4 Mart tarihli yazı. (İngilizce)

cengiz67

Moderator
Barış beyçok güzel ama Türkçeyi zor konuşan İngilizce bilgisi elemetary seviyesindeki benim için bu yazıyı okumak biraz zul madem bi güzellik yaptınız dahada güzellik yapıp tercümeleseydiniz(armut piş ağzıma düş misali)
 

bariskonor

Moderator
Tabii ki. Bir an boş bulundum ve gördüğüm makaleyi paylaşıverdim. Özür dilerim. Yaptığımın ukalaca bir hareket anlaşılmasını istemem.
Kabaca anlatılanlar şöyle: Yazara göre dünyanın en çirkin tasarımlarını yapmış olan SS'da ciddi bir değişim gördüğünü, modern tasarımlarla karşımıza çıkmaya başladığını ancak Tivoli'nin Chevrolet Trax, Mitsubishi Outlander ve Kia Soul karışımı bir tasarım olduğunu, bu tasarımın ne berbat ne de harika bir tasarım olduğunu söyleyemem diyor. Akıllı direksiyon özelliği ile Normal Konfor ve Spor kullanımlara uygun olduğunu söylüyor.
Tivolinin dizaynının bir compact crossover olduğunu, ve bu yeni dizaynın yanı sıra iki farklı motor seçeneklerinin olduğunu 1.6 dizel ve 1.6 benzinli seçeneklerinin her ikisinin de yeterli düzeyde performans sağladığını, özellikle Avrupa pazarında genel anlamda daha az emisyon değerlerine ulaşan ancak performans olarak da daha üstün araçların ilgi çektiğini, crossoverların SUV piyasasının %20si civarlarında olduğunu ancak bu yüzdenin günden güne arttığından bahsediyor. Tivolinin SS ve Mahindra ortaklığında yaratılan ilk araç olduğunu, güvenlik noktasında oldukça bol donanımda olduğunu, özellikle 7 airbag dahilinde perde hava yastıklarının sürücü ve yolcu hava yastığının ve sürücü diz perdesinin de olduğunu ayrıca ABS EBD ESP gibi bildiğimiz diğer güvenlik önlemlerinin de araç içerisinde dahil olduğunu, hatta lastik basınç ölçerinden hafızalı 5 sürücü kemerine kadar dolu bir donanımda olduğunu belirtiyor. İç ve dış tasarımının hoş çizgilere ve dinamik bir tasarımda olduğunu, iç tasarımda kullanılan renklerin de oldukça başarılı olduğunu yazmış. Öyle ki 8 ayrı dış renk tonlarının iç tarafta ise 5 ayrı çift renk uygulamalarının olduğu belirtilmiş.Bagajı 423 dm3 bu şekliyle 3 golf çantasının rahatlıkla sığdığını yazmış. 128 bg. benzin 115 bg. dizel seçenekleriyle iki motor seçeneğinin olduğunu, start ve go ile CO2 salınımını mümkün olduğunca aşağıya çektiğini, bunun yakıt harcamasına da yardımcı olduğunu anlatıyor.Tivoli segmentinde pek rastlanmayan dört çeker özelliği de sunduğunu, bu sebeple arazi şartlarında da yetrli olduğunu, 167mm yüksekliği, 20.8 yaklaşma açısı, 28 derece ayrılış (doğru kelime mi bilmiyorum departure angle) ve 18.7 rampa açısıyla oldukça göz dolduruyor. 5 yıl/100000km garantisiyle de segmentinde oldukça iddialı bir garanti sunuyor.
Dilimin döndüğünce çevirim bu. Hatalarım varsa kusuruma bakmayın. Dahası var ama onlar zaten süslü laflar.
 

SsTeam

Yönetici
The Ugliest Cars In The World, bu tanımlama çok acaip olmuş. Ugliest / çirkin-iğrenç...
Steven J. Ewing -İngiliz editör autoblog ta , yetisi ne kadar bu konularda yorum yapmaya bilemem , ama bence ss ten birilerinin ciddi bir şekilde ilgili şahıs ile görüşmesi şart.. Önce yere vurmuş sonra yerden kaldırmış yazısında. Giriş paragrafı oldukça ve ilk cümle açısından oldukça sarsıcı. sanırım mahindra ile daha farklı bir yer de tutunacaktır markada..
 

bariskonor

Moderator
Heheh evet sıkı benzetmis. Ancak sonra farkli bir yapiya gecmis yazi. Zaten sanki kendi yazisi degil haberi eklemis gibi.
 

Üst