100000km bakımı fiyat bilgisi

bariskonor

Moderator
Ben de oraya götürüyorum. Gerçekten fazladan ne yapıldı? Şanzuman yağı 120000de sanırım değişiyor ve o fiyatı arttırıyor. Rutin bakım için biraz fazla geldi.
Bu sırada plaka Gölbaşı plakası. Orada mı ikamet ediyorsunuz? Ben orada çalışıyorum da tanışmak isterim.

Valla clıo varken 1000 tl aşağı bakım yoktu .Latutide aldım aman yarabbim sanki her seferinde organ nakli yapıyorlardı sanki serviste [emoji3] 1010 tl duyunca 100bin bakım için laf diyemedim.[emoji3]

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Organ nakli iyimiş... :emmersed::biggrin-new:
Abi bak bir anlatayım birgün 80.000 bakımı götürdüm latutideyi triger değişmeli şu bu falan sene 2016 bir fiyat çıkardılar 2800 tl dedim mercedese mi biniyoruz.Yan ayna park halinde normalde otomatik kapanır ofün yıkamada ayarlarıyla oynanmış kapanmamış bende dikkat etmesim geldim vurulmuş sinyal lambası falan kırık bunuda değiştireyim dedim onun içinde 1750 tl istediler [emoji3] bundan sebep organ nakli diyorum[emoji4]

Bbarış hocam evet Gölbaşında ikamet ediyorum bakım olarak sadece normal bakım ve v kayışı değişti banada biraz pahalı geldi slmlar

Merhaba, Ben 100.000 bakımı için Balıkesir Edremit Servisinde 960 TL fiyat aldım.
V kayışı + yağ değişimi 2010 actyon sport 4*2 çok fazla geldi.
Bana da çok güven vermediler. Yağları araştırdım Castrol edge olarak seçtim. Mobilden yaklaşık 100 tl fazla
ama sertifikaları aynı kalite olarak pek fark olmadığını yağcı izah etti ikna oldum.

Yağ listesini aldım. tek tek araştırdım.
5*40 motor yağı 8 lt mobil
Şanzıman yağı 6 lt mobil
Defransiyel yağı
Gres yağı 1 lt kaliteli mavi
2 mazot filitresi
Yağ filitresi
Hava filitresi
Fren Hidrolik Direksiyon hidrolik
toplam 510 TL +150 işçilik toplam 660 TL

V kayış gates ve 1 tane rulman 130+50 tl işçilik 180

840 TL toplam tutar.

Aklımda bir antifriz kaldı onuda 5 lt alsak yeterli diye düşünüyorum.
po 3lt indirimli 28 tl 6 lt 60TL ( %50 antifriz %50 su toplam hacim 11LT )
TOPLAM 900 TL FULL BAKIM OLARAK ÇIKACAK.

Usta ile konuştum. Periyodik bakım listesini gösterdim. 4 lastiği açacak tüm kontrolleri yapacak.
Balatalarım yeni zaten disk hortum vs. birşey çıkmaz ise bu fiayata çözeceğim.

Son düzenleme:

rucar

Moderator
Ben de 2 hafta önce Kyron'un 100 bin bakımını Tuzla servisinde yaptırdım, 1000 lira verdim, Fluence'nin 40 bin bakımına 930 lira verdikten sonra bana çok gelmedi.

nedimkolat

Moderator
Merhaba, Ben 100.000 bakımı için Balıkesir Edremit Servisinde 960 TL fiyat aldım.
V kayışı + yağ değişimi 2010 actyon sport 4*2 çok fazla geldi.
Bana da çok güven vermediler. Yağları araştırdım Castrol edge olarak seçtim. Mobilden yaklaşık 100 tl fazla
ama sertifikaları aynı kalite olarak pek fark olmadığını yağcı izah etti ikna oldum.

Yağ listesini aldım. tek tek araştırdım.
5*40 motor yağı 8 lt mobil
Şanzıman yağı 6 lt mobil
Defransiyel yağı
Gres yağı 1 lt kaliteli mavi
2 mazot filitresi
Yağ filitresi
Hava filitresi
Fren Hidrolik Direksiyon hidrolik
toplam 510 TL +150 işçilik toplam 660 TL

V kayış gates ve 1 tane rulman 130+50 tl işçilik 180

840 TL toplam tutar.

Aklımda bir antifriz kaldı onuda 5 lt alsak yeterli diye düşünüyorum.
po 3lt indirimli 28 tl 6 lt 60TL ( %50 antifriz %50 su toplam hacim 11LT )
TOPLAM 900 TL FULL BAKIM OLARAK ÇIKACAK.

Usta ile konuştum. Periyodik bakım listesini gösterdim. 4 lastiği açacak tüm kontrolleri yapacak.
Balatalarım yeni zaten disk hortum vs. birşey çıkmaz ise bu fiayata çözeceğim.
Servisten çokta farklı bir rakam çıkmamış. Biz zaten servis fiyatlarını piyasa ile defalarca kıyasladık. Ek olarak diğer markaların bakım fiyatının yarısına çıktığını da çoğu zaman gördük. Aracınız bir japon markasının veya fransız markasının (ingilizi almanı saymıyorum) ürettiği araç olsaydı bu rakama minimum 500 tl eklenmiş olarak serviste bakım yaptırabilirdiniz. Japon, alman ve fransız için dışarda bakım yaptırmak daha ekonomik.

34 HM 1267

Servisten çokta farklı bir rakam çıkmamış. Biz zaten servis fiyatlarını piyasa ile defalarca kıyasladık. Ek olarak diğer markaların bakım fiyatının yarısına çıktığını da çoğu zaman gördük. Aracınız bir japon markasının veya fransız markasının (ingilizi almanı saymıyorum) ürettiği araç olsaydı bu rakama minimum 500 tl eklenmiş olarak serviste bakım yaptırabilirdiniz. Japon, alman ve fransız için dışarda bakım yaptırmak daha ekonomik.

34 HM 1267
Çalıştığım şirkette ford tourneo connect marka kamyonet denen aslında binek araçtan farkı olmayan araca 15000 bakımı yaptırdık.İlk bakım birde 2 filtre yağ harici değişen yok fiyat 850 tl tuttu.bizim kocaman canavarlar için gerçektende servis ücreti çok değil gibi [emoji4]

34 HM 1267
Serviste maotor yağı filitre ve v kayış fiyatı 960 tl vermişlerdi.
Benim listede ekstra şansuman yağı, defransiyel yağı gres hirdrolik fren ve direksion yağları var. ayrıca yağlar artıyor.
Forumda 100 bin bakımında 1000 küsür fiyatlar var. Sadece yağ v kayış ve filitreler.
yani 120bin bakımda değişenlerde dahil.

Aracı yeni aldığım için tüm sıvıları değiştirmek için böyle bir araştırma yaptım.
Servisten baya ucuz çıktığını düşünüyorum.

Ancak dediğiniz gibi avrupa bir araca göre servis ücretleri çok makul.
Birde arac sıradan binek bir araç değil yağları litre olarak neredeyse 2 kat fazla