Actyon Sports Şanzıman Sorunu

• Konbuyu başlatan sealsdu9
  • Başlangıç tarihi
S

sealsdu9

Tekrar merhabalar arkadaşlar.
2011 Actyon sports 4x4 6at sahibiyim. Tecrübeli arkadaşlara sormak istediğim bir sorunum var.
Aracım vites değişimlerinden sonra bir miktar yığılma, bununla beraber hıııırrrrr diye alttan gelen bir titreme ve daha önceki actyon sports uma göre daha güçsüz gibi.
Mesela 4. vitesten 5. vitese aktardığında, 5. viteste gücü şanzımana ve dişlilere tam aktaramıyor gibi, biraz yığılma oluyor, gücü veremiyor, hızlanmaya devam edemeyip tekrar 4. vitese geriye düşürüyor.

Daha önceki actyon sports umda böyle bir sorunum olmadı, aynı yokuşlardan 5.-6. viteslerde çıktığım yerlerde bununla 4. ve 5. vites döngüsü içerisinde kalıyorum titreyerek.

Tahminim tork konvertörü ve balatalar değişecek. sanırım zamanı geldi. aracım 130.000 km ye geldi.

Fİkirlerinizi almak isterim, hatta aynı sorunu yaşayan varsa daha çok yardımcı olacaktır. Şimdiden teşekkürler.

Cevap: Actyon sports şanzıman sorunu sanırım?

Merhaba

Ben sorununuzun kavrama sistemiyle ilgili olduğunu düşünüyorum. İnşallah ucuz atlatırsınız.

Sevgiler

S

sealsdu9

Pek bilgisi olan yok sanirim.

Aynı sorun mı pek bilgim yok 2011 4*2 otomatik vites şanzımanı garantiden değişmişti.

O

orçun81

Yazılımınız güncel mi?

S

sealsdu9

2011 model araba, yazilimin guncel olup olmadigi nasil anlariz? 2011 den sonra yeni yazilim varmi acaba

Aynı sorunu bendeyaşıyorum.Hıırrrr diye bir ses geliyor arabanın motor bölümünün altından. Sadece yokuşta (Yani araç yüke bindiğinde) ve araç 1600-2000 Devir aralığındayken yapıyor 2000 devirden sonra Hırrr sesi tamamen kesiliyor.

Sesi dikkatle dinleyince sanki hava emişiyle ilgili bir sorunmuş gibi algılıyorum.Ama servis tarafı şanzıman olma ihtimali yuksek diyor.Şanzımandan Horlama veya hırlama sesi gelirmi yaa.bana saçma geliyor.Resmen hava emilirken motorun oluşturduğu emme kuvveti sonucu ortaya çıkan bir sesmiş gibi hissediyorum.

2011 Actyon sports 4x4 6at sahibiyim. Tecrübeli arkadaşlara sormak istediğim bir sorunum var.
Aracım vites değişimlerinden sonra bir miktar yığılma, bununla beraber hıııırrrrr diye alttan gelen bir titreme ve daha önceki actyon sports uma göre daha güçsüz gibi.
Mesela 4. vitesten 5. vitese aktardığında, 5. viteste gücü şanzımana ve dişlilere tam aktaramıyor gibi, biraz yığılma oluyor, gücü veremiyor, hızlanmaya devam edemeyip tekrar 4. vitese geriye düşürüyor.

Daha önceki actyon sports umda böyle bir sorunum olmadı, aynı yokuşlardan 5.-6. viteslerde çıktığım yerlerde bununla 4. ve 5. vites döngüsü içerisinde kalıyorum titreyerek.

Tahminim tork konvertörü ve balatalar değişecek. sanırım zamanı geldi. aracım 130.000 km ye geldi.

Fİkirlerinizi almak isterim, hatta aynı sorunu yaşayan varsa daha çok yardımcı olacaktır. Şimdiden teşekkürler.

baturalpoghan

Moderator
Araç serviste bilgisayara bağlandığında verdiği hata kodu önemli hocam. Bir de işinin ehli bir servis ustasının bakması lazım

Sonuç Ne Çıktı ? Masraf Ne kadar?

bende 2008 otomatikactyon sports var hareket halinde d konumundayken vites bazen boşa çıkıyor boşa alıyorum tekrar d ye alıyorum düzeliyor,, birde 3.vitesten snra bazen sanki 4 e geçmiyor zorlanıyor araç, gecenlerdede herzaman cıktıgım yokuşta yarı yolda kaldı snraki gün çok güzel çıktı, ama cogu zamanda güzel güzel heryere gidiyorum sorunsuz,, yani bu bazen çalışmama sorunu neden kaynaklıdır bir fikri olan varmı