A. Sports rampada kalkmıyor

Aracım radyatör degisimi sonrası cekisten dusmeye arada p0400 arıza kodu yakmaya basladı rampada 2000 devire kadar ilerlemiyor ama yeterince hızlandıgı zaman rampada duz yol cikar gibi gidiyor gecen bir arkadasimla sorunu bulmaya calistik be intercoolarda bir noktada yag toplanmasi gorduk daha fazla bakamadik bugun servise geldik ve sorunu dile getirdigimizde otomatik vites agrizasi degismesi gerek dendi ve bize tahmini 18.000 tl ye mal olacagiaoini soylediler fakat sikinti motorun donup gitmemesi degil motorun donmemesi dememe ragmen beni dinlemedi ki p0400 yaktigini bununda egzoz gazi devir daimi oldugunu soyledim fikriniz nedir

Soylemeyi unuttum bu sikinti basladiktan sonra otomatik vites yagi ozelligini yitirdigi ve kendiliginden winter moduna girdigi icin yetkili servis de degisildi o sirada turbo emis hortumunda kelepcenin altinda kucuk bi yer patlamis sikintinin orda oldugunu soylediler onuda degistik ki radyatoru takan usta degistigi radyatore yalama vida takmis bunuda sikintiyi ararken bulduk trabzon merkezde calisiyo iyi bi ustadir diye ona degistirtmistim cunku gumushanede bana 3000 tl gereksiz masraf cikartildi neyse kisacasi ben ya intercooler in orda yag toplanmis olan yeri patlatmis oldugunu yada maf sensorunde sikinti oldugunu dusunuyorum cunku maf sensorunu devreden cikarinca aracta hicbir fark olmuyor