Actyon Sport Arıza Raporu

cavdare

Moderator
daha önce farklı konu altında sorduğum soruyu-konu bütünlülüğü bozulmaması adına buraya taşıyorum..
arkadaş aracı satıyor- bosch servisinde aracı incelemişler ve bazı hata kodları çıkmış.
alıcıda özellikle silindirle ilgili hatadan biraz huylanmış
hata açıklamalarında:
1- kızdırma süresi kumanda cihazı hatalı(p1684)
2- silindir 4 püskürtme miktarı eşit değil(p0272)
3- vites kolu pozisyon tanımı bileşen arızalı(p1850)
(yakıt değerleri iyi.)
yazmışlar... bu hataların önem düzeyi- büyük sorun çıkarma ihtimali ile ilgili ne düşünüyorsunuz.
araçta şu an arıza lambası yanmıyor- daha önce ısıtma bujisi değişmiş...
hatalar önceyemi aittir- devam eden hata olabilirmi- .
bu arada araç erzincanda ve ordaki servise araç sokmuyoruz...bu nedenle ön fikir oluşması açısından sizin bilgi ve yorumlarınızı bekliyorum...

hata kodlarının service manual deki açıklamaları:
service manuald e p1684 diye bir hata kodu bulamadım

Ekli dosyayı görüntüle 2671

F

falken34

alla halla...bosh servis bu kodları nerden bulmus ertugrul abi..
yada senın araba da sorun mu vardı?

SsTeam

Yönetici
1 ARIZA 5 sanıyelık zaman rolesı var ısıtma bujılerıne 12 volt enerjı gonderen muhtemelen o role bozuk cok yasamsal bir onemı yok ıstanbul ve guney ıllerınde yasayanlar ıcın ancak eksı 10 derece illerde onemlı

2 calısan tum enjektorler zaman ıcınde puskurtme acıları ve mıktarı degısır , normal bir durum en fazla sokulup temızlenır cok gerekırse memelerı degısir

3 arac otamatık anlaşilan vites konumunu okuyup ecu ya veri gonderen bir sensor var ama tam olarak anlayamadım sorunun ne oldugunu

cavdare

Moderator
sorun yoktu-
geçen ay yolda giderken kızdırma bujisini fırlatıp atmış,, onun sebebi nedir bilmem. arkadaş değiştirmiş. .yakıt değerleri için normal yazmışlar..
hata kotları