Actyon Sports Lastik Önerisi

• Konbuyu başlatan orçun81
  • Başlangıç tarihi
O

orçun81

Herkese iyi akşamlar.
4.5 cm spacer
on arka 5 cm suspansiyon yükseltme
2.5 cm kupa yukseltmesi
Bunların hepsi tamam cepte.
İşin zirt dediği yer lastik şuan aracın üstünde 245/76 16
Düşündüğüm ve ikilem hatta üçlemde kaldığım ebatlar. Bunlar chipsiz motora uygulanacak ona göre de hareketetmek gerek.
Ebatlar;
265/75 16
275/70 16
285/75 16

Bana yardımcı olur musunuz???

SsTeam

Yönetici
Cevap: Lastik Yardımı lütfen

Kardesım hosgeldın bu arac bana tanındık geldi bıryerlerden , ;) benım makınede 265 bf good rıch vardı , bence tabanı fazla genısletme yakıt artar çevırme güçlü azalır en ıdealı 265 ıclerınde benım fıkrım ..

O

orçun81

Benim Sabri abi Orçun. :)
Ateslendim bu aralar :)
265/75 16, 32 ye tekabül ediyo.
Senin 265ler kupa yukseltmeden surtme yapiyor muydu?

- - - Updated - - -

Abicim benim resim görünmüyor ondan taniyamamissindir :)

SsTeam

Yönetici

Isımden tanıdım :cool: Benım 265 ler kupayı yükseltmeden sürtme yapmıyor cok az tam sag veya sol yapınca mılım dablumpaza değıyordu onuda pürmuzle erıttım sorun çözüldü ...

O

orçun81

Ediz Abi 33 taktı bende ondan gördüm heveslendim. 33 lastik kupa yukseltsekte tampon ucuna deyiyormus.
Bi yandan istiyorum bi yandan da arabayı yorup kirar diye çekiniyorum.
265/75 16 takayim ozaman.
Abicim sende spacer var mıydı

O

orçun81

Peki abicim 4.5 cm spacer takarsam kupa yükseltmeye gerek kalmdan 265/75 16 takabilir miyim

SsTeam

Yönetici

Bende kupa yükseltme ve spacer olmadıgı halde sürtme yoktu sorun yaşayacağını sanmıyorum .. 265 bf takılıydı benım Aracda da görmüştün sanırım ..

O

orçun81

Evet abi görmüştüm. Bende de şuan bf 245 at var.
265 bf mt mud olanindan takacam

cavdare

Moderator

yazı yazmayı bırakında fotoğrafları koyun..bir görelim nasıl duruyor.. :rolleyes: .
235*85*16 bence ideal..taban çok genişlemiyor. malum yakıt nakittir..31 mm ek yükselme sağlıyor...
gt radial kullanan varsa bir değerlendirme yapabilirmi..?
birde aklıma bir düşünce takılıyor ama lastikleri değiştikten sonra test edicem...bizim araçlarda bir vites eksik...hız 110 u geçtikten sonra malesef başka vites kalmadığından hıza dönüştürülemeyen güç üretiyoruz...acaba çapı 6cm fazla olan böyle bir lastiğin yakıt tasarrufuna katkısı olurmu...sonuçta vitesle yapamadığımız güçün hıza dönüşümünü kısmen lastikle yapmış oluyoruz..

açıkçası bende merak ettim benim aracın üzerinde kendi orjinal lastikleri duruyor fakat ıslak zeminde yada düz yolda kalkışlarda patinaj yapıyor yola tutunamıyor hissi veriyor ne tavsiye edersiniz

cavdare

Moderator

lastiğin çapını 6 cm artırdığımızda lastiğin çevresi yaklaşık % 8 artıyor...bunun % 2 si ek güç gereksinimine gitse tahminimce yaklaşık %6 yakıt tasarrufu sağlanır...tabi bu arada ibrenin gösterdiğinden %8 daha hjızlı gittiğiniz için hızınızı ayarlamayı unutup radara düşerseniz tasarrufun dibine vurmuş olursunuz... :) ayrıca daha büyük lastiğin küçük çukurlarda sarsıntıyı daha az hissettireceğini düşünüyorum... tabi bunların hepsi teoride...lastikleri değişince uygulama sonuçlarınıda söylerim...ama hala zihnimdeki sorular gitmedi..

235*85*16
MICHELIN 235/85 R 16 R LTX A/T LASTİK MICHELIN 235/85 R 16 R LTX A/T LASTİK
275 TL

GT RADIAL 235/85 R 16 10PR 120/116S ADVENTURO A/T LASTİK GT RADIAL 235/85 R 16 10PR 120/116S ADVENTURO A/T LASTİK 323TL

aslında hem michelin hemde daha ucuz...ama çekincem şuki niye ucuz....birde yumuşak lastik..arazide taş-odun keser diye korkuyorum....(bildiğiniz gibi offroad yapmamakla beraber fırsat buldukça araziye giriyorum)

cavdare

Moderator

ben kendi kendime omu bumu diyorum ama aradım bu gün ellerinde lastik yok...kardeşim elinde olmayan ürünü ne diye siteye koyuyorsun..o yok nexen var..ne yapayım nexen istesem onu sorarım zaten....
arkadaşlar yokmu tanıdığını büyük bir lastikçi..235*85*16 çok pahalı olmayan çok dandikte olmayan bir lastik...

O

orçun81

Benim lastiklerimi aldigim yılmaz lastik var. Arkadaşın ismi fatih benim selamımı da soylersiniz Düzce li Orçun diye elinden geleni yapmaya çalışır.
Telefonlari
0532 441 5849
+90 212 631 3287

cavdare

Moderator

internetteki başlıca firmaları aradım(lastikcim,lastikal,lastik deposu,yılmaz,artvin vb..)sitede stoktan teslim yazan lastikler bile ellerinde yok,,genel itibariyle mt grubu veya nexen at rodian var,,,biri 1 aya kadar gelecek dedi ama bakalım bekleyip görecez

S

SeoAlem

offroadlastik.com da var ben de oradan almıştım

cavdare

Moderator

internette telefonları yok...listede de 235*85*16 at lastik yok..yinede mesaj attım bakalım döneceklermi...

cavdare

Moderator

malasef hala lastik bulamadım, lastikçilerin hepsi numaramı aldı- "size dönecez"-hiç biri dönüş yolunu bulamadı..
225- 75- 16 istemiyorum en son bulamazsam 235*75*16 alıcam...amacım lastiklerlede aracı biraz yükseltmek...neyse bekleyelim bir- iki ay daha bakalım ya nasip...takılı olanlarıda dibine kadar kullanmış olurum bu arada... :)