1.6 dizel otomatik ssangyong tivoli teknik özellikleri

SsTeam

Yönetici
Ülkemizde 1.6 litrelik benzinli motor ile satılan Ssangyong Tivoli, Avrupa pazarında 1.6 litrelik dizel motora da kavuştu.Geçtiğimiz günlerde ülkemizde satışına başlanan Ssangyong Tivoli, 1.6 litrelik benzinli motor ve önden çekiş birlikteliğinde manuel ve otomatik şanzıman ile toplam iki farklı alternatif sunuyor.

Avrupa pazarında ise Tivoli, benzinli motorda dört tekerlekten çekiş sistemi alternatifi snmasının yanında 1.6 litrelik dizel motor ile de tercih edilebiliyor. Bu sayede Tivoli toplam 8 farklı kombinasyon ile sunuluyor. Benzinli motor seçeneğindeki yüksek tüketim rakamları ile dikkat çeken Tivoli'nin daha yüksek satış rakamlarına ulaşmasını sağlayacak 1.6 litrelik dizel motor, 115 hp güç ve 300 Nm tork değerlerine sahip.

Manuel ve otomatik şanzıman seçeneklerinin yanında, önden veye dört tekerlekten çekiş tercihi de sunulan 1.6 litrelik dizel motorlu Tivoli, seçilen versiyona göre ortalama 4.3 litre ile 5.9 litre arasında değişen tüketim değerlerine sahip.

1.6 litrelik benzinli motorlu versiyonların, 6.6 litre ile 7.6 litre arasında değişen ve fabrika verilerine göre şehir içinde 10,2 litreye kadar ulaşan tüketim değerleri ile karşılaştırıldığında dizel versiyonların önemli bir avantaja sahip olduğu görülüyor. 1.6 litrelik dizel motora sahip Ssangyong Tivoli'lerin önümüzdeki günlerde ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor.


 

Üst