Akaryakıt Fiyatları indirim ve zam Duyuruları!!

SsTeam

Yönetici
Benzin fiyatları yeniden zamlandı


Akaryakıt ürünlerinden benzine 3 kuruş zam geldi. Zamlı fiyat parakende satış fiyatında yarından itibaren uygulanmaya başlanacak.Petrol fiyatlarında yaşanan sert düşüşün etkisiyle Türkiye'de akaryakıt fiyatları son 6 aydır aralıksız geriliyordu. Petrol fiyatlarının 5.5 ayın dibine inmesine rağmen 6 ay aradan sonra ilk zam bugün geldi. Benzinin litre fiyatı bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 3 kuruş zamlandı. Şu anda 95 oktan benzinin litre fiyatı İstanbul Avrupa yakasında 4.16 TL'den satılıyor.


Bugünkü karar öncesinde en son zam 27 Haziran'da yapılmıştı. O tarihte İstanbul Avrupa yakasında litresi 5.09 TL olan 95 oktanın litre fiyatı 5.12 TL'ye çıkarılmıştı. 17 Temmuz'da başlayan indirim furyasının ardından 95 oktan benzinin litre fiyatı 4.16 TL'ye kadar inmişti. Başka bir ifadeyle 6 ayda benzinin litre fiyatı yüzde 18.75 ucuzlamıştı.
 

SsTeam

Yönetici
ya zaten ne zaman güleceğiz , herşeyin EN PAHALISI bizim halkımız için. valla almayada ,tüketmeyede devam ediyoruz. lüx veya ihtiyaç hiç değişmiyor. Allah olmayanın yardımcısı olsun.
 

SsTeam

Yönetici
heyhat bir gece önce depoyu fullüyorum , sabahına İNDİRİM. Depoyu doldurmuyorum , ertesi sabah ZAM. Bu ne yawwww...
 

nedimkolat

Moderator
Dün benzine yapılan zamdan sonra bugün mazota zam yapıldı.

Akaryakıt dağıtım şirketleri, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litresine 3 kuruş zam yaptı. Dün de benzine 6 kuruş zam yapılmıştı.


İstanbul'da ortalama 3,87 ila 3,88, Ankara'da 3,92 ila 3,94 ve İzmir'de 3,87 ila 3,89 liradan satılan motorinin litresine ortalama 3 kuruş zam yapılacak. Böylece motorinin litre satış fiyatı İstanbul'da ortalama 3,90-3,91, Ankara'da 3,95-3,97 ve İzmir'de 3,90-3,92 liraya yükselecek. Dağıtım firmalarının belirlediği fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.
 

SsTeam

Yönetici
Bir atasözü aklıma geldi Thomasa komaz :) alıştık artık zam sorun değil indirim yapılınca şaşırıyorum acaba neden indirim yaptılar diye aklıma gelmiyor değil ;)
 

Üst