] babam ya freni hiç kullanmıyor da [emoji23][emoji23]

YvzNazli

Moderator
Malesef piyasadaki araçların genel sorunu bakımsızlık. Periyodik Bakım ahlakı hala bizim insanlarımızda oluşmadı. Yağ eksik ekle, su eksik ekle [emoji58]

Aracı aldıktan sonra bakımını Cafer ustaya yaptırmanız güzel olmuş kendisi bu araçlar konusunda oldukça bilgili ve deneyimli. Tekrar hayırlı olsun Güle güle kullanın.

Hayırlı olsun, Ankara yetkili servise güvenmeyin, ben 9.000 km'de servise götürüyordum, her götürdüğümde enjektörlerin durumunu sorduğumda sıkıntı yok diyorlardı. Son bakımdan 3.000 km sonra enjektörler gitti.

Onun dışında sol ön teker poryasında sıkıntı vardı, bir an önce yaptırın diye uyardılar da.. fiyatına 2.700 tl dediler. Dışarıda yaptıracağım diyince kağıt imzalatıp yolladılar.

700 tlye dışarda yaptırdım. Aracı havaya aldıklarında teker oynuyordu. Sadece bijonlar tutuyormuş. Ustanın ağzı açık kaldı, bu aracı servisten nasıl çıkardılar diye.

Saygılar

Teşekkür ederim herkese :)

Bu arada bugün aracın dökümanlarını incelerken 100bine kadar servis bakım kayıtlarını buldum sevindim :) En azından ilk sahibi bakımlarını zamanında yaptırmış.

Yarın aracı iç detaylı temizliğe vereceğim. Onun da sonucunu yazarım. Ankara'daki arkadaşlara faydası olabilir.