2010 model 110000 km'de Kyron Exclusive 4x4 A/T

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

legionee

Moderator
Arkadaşlar Nisan ayı sonunda inşallah 3. kızımız dünyaya gelecek. 2 çocuk koltuğu ve 2 yetişkin ile Kyron artık 5 kişi olacak bize yetmeyecek. O yüzden Rexton şart oldu. Sahibinden'e Ocak 13'de ilan verip 6 gün sonra geri çektim, resmen kıyamadım ama başka çare yok anladım. Aşağıdaki yazı ilandan kalmadır. Sığamayacağız, belli oldu. O yüzden, bismillah;

Aracın 3. sahibiyim. Araç 30.000 km'den beri Trabzon'da, üzerindeki 2. plakası. Mart 2017 ve 49.000 km'den bu yana bendedir. Hiçbir kaza, boya ve arıza olmadı. Alırken Şahsuvaroğlu Trabzon'da yapılan ekspertiz ve sorgulamada da kaza, boya ve arıza tespit edilmedi. Sadece sağ ön kapının çıta altında yemek tabağı kadar lokal boya denildi. Bakımları 80000 km'ye kadar bu yetkili serviste yapıldı. Sonrasında Total marka sıvılar kullandıkları için kendi yağımı (Castrol Magnatec 10w40) getirmeyi teklif ettim. Kabul etmedikleri için İstanbul Bölge Müdürlügü'ne kadar görüştüm, red cevabı aldığımdan dolayı sonrasında Castrol marka sıvılar ile Mann yağ filtresi, Blueprint hava filtresi, NF karbonlu polen filtresi ile tüm bakımları (yağ, direksiyon hidroliği, fren hidroliği, radyatör antfrizi) yine bir Ssangyong ustası ile titizlikle yapıldı.

Araç mevcut en dolu Kyron donanımı olan Exclusive 4x4 AT'dir. Gerçek part time 4x4; yani arkadan itişli 2 çeker, normal hızda 4 çeker ve takviyeli ağır devir arazi 4 çekeri (2H,4H,4L), otomatik vites, sunroof, deri koltuk, koltuk ısıtma, ön ve arka cam ve ayna rezistansı, elektrikli koltuk ve katlanabilir aynalar, kendiliğinden kararan iç ve yan dikiz aynası, mercekli far, far ve yağmur sensörü, 8 hava yastığı, HDC(Yokuş İniş Sistemi), Mercedes 722.6 kodlu, kış ve standart modlu, ağır devir takviyeli, 5 ileri 2 geri tork konvertörlü şanzıman, ön dana 35, arka dana 44 diferansiyel (Jeep Grand Cherokee de bu diferansiyeli kullanır), 3 adet 12 volt çakmak çıkışı, Carvocal marka Ssangyong uyumlu, navigasyonlu multimedya,...

Aile büyüdüğü için 7 kişilik araç ihtiyacından satılıktır, yani sadece Rexton takaslıdır. Yaklaşık 60000 km'dir deri koltukların temizlği arap sabunlu ılık su ile ve bakımı vazelinle yapıldı. Yürüyen aksam bakımında Trabzon Şahsuvaroğlu'nda yapılarak orjinal parçaları kullanılmıştır, haricinde başka bir serviste ve başka marka yürüyen aksam parçası takılmamıştır. Bunların hepsi bizzat kendi gözetimimde ve kontrolümde yapılmıştır. Araç kapı içlerine ve kaput altına kendi ellerimle iki kat ses yalıtımı yapılmıştır. İzobutan çift taraflı ziftli membran ve 8 mm yalıtım süngeri kullanılmıştır. Davlumbazlar iç tarafından Berner marka pütür ile kaplanmıştır. Fotoğraflar mevcuttur. 80000 km'de direksiyon ve fren hidroliği sırası ile Castrol Dex II ve Castrol Dot IV ile degisti, 90000 km'de radyatör suyu saf su ile berrak saf su gelene kadar 4 sefer devr-i daim ettirip yıkanarak yine Castrol Radicool kırmızı ile yarı yarıya saf su ile dolduruldu. Fren balatalarının 4'ü de kendi elimle 65000 km'de TRW marka (serviste Sangsın diye bir marka takacaklardı) takılmıştır. Daha yarısı bile bitmedi çünkü km'si 23 ayda hergün sahil yolunda Kaşüstü-Sürmene arası toplam 6 adet trafik ışığı ile günlük 60 km ile yapıldı. Her iki kapı kolundaki deri yıpranması aldığımdan beri var ve servis aynı malzemeyi takacağını, 1 yıl içinde aynı hale geleceğini söyledi. Söktürüp servisin taktığından daha kaliteli deri kaplatmak gerekliydi, rahatsız etmediğinden dolayı sırf onun için kapı panelini söktürmek istemedim. İsteyene 30 dk'da yaptırıp verebilirim.

Dışı siyah, içi bejdir. Forumda ilk alındığında cekilen fotolarım var ama isteyen olursa WhatsApp'tan güncel foto gönderebilirim. Gözüm gibi baktım, bizden birine gitsin isterim. Ve tabi varsa bizden birinden Rexton almak isterim. Rexton da tercihen Limited olursa daha iyi olur. İç renk ahengi açısından :)
Fiyat olarak 65000 düşünüyorum. Aradığım Rexton'u bulursam düşerim de.

YvzNazli

Moderator
Hayırlısı olsun abi. Araba güzel km güzel yazılanlar güzel fiyat güzel. Dilerim kıymetini bilecek birine gider.

Öncelikle kızınız için Allah tamamına erdirsin hayırlı uğurlu gelsin İnşallah,
Aracınız içinde tez zamanda bol kazançlı satışlar diliyorum,lütfen yanlış anlamayın ama keşke kolluktaki derileri değiştirip fotoğraflasaydınız aracınız mükemmel görünüyor zaten en dolusu ama kolluklar işi bozmuş,zaten basit bir işlem bende yaptırmıştım,nacizane fikrim.Saygılar.

Evladınız hayırlısıyla gelsin insallah, bende hayırlısıyla doğacak kızımız vesilesiyle bize küçük geleceğinden 206 aracım yerine kyron almayı düşünüyorum. Aracınız güzelmis gerçekten, benim bütçemi aşmasa direk talip olurdum...

legionee

Moderator
Evladınız hayırlısıyla gelsin insallah, bende hayırlısıyla doğacak kızımız vesilesiyle bize küçük geleceğinden 206 aracım yerine kyron almayı düşünüyorum. Aracınız güzelmis gerçekten, benim bütçemi aşmasa direk talip olurdum...
Amin, cümlemizin.
Daha iyisi sizin olsun hayırlısı ile

Hayırlı olsun Rabbim hayırlısı ile kucağınıza almayı nasip etsin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

legionee

Moderator
Az önce tosbağamı yeni sahibine teslim ettim. Satarken üzüldüğüm ikinci arabam. Öteki de Rexton'du. Allah hayrını göstersin. Yeni bir Ssangyong macerasında daha buluşmak üzere.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...