Actyon Sport'a Motosiklet Taşıyıcısı

Arkadaslar yillar önce görmüştüm birinde, şimdi ariyorum google'da bulamiyorum. Sanirim kendisi yapmış.
Şöyle bir aparattan bahsediyorum. Şase'nin arka ucundan 2 adet profil çıkıyor ve bunlar motoru tutacak platformu destekliyorlar. Sanirim kullanmadigin zaman cekmece gibi içeri ittirebiliyorsun.
Bunu yapan arkadaşı bulamazsam kenan abimin başına tuneyicem beraber bişeyler uydururuz diye umut ediyorum.
Bir zamanlar 2 zamanlı spesiyalim vardi, sehir icinde kullanamiyorum diye satmistim simdi acayip özlüyorum. Bu atasmani yaparsak motorunu al her yere götür, inanilmaz bir özgürlük olur.
Bu arada actyon sports' un hafif kicina biraz agirlik iyi de gelecektir.

Mustafa Alkan

Cevap: Actyon sports'a motosiklet taşıyıcı

Abi bunlar ceki demirine takiliyor, daha dogrusu ceki demirinin dişi versiyonuna (adini bilmiyorum) ve tek noktadan takili oldugu icin cok guven vermiyor bana

Mustafa Alkan

SsTeam

Yönetici

evet görmüştüm bende, motosiklet kullanıcıyım r1200gs im var. yurtdışında da bir araç ta görmüş ve sormuştum , fotolarını çekmiştim ama bulamadım rexton u aldığımda uygulatmayı düşünmüştüm. ama motosikletin genişliği araç sağ solundan taştığı için vazgeçmiştim. aynı sistem corsa larda bisiklet taşıma için yapılmıştı belki faydası olur sistemin fotoğraflarını çekersen doğru çizimle uygulatma yapılabilir. benim ingilterede gördüğüm araçtan hatırladığım rulmanlar üzerinde hareket eden basit bir sistemdi. belki fikir geliştirmede yardımcı olur.

F

falken34

motorsiklet taşıma aparatı benimde aklımda..fakat önce aracın arkasına çeki demiri bağlatmak gerek.
çeki demirinin şasesinden manteşeli 2 kol vasıtasıyla motor taşıma askısı yapılıyor..aslında çok basit bir sistem..
fakat 170kg ağır motor taşınmasını tavsiye etmiyorum..ağırlık çok uç tarafta kalduğı için aracın arkasını çok yükte bırakıyor..
Ekli dosyayı görüntüle 1941

Abi benim kafamdaki şey ceki demirine tek noktadan baglanti değil de sag sol sasenin kirislerinden 2 adet uzatmanin cikip motor platformunu tutmasi ve bunun togakor beyefendinin (adinizi bilmiyorum ozur dilerim) belirttigi gibi rulmanli bir sisteme oturmasi. Bu sekilde ceki demiri isletme vb seylerle ugrasmamis oluruz. Hatta 2.asamada aklimda şöyle bir sey var, motor tasima olmadigi zaman platformun çıkartılıp yerine arka koruma bar'i gibi bir sey takilmasi da olabilir. Bunlari buradan anlatinca sacma oluyor aslinda autocad'de bisey çizmeye calisicam o zaman daha somut olur kafamdaki ama 3d yapmayi bilmiyorum, orda birinden destek isteyecegim

Mustafa Alkan

nedimkolat

Moderator

Abi kara kalem bile yeter bize fikrin icin 3D kolay kismi

Cizicem ama gülmek yok :) yetenek bu kadar ne yapalım...

Mustafa Alkan

Eyvallah abim bunu duydum ya ellerim bir titredi gercekten :) motor sevdalilari icin guzel bisey olacak diye umuyorum. Arazide motocross cok keyiflidir, agaclarin arasina arabayla giremezsiniz misal :)

Mustafa Alkan

rextonmert

Moderator

Mustafa abi, genelde bunu karavancılar yapıyor bu uygulamayı birde hazalser diye bi firma var ankarada bu işi yapan bilgilerinize.

Hocam bu aksam biseyler ciziktirdik arkadaşla, benim yapmak istedigim sey onlarinkinden biraz farkli ve biraz daha agir olsun istiyorum, o yuzden custom yapmaya calisicaz.

Mustafa Alkan

Deneme yapicaz hocam once, sase kirislerine baglantiyi yapicaz sonra motor tablasini insallah

Mustafa Alkan

Ilk yaptigimiz hesaplama cok ağır oldu o yuzden bazi yerlerini profil kaynatalim diyoruz. Biraz cirkin olacak ama iş gorur

Mustafa Alkan