Actyon Sports Fren Balatası

SsTeam

Yönetici
Herkeze merhaba
Siteye henüz yeni katıldım konu başlıklarında fren balatası olarak aradım ancak ya bu konu yok yada gözümden kaçtı, bu yüzden bu konu başlığını açtım paylaşılacak bilgiler için şimdiden teşekkürler..

Tam bir sene önce 2008 model A/T Actyon sports aldım, araçdan genel olarak çok memnunum; herkesin bildiği üzere otomatik araçlarda fren balatası daha çabuk bitiyor ve bendekide şuan bitti bitecek durumunda, servisine sorduğum zaman (Ön Arka takım) balata fiyatları toplam (KDV Dahil) 380 TL bu sadece balataların fiyatı; sök tak disk torna servis ücreti v.s. 550 gibi bir rakam havada uçuştu.
Diğer taraftan sanayilerdeki balatacılarda orjinali varmı diye araştırdım yan sanayi olarak çok var Ön takım balata 45 TL Arka takım balata 55 TL bir başka yerde toplam 120 TL dendi ve kutunun üzerinde araca ait marka model etiketi vardı ve bu kişiler doğrudan koreden getirtiyorlarmış.

Konuyu toparlayacak olursak bu şekilde balata değiştiren varmı değişimden sonra frenlerin az tutması ses yapması gibi yada bunlara benzer sorunlar yaşayan oldumu...? Yukarıda yazdığım 120 TL fiyatlı balatalar bana mantıklı geldi ayrıca balataları garantili veriyor sorun yaşarsanız geri getirin dendi; servis ile piyasadaki ustama parçaları alıp taktırdığım zaman arada (120 balata 50 sök tak 50 torna TOPLAM 220 TL) 300 TL den biraz fazla fark oluyor buda hatrı sayılır bir fark..
 
F

f-a-t-i-h

Cevap: Fren balataları hakkında

Hyundai Starex ile balatalar uyumlu denmekte..
 

Üst