Alman malı ilk kompakt SUV: Opel Mokka

SsTeam

Yönetici
Opel yeni Mokka’nın kompakt SUV segmentinde sınıfında öncü teknolojileri ilk defa kullanacağını söyledi.Ekli dosyayı görüntüle 370

Opel Mokka’yı, Mart ayında Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergileyecek. Avrupa satışlarına yıl sonunda başlanacak SUV, Dacia Duster, Suzuki SX4 ve Fiat Sedici gibi araçlarla rekabet edecek.

Opel büyüyen bu segmentte bir SUV piyasaya süren ilk Alman üretici.
Mokka Opel Eye ön kamera sistemini temel alan sürücü yardım teknolojisi içerecek. Bu teknoloji şeritten ayrılma uyarısı, trafik işareti tanıma ve ayrıca arka kamera gibi fonksiyonlara sahip olacak.


Opel CEO’su Karl-Friedrich Stracke “Opel Mokka güçlü yanlarını geleneksel büyük SUV’lardan alıyor ve bunları modern bir kompakt biçime uyduruyor,” dedi.
Opel, Mokka’nın 4280 mm uzunluğuna rağmen beş kişilik olduğunu söyledi. SUV önden veya dört tekerlekten çekiş seçeneği sunacak.
Araçta üç motor seçeneği bulunuyor: 115 bg’lik, 1,6 litrelik doğal emişli motor, turbo beslemeli 140 bg’lik, 1,4 litrelik motor ve 130 bg’lik, 1,7 litrelik turbo beslemeli bir dizel.

Hem 1,4 litrelik benzinli motor, hem de dizel motor altı vitesli mekanik ya da altı vitesli otomatik şanzıman ile donatılabiliyor. Mekanik şanzımanlar yakıt tasarrufu sağlayan durdurma-çalıştırma sistemine sahip olacak.
 

Üst