2.7 xdi gaz yemiyor

Merhaba;

2009 rexton 2.7xdi aracımda kalkışta ilk gaza yüklendiğinde araç gaz yemiyor geç hızlanıyor 2.7 motorun gününü hiç hissetmiyorum. 2.5 lik patfinder aracına bindim ilk kalkış ve ara hızlanmalarda Koltuğa yapıştırıyor. Sorun ne olabilir bu sorunla karşılaşan var mı?

D6502 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ugurdeniz

Moderator
birden fazla nedeni olabilir.
yakıt kalitesi , turbo arızası , motora su kaçmıştır , valflerde sıkıntı olabilir , bilmem daha v.s..
sizde motor devri mi yükselmiyor ve ayrıca arıza lambanız yanıyor mu ,

Merhaba uğur bey;
Bugün dizel pompa ustasına götürdüm turboda sorun olmadığını söyledi ancak dedi enjektör temizliği yapabiliriz dedi. Bahsetmiş olduğum şikayet ile ilgili araçta arıza ışığı yanmıyor.

Uğudeniz merhaba kaza sert bastığımda rampada devir saati sabit kalıyor düz yolda hızlanmaya başlıyor gaza yumuşak bastığımda ise yavaş yavaş hızlanıyor. Rextonlarda Gaz pedalının altında sensör var mı? Sanki elektronik arıza

ugurdeniz

Moderator
rampa demek, zorluk-güç gereksinimi demekya ,dediğiniz gibi rampada devir göstergesi ilerlemeyip sabit kalıyorsa , bişey direnci aşamıyor anlamı çıkıyor sanki.
kesin olmamak kaydıyle tahminlerimi söyleyeyim :
1- enjektör-buji sorunu
2-turbo
benzer bi sıkıntıyı akrabamın kia'sında yaşadık.sorun turbo idi.
ama dediğim gibi tahminden öteye gitmez bu. çok seçenekli bi problem. görmeden bişey denmez.
ustanız varsa baktırın bir.
yok ise de iyi , güven veren bir usta var . bu yuzden sordum anadolu yakasında mısınız diye.

Arkadaşlar merhaba;

Öncelikle dün yaşanan suruçtaki patlamada ölenlere rahmet ailelerine baş sağlığı dilerim yaralılara acil şifalar.

Araçın geç devirlenme sorunu çözüldü. Sorun vakum hava hortumdaki kaçaktan kaynaklanıyormuş, tüm sistem ona bağlıymış. Canavar eski haline döndü.
ancak turbo ve enjektör bakımınıda yaptırdım mı süper olacak.

ugurdeniz;

Bostancı sananyide önereceğin bir usta vardı ismini ve yerini paylaşabilirmisin? Ayrıca delphi enjektörleri ve turbo bakımını ona yaptırabilirmiyim?

ugurdeniz

Moderator
ssangyonclub.tr isimli bu forumumuzda, bahsini ettiğim ustanın tanıtımını başka konularda forum olarak yapmıştık.
535 593 0687 ismi cafer usta. sahsuvaroğlunda ve özel s.yong servisinde tecrübeleri var.yurtdısı sertifikası da edinmiş. bostancı'da G-blokta garanti oto.
bu hafta memlekette , şimdi yok. haftaya ptesi gelecekmiş. selamımızı ilet. bu forumdan bahset daha bi yardımcı oluyo.
kolay gelsin . he bu arada bostancı'da 2-3 tane farklı bosch servisi var. dilersen enjektörler için onlardan da bi fiyat al.