DUYURU 21 Şubat Gezi Organizasyonu Planlıyoruz.

SsTeam

Yönetici
Sevgili arkadaşlar.

21 Şubat'da Gezi Organizasyonu Planlıyorum.

Konuya herkesin katılımını bekliyorum.
 

SsTeam

Yönetici
Yeterli üyelerimiz olursa izmirde de kendi aranızda organizasyon yapmanızı sagliyacagim ; )
 

SsTeam

Yönetici
yer mekan , pasif offroad mu ,aktif offroad mu? eşli eşsiz? bu detaylarada yer verirsen ismailim :)
 

SsTeam

Yönetici
Eşsiz bir katılım olacak kafamiza göre takilicagiz ama hard yerlerden gecicegiz muhtemelen
 

cavdare

Moderator
koray hocam jip almana gerek yok- jipi olan birinin senialmasına ihtiyacın var... :mshareketliifade332
 

nedimkolat

Moderator
Kamp alanina giriste 8 tl arac, 15 tl çadir için ucret odeniyormus. Milli park icerisinde oldugu icin sanirim. Herkes yiyecek ve yakacak konaklamada ihtiyac olacak malzemeleri goturmek gerekiyormus.

Grup sayfasindaki bilgileri kopyalayip paylasayim

34 HM 1267
 

nedimkolat

Moderator
Bu sene kış kampımızı 21-22 Şubat 2015 tarihinde Bolu Aladağ Göleti kıyısında yapıyoruz. İsteyenler tabii ki 20 Şubat Cuma gününden gidebilir.* *

HAVA NASIL OLACAK

Soğuk olacak. Bu mevsimde hava gece -8 C, gündüz +0 C civarında oluyor. Tarih yaklaşırken hava tahminlerini burada duyuracağız.*Kamp yerimiz milli park dahilinde orman içinde ve göl manzaralı. Oldukça geniş bir alan. Çam ağaçları var. Hava da güzel olursa çok keyifli bir kamp olacak inşallah.

NELER YAPACAĞIZ
Tepelere doğru ya da gölün kıyısında doğa yürüyüşü yapmak (hem gece hem de gündüz yürüyüş yapmayı planlıyoruz), Karla örtülen doğada eşsiz fotoğraflar çekmek ve büyük bir kamp ateşi etrafında sohbet. Gölet genelde buz tutar. Üstü de kar kaplanır. Gölün bulunduğu kısımda yürümeye çalışmak çok tehlikeli olabilir. Buz kırılabilir. Aman DİKKAT!

KAÇA MALOLACAK
Çadır yeri için girişte 15 TL çadır/gün alıyorlar. Bir de 8 TL araç başına ödeyeceğiz. Kamp ateşi için herkes kendi odununu getirsin. NASIL GİDECEĞİZAracı olanlar: 4 çeker araçlar için hiç sorun yok. 2 çeker araçlar da zincir takarak kamp alanına girebilirler.Aracı olmayanlar: Bolu�ya kadar otobüsle gelin. Bolu�dan aracında yer olanlara dahil olursunuz. Bu başlık altında haberleşerek organize olabiliriz..

NE TÜR MALZEMELER GETİRMELİ
Kış kampı için çift tenteli bir kış çadırı, iyi yalıtımlı bir mat ve -10 C'den daha iyi konfor seviyesi olan bir uyku tulumu getirmelisiniz. Araçlarımızla kamp alanına kadar gideceğimiz için çadırın zeminine ve üstünüze birer yün battaniye koymak da çok iyi olur. Tulumun içine yatmadan yarım saat önce koyacağınız bir şişe sıcak su tulumunuzu fırın gibi yapacaktır. Yün ya da termal içlikler ve başınızda bir yün bere ile yatabilirsiniz.Ağaçlar arasına gereceğiniz bir tente/tarp masanızı muhtemel kar yağışından korur. Tentenin açısına dikkat edin. Üstünde biriken karı sık sık temizleyin.Piknik tüpü ya da tüplü kamp ocakları sıfırın altında çok verimli çalışmıyor. Ancak tüpü sıcak su içine oturtursanız sorun yok. Bir de mangalı etkilemiyor soğuk hava* * Mangal için odun kömürü getirin mutlaka. Odun koru mangalda çok çabuk geçiyor.ÇADIRIN İÇİNDE VE YAKININDA PİKNİK TÜPÜ YA DA RADYAN SOBA YAKMAYIN. ÇADIR YANAR VE SİZ DE YANARSINIZ. GARANTİ!!!
Yürüyüş için yalıtımlı iyi bir bot ve tozluk getirin. Baton ve alın fenerleriniz olsun. Gece yürüyüşü yapabiliriz.

NE YİYECEĞİZ
Herkes kendi yiyeceğini kendisi temin edecek. Göl kıyısında çeşmeler var. Fakat çok soğuk olursa donabiliyor. İyisi mi siz suyunuzu getirin. Yalnız bir de battaniye getirin su şişelerini sarmak için. Sabah kalkınca donmuş bulabilirsiniz.Daha önceki kış kamplarından izlenimler için aşağıdaki linke bakabilirsiniz:http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=83699.0Kampta görüşmek üzere.


Gezenbilir sitesinden alintidir.

34 HM 1267
 

Üst