Actyon almayı düşünüyorum...

Merhaba arkadaşlar adım Tuna URAZ, aranıza yeni katıldım.
Uzun zamandır SSangyong araçları araştırıyorum, araç sahiplerinin az sayıda yorumları çoğunlukla olumlu.

Forumda Actyon model araçlarla alakalı başlık bulamadım, benimde düşündüğüm ekonomik durumum neticesinde bu model. Bu aracı kullanan varsa yorumlarını alabilirmiyim. Ayrıca linkteki araç hakkında yorumlarınız nedir. Galeri olması ve fiyatının düşüklüğü kafamı karıştırıyor. Ankara'da olduğumdan da aracı Adana'ya gidip inceleyemiyorum. Telefonla ulaştığımda aracın temiz olduğunu, 2 parça lokal boya dışında kaporta, mekanik ve elektrik aksamında sorun olmadığını söyledi. Km 110 000 yazıyor. Bu araçların sorunları kaç kmlerde yaşanmaya başlıyor? Bu aracı ilandaki açıklaması kadar bana tavsiye edermisiniz, alcak olsam Adana'da expertiz konusunda forumda bana yardımcı olabilecek arkadaş varmıdır?

Çok soru sordum ama bu forum dışında danışacak bir yer bulamadım, affola.

Araç linkteki araçtır.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ssangyong-2009-model-ssangyong-actyon-luks-4x4-2.0-xdi-otomatik-vites-332894318/detay

YvzNazli

Moderator
Öncelikle Hoşgeldiniz Tuna bey.

Forumda Actyon sahibi Alper abimiz var. Kendisi oldukça bilgili ve aktif bir kişi, mesajınızı görür görmez araç hakkında yazacaktır. Kendisi de Actyon kullandığı için ilanda gözüne çarpan bir şey olursa belirtir zaten.

Kyron kullanıcısı olarak size kendi görüşlerimi de ileteyim. Motor konusu eğer dikkatli kullanıldıysa yani önceki sahibi arabayı hor kullanmadıysa 200-300bin de ki SsangYong da alına bilir. Ama sahibi arabayı sürekli sıkıştırdıysa arada bir mazot yerine 10 numara yağ aldıysa, bakımlarını önemsemeyip 30-40 binde bir sadece yağını değiştirdiyse(her marka dizelde ki gibi) 110 bindeki ssangyong sizi çok üzebilir. Bu konuda dilinizin yanmaması için bence expertiz yaptırın sadece dışardaki ekpertizden ziyade yetkili servisine de gidip bi gösterin aracı yakıt değerlerine bir baksınlar (şimdi internetten baktım adana da servis var ama araba ile arasındaki mesafe nedir bişey diyemeyeceğim Adres : Kavaklı Mah.Turhan Cemal Beriker Bulvarı No:696/A Adana ). Onun dışında bu araçların kaportaları ve boyaları biraz kalın :) Şöyleki hyundai ve kia gibi güney kore araçlarında boyanın kalınlığı 80-90 mikron ikin ssangyong da bu durum 150 civarındaydı galiba :)

Eğer araç temiz ise Linea dan sonra sizi çok mutlu edecektir.
Hakkınızda hayırlısı olur inşallah.

mehmet82

Moderator
Merhabalar aramıza hoş geldiniz.
Araç temiz ve diri gözüküyor bu araçta 4 ileri (sorunsuz dedikleri) şanzuman var yokuş iniş destek sistemi olması lazım bagajın öyle gözüktüğüne bakmayın aşırı ufak ben bu aracın pikap modelini kullanıyorum 6 ileri şanzuman var o yüzden performansı için bir yorum yapamayacağım bagaj hariç pişman olmayacağınız bir seçim olur herhangi bir araç alırken o araçtan anlayan birine bakdırmanızı tavsiye ederim ortalık kötü niyetli insanlar la dolu.

nedimkolat

Moderator
Hoşgeldiniz, linea dan sonra aracınızı aldığınızda iyiki bu markayı seçmişim diyeceğinize emin olun. İlandaki araç için söyleyeceklerim; 2 ay öncesine kadar kardeşim için 4x4 araç arıyordum Actyon'ları da takip ettim, fiyat çok düşük. Bu araçta hasar kaydı yüksek çıkma ihtimali var. Araçta Sol kapı ve çamurluk kendini belli ediyor, fiyat düşük yazılmış biraz çekinceli davranmak gerekir. Plakada kapalı. Kocaeli nde bir araç ilanı var aynı renk ve yılda

Cevaplariniz icin herkese tesekkur ederim. Bu aracin fiyati uygun olmasina heveslenmistim ama, galerilere pek guven olmuyor. Plakasini isteyip sorgulaticam.
Tam bilgi bulamadigimdan soruyorum, bu aracta cruise control ve yol bilgisayari varmidir. Aracin tam modeli ilanda yazmiyor, donanimida kafalarina gore doldurmuslar.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nedimkolat

Moderator
Cevaplariniz icin herkese tesekkur ederim. Bu aracin fiyati uygun olmasina heveslenmistim ama, galerilere pek guven olmuyor. Plakasini isteyip sorgulaticam.
Tam bilgi bulamadigimdan soruyorum, bu aracta cruise control ve yol bilgisayari varmidir. Aracin tam modeli ilanda yazmiyor, donanimida kafalarina gore doldurmuslar.

Araçta cruise control yok. Actyon, Actyon Sports, Kyron, Korando Sports, Rexton araçlarımızda yol bilgisayarı da yok.

Alper

Moderator
Aramıza hoşgeldiniz Tuna Bey. Actyon Ssangyong'un en az yakan aracı. Şuan benimki 0.31tl yakıyor. 4x2 2010 m/t. İlandaki araç geçen yılın fiyatına satılıyor. Almadan önce kesinlikle ve kesinlikle expertiz yaptırın. Galeriyle anlaşın dediklerinin dışında birşey çıkarsa expertiz ücretini karşılama sözü alın. Sonuçta dizel araba alacaksınız. Çok sağlam araçlar. Ben her bindiğimde tanka binmiş hissediyorum. Aracımı çok seviyorum ve onun doktoruyum. Her bindiğimde sesini dinlerim gerekli kontrollerini yaparım düzenli temizlerim yıkarım. Bir bağ var aramızda yani. Eksisi de var tabi. Bagajı ufak ama şöyle söyleyeyim, tatile giderken bebek arabasını, katlanır beşiği, bir tane orta boy valizi 4adet sırt çantasını ve birkaç poşedi aldı. Tavana port bagaj da taktım. Bebek bezleri, ıslak mendilleri, ayakkabılar ve havlular oradaydı. Eksi olarak devam edeyim, yol bilgisayarı yok. Olsun bir depo beni 720-750 km yol götürüyor. (mazot ışığı yanana kadar, depo dibine kadar değil). Eksi derseniz bunlar eksi idi.
İki adet seyahat km sayacı var o güzel. Orta konsol çok iyi tasarlanmış. Motoru şanzımanı kaportası mükemmel sağlam. 10 tane lineayı tek başına rahatça öldürür. Üstüne Türkiye turu yapar. Kısaca bu fiyata değil bu kategoride çok iddialı bir makina. Şimdiden hayırlı olsun.

Alper bey yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Bu araçlardan almayı düşünüyorum, aracın plakasını yollarlarsa sorgulatacağım, hasar kaydı yoksa gitmeyi düşünüyorum.

SsTeam

Yönetici
Hoşgeldiniz Tuna Bey,

Aracın Plakasını ve Şase Numarasını alabilirsineniz ebesine kadar sorgulayabiliriz :)

Hosbuldum ismail bey. Aracin plakasini sordum. Kem kum ettiler soylemediler, bende ustunde durmadim. Su an kyron bakiyorum. Saolsun Ankaradan Barış hocam telefon numarasini verdi, kafama takilanlari sordum.
Enjeksyon arizasini kronik olma durumu kafami karistiriyor. Ankarada bir arac, servise gostericem. Cok hevesliyim ancak suphelerim var.

toranaga

Moderator
Kronik arıza diye tabir edilebilecek bir arıza yok. Enjektör arızası işeme vb. enjektör bakımlarının yapılması halinde sorun olacak bir hadise değil. Bu temizlik ve tamir kiti işleri sıradan bakımlar. Kronik adledilen arıza olsa Ssangyong servisleri araçtan geçilmez zira toplam 8-10 adet yurt içi servis var ben 4 adedi le tanıştım (Bolu,Ankara,Bursa,İzmir) sıra beklemedim. Sadece İzmir servise 10.000 Bakımında parça ve işçilik ücreti almadan ücretsiz kampanya düzenlemeleri nedeniyle biraz beklemiştim.

Aracı aldınız mı? bende kyron ve actyon arasında kaldım.Almayı düşünüyorum. 2 tane küçük çocugum var bagaj önemli bu anlamda.Verebileceğim max. fiyat 45000 civarında. Hangisini önerirsiniz?

Alper

Moderator
Aracı aldınız mı? bende kyron ve actyon arasında kaldım.Almayı düşünüyorum. 2 tane küçük çocugum var bagaj önemli bu anlamda.Verebileceğim max. fiyat 45000 civarında. Hangisini önerirsiniz?
2 çocuk ve bagaj ise Kyron. Yine de ikisini görüp karar vermekte fayda var.

ugurdeniz

Moderator
2çocuklu aileye kyron bile ufak geliyoken daha küçük olan actyonu tercih etmezdim.
Ki,kyron c sınıfı suv olduğu halde.
Hem piyasa tutulurluğunu da unutmayın

2çocuklu aileye kyron bile ufak geliyoken daha küçük olan actyonu tercih etmezdim.
Ki,kyron c sınıfı suv olduğu halde.
Hem piyasa tutulurluğunu da unutmayın
Bu anlamda kyron mantıklı.ancak forumdaki satılık ilanlarına baktıgımda 28 agustos son ilan ve 53 bin tl.Araç güzel ancak limitimiz o kadar yok maalesef. 2008-2009 modele yetiyor gibi paramız şu anda.Tabi düşük km ve bakımlı bir aracı 45.000 tl ye bulabilirsek alacağız. yoksa başka marka ve modellere yönelmek zorundayım.

Alper

Moderator
Bu anlamda kyron mantıklı.ancak forumdaki satılık ilanlarına baktıgımda 28 agustos son ilan ve 53 bin tl.Araç güzel ancak limitimiz o kadar yok maalesef. 2008-2009 modele yetiyor gibi paramız şu anda.Tabi düşük km ve bakımlı bir aracı 45.000 tl ye bulabilirsek alacağız. yoksa başka marka ve modellere yönelmek zorundayım.
Tamamen duygusal meseleler de önemli tabi ki.