Actyon Sports Yokuş da Çıkmadı

herkese hayırlı bayramlar dilerim
aracımla test yapmak için ormana gittim ve 4x2 de kullandım önce rampada durdum ve kalkmaya başladım araç devir yükseltmedi ve kalkış yapmadı.
motor sıcak normal ısıda sonra 4x4 aldım yavaş yavaş çıktı.
ilk defa böyle bir şeyle karşılatım.
sonra da rampa inerken sürekli fren ile inmek gerekti haliyle sonra indim ve normal asfalt yola çıktım şanzıman 4x2 de ve otomatik de gaz veriyorum araç hiç vites yükseltmiyor.
kontak kapatıp tekrar açtım. normale döndü. böyle olması nın araç beyniyle alakası nedir. yardımlarınızı yorumlarızı bekliyorum

aracım actyon sports 4x4 6 at 2011 model

hayırlı bayramlar tekrar.

Ekli dosyalar

nedimkolat

Moderator
Yaşanan sıkıntıyı sadece araç beyni ile kısıtlamak yanlış olur. Vites yükseltmeme farklı nedenlerden de yaşanmış olabilir. Motorda bir çok sensör mevcut. Şanzıman beyninde bir hata algılaması olabilir. Arıza kodu vermiş mi onu bakmakta fayda var.

Merhaba,
Bende de 2008 model Actyon Sport var. Rampada durduğumda kalkışta sıkıntı yaşıyorum. Araç yavaş yavaş hızlanıyor. Hareket etmesi 5-6 saniyeyi buluyor.Sorun gaz pedalında olabilir mi?

Bozradagast

Moderator
Size zahmet hala aynı sorunu yapıyorsa video çekebilir misiniz? Bir de benim açtığım başlıkta video var onları izleyebilir misiniz aynı sorun mu değil mi diye anlamak için?

Bozradagast

Moderator

Sonucu yazdım.