ABS Beyni Sorunu Hk.

Arkadaşlar Merhaba,

Rexton dizel otomatik 2.7 2008 model bir araç aldım.2 aylık bir gezintinin ardından geri vitesten ileriye aldığımda araçta sallanıyor komple takılıyor sanırım. bazen 2. vitese geçirmemeye başladı . Aracı makineye bağlattığımızda ABS beyni ile alakalı uyarı veriyor. ABS ile alakalı sorun yaşayan varmı acaba bu şekilde.

cavdare

Moderator
abs yi sadece abs olarak düşünme .. aracın hızını abs ile aynı sensörden okuyor..okuyamazsa abs ebd hdc sorunları veriyor ve vites 1 den yukarı çıkmıyor.. sensör yanlış okuduğu zaman vites geçişlerini olumsuz etkileyebiliyor..seninki beyindenmi kablodanmı sensördenmi bilmem ama vites ve abs arasında etkileşlim olduğunu bilmen için bu bilgiyi paylaşayım dedim..

Arkadaşlar şunu söyleyeyim, sadece şu sorun için 1200 TL fiyat verdiler ustam gitti ona 800 dediler , bence büyük bir sorundu bilmediğim için çünkü nerdeyse arabadaki bütün ikaz ışıkları yanıyordu, bostancıda tanıdık bir ustam vardı o parçayı çıkmacıdan bulalım olursa ne ala demişti,ABS sensörünü buldum parçacılardan işçilik dahil 150 TL ile çıktım işin içinden. Bence sizde sshangyong parçalarını kendiniz bulup güvendiğiniz bir ustaya yaptırın. Japon Kore Pazar olarak satılıyor dükkanlarda bilgilerinize.

cavdare

Moderator
sensörler serviste 500...internette 270 tl civarı... genelde araç poryaları değişince(yan sanayi ile) üstünde gelen sensör çalışmıyor. bu nedenle orijinal poryadaki sensörleri kullanmak gerekiyor.. ama onlarda biraz uzun. eğer altına 2mm civarı pul koymazsanız porya sensörün başını götürüyor. bu bilgiler 600-1200 tl değerinde.. ona göre :)