Kayıt ol

Forum'umuzdan Daha Etkili Yararlanmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için Üye Formunu doldurmanız yeterlidir.Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz...

Follow us on Facebook Follow us on Twitter Linked In Flickr Watch us on YouTube My Space Blogger
+ Cevap Ver
10 sonuçtan 1 ile 10 arası
Ağaç Şeklinde Aç13Beğeni
  • 1 gönderen LASTMAN
  • 5 gönderen acemi
  • 2 gönderen LASTMAN
  • 2 gönderen serkanefe
  • 3 gönderen LASTMAN

Konu: Kyron için kar zinciri ama hangisi?

LASTMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    46
    Konuları
    6
    İsim Soyisim
    Cem Doğruoğlu
    Kan Grubu
    0 Rh+
    Aldigi Begeni
    19
    Begendikleri
    5
    Meslek
    Emlak Danışmanı
    Aracı
    KYRON

Kyron için kar zinciri ama hangisi?

Bu konudaki tecrübelerinize ihtiyacım var, klasik zincirini söküp takmak oldukça zahmetli üstelik iyi gerilmezse zarar verme kopma yada ses yapma gibi problemleri de var. Bu son seçenek olması kaydı ile sizlerin kullandığı, verim aldığı pratik ve ekonomik başkaca bir seçenek var mı acaba? Birde hangi dingilde kullanmak daha isabetli olur. Nette bin bir çeşit ürün var yalnız deneme yanılma yapmamak adına yardımlarınızı rica ederim...
    acemi bunu beğendi.

acemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    52
    Konuları
    2
    İsim Soyisim
    Yaşar Ergün
    Kan Grubu
    A Rh-
    Aldigi Begeni
    53
    Begendikleri
    55
    Meslek
    Öğretim Üyesi
    Aracı
    Suzuki Grand Vitara

Cevap: Kyron için kar zinciri ama hangisi?

ben 2 sene önce gaziantep/nurdağı arası kapandığında yolda idim. tırların kayıp yolu kapattığı otobanda trafiğin neredeyse 24 saatliğine durduğu yerde kyron ile yokohoma geolander a/t lastikle hiç zorlanmadan 4x4 4L modunda kayan araçların arasından bazen iki araçla aramda 10-15 cm kalacak kadar dar aralardan geçip nurdağı sapağından çıkabilmiştim. daha sonra yokohoma'lar bittiğinde de o lastiklerden bir tık daha karlı ve buzlu yollara uygun olan BF Goodrich AT aldım. yolda polis sorarsa aha var demek için 4 lastiğe takılan plastik zincirler var hiç kullanma ihtiyacı duymadım, bir tane de çanta zincir var 15 senedir kullanmadım ama kışın polis sorup da plastik zincire de laf ederse diye kavga etmemek için arabada taşıyorum. senelerdir farklı arabalarla ağır offroad dahil kar ve buz dahil yüzbinlerce km araç kullanmış biri olarak 4 çeker ve ağır devri olan, kar lastikli ya da at lastikli bir araçla hiç kaymadım, tehlikeli duruma düşmedim ve keşke şurada zincirim olsaydı demedim. sözün özü: kar lastiği ya da kar/buza uygun at lastik kullanın, yavaş gidin, zemin kaygansa 4x4 H modunda ve kyronda winter moduna getirerek kullanın, kayma ihtimali warsa esp off moduna getirin ki kontrol sizde olsun. sorun yaşamadan olduğunuz yerden hareket eder ilerlersiniz. 4H modunda lütfen 80 km/h hızı geçmeyin ve dönme çapının 4H ya da 4L modunda daha büyük olduğunu unutmayın. polis sorarsa göstermek için bir zinciriniz olsun, araçta yaz lastikleri varsa bir otel bulup orada yatın riske girmeyin. tamam kyron merdiven şaseli ve 2 tonluk bir araçtır ama kontrolden çıkan alet de 2 ton olacak.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    SsTeam, nedimkolat, bariskonor ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Mesajları
    46
    Konuları
    6
    İsim Soyisim
    Cem Doğruoğlu
    Kan Grubu
    0 Rh+
    Aldigi Begeni
    19
    Begendikleri
    5
    Meslek
    Emlak Danışmanı
    Aracı
    KYRON

Bilgi için teşekkür ederim, genel kanı ve aldığım fikirler hep bu yönde. Kar lastiğim var, bu nedenle extra tedbir için düşündüğüm zincir işinden şimdilik vaz geçiyorum.. Hafta sonu bu konuyu test edebilecek bir tırmanış yapacağım/z arkadaşlarla, buradaki izleminlerimi ve fotoğrafları paylaşıyor olurum sizlerle.
    SsTeam ve acemi bunu beğendiler.

acemi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    52
    Konuları
    2
    İsim Soyisim
    Yaşar Ergün
    Kan Grubu
    A Rh-
    Aldigi Begeni
    53
    Begendikleri
    55
    Meslek
    Öğretim Üyesi
    Aracı
    Suzuki Grand Vitara

Alıntı LASTMAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgi için teşekkür ederim, genel kanı ve aldığım fikirler hep bu yönde. Kar lastiğim var, bu nedenle extra tedbir için düşündüğüm zincir işinden şimdilik vaz geçiyorum.. Hafta sonu bu konuyu test edebilecek bir tırmanış yapacağım/z arkadaşlarla, buradaki izleminlerimi ve fotoğrafları paylaşıyor olurum sizlerle.
    lütfen esp off moduna almayı unutmayın, bol kar olan iniş parkurlarında abs kaynaklı frene basılsa da duramama ile ilgili yazılar ve uzuuun teknik açıklamaları var okuyun, tırmanış ve iniş parkurlarında hep tek araç olsun. gezenbilir de biz hep mümkün olduğunca yavaş, gerektiği kadar hızlı der ve dediğimizi uygularız. mutlu sürüşler.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Konu acemi tarafından (31.12.2019 Saat 10:59 ) değiştirilmiştir.

serkanefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    69
    Konuları
    2
    İsim Soyisim
    Serkan eren
    Kan Grubu
    B Rh+
    Aldigi Begeni
    79
    Begendikleri
    8
    Meslek
    Yazılım Mühendisi
    Aracı
    Duster

Şöyle bir yanlış algı var, izciteami izleyenler hemen bilir, 30cm'lik karda bile kalırsınız lastik filan işlemez, kar'ın türüne bağlıdır bu işlem.

Ben deneyimlerimden bahsediyim, Kartalkaya'ya arka yollardan dik rampalardan çıktım her yer kar vardı tekerlikler kış lastiği herşey güzel gidiyordu, kamp alanına 1 kilometre kalmıştı ki, güneş vuran karlı bir akan buz tutmuş sanırım rüzgarda yiyordu. Oradan geçerken araba kaydı kanala oturdu, kanaldan çıkarttım bir şekilde, yola geliyor fakat bu sefer her ufak gaz v erişimde ya arkası kayıyor farklı noktaya gidiyordu yada ön kısmı, 30 metre karelik alanda 1 saat oyanlandım sonra zincirleri taktım devam ettim. Arabalar karda gidemez zorlanır diye birşey yok, sana zincir 10 dakika için lazım. Arabayı oradan çıkarsın diye. İzciteam de ki devasa araçların her türlü ekipmanı olmasına rağmen zincirleride bulunuyor, bir bölümde neden zincir olması gerektiğini detaylı dile getirmişlerdi tavsiye ederim

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    nedimkolat ve acemi bunu beğendiler.

YvzNazli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    2.281
    Konuları
    29
    İsim Soyisim
    Yavuz Nazlı
    Kan Grubu
    A Rh+
    Aldigi Begeni
    2731
    Begendikleri
    1284
    Meslek
    Öğrenci
    Aracı
    Rexton W 4x4 Limited , Proton 218Glxi

Zincirin her ihmale karşı bagajda durması iyidir. Herkesin pilotajı aynı değil. Yollarda karşımıza ne çıkacağı da belli değil.
    3 sene Gümüşhane okudum. Deli gibi gezdim. 99 model binek araca zincir takma ihtiyacı duymadım. Ama aynı zamanda bagajda hep zincir vardı, ya lazım olursa.
    Hüzünlü bir ruh, insanı mikroptan daha hızlı öldürür.

bariskonor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    1.607
    Konuları
    52
    İsim Soyisim
    Barış Konor
    Kan Grubu
    A Rh+
    Aldigi Begeni
    1760
    Begendikleri
    1668
    Meslek
    Akademisyen
    Aracı
    KYRON 4X4 XDI A/T 255 60 r18

Kar paletleri işe yarıyor mu? Pahalı ama takması kolay.

Mesajları
    46
    Konuları
    6
    İsim Soyisim
    Cem Doğruoğlu
    Kan Grubu
    0 Rh+
    Aldigi Begeni
    19
    Begendikleri
    5
    Meslek
    Emlak Danışmanı
    Aracı
    KYRON

Kıymetli değerlendirmeleriniz için teşekkürler tekrar, hafta sonu kampı yaptık ve hiç sorun olmadı, zincir ihtiyacı hissetmedim lakin sürekli o şartlarda yaşıyor olsam mutlaka bulundurmak isterim..
    Konu LASTMAN tarafından (06.01.2020 Saat 11:30 ) değiştirilmiştir.

Mesajları
    46
    Konuları
    6
    İsim Soyisim
    Cem Doğruoğlu
    Kan Grubu
    0 Rh+
    Aldigi Begeni
    19
    Begendikleri
    5
    Meslek
    Emlak Danışmanı
    Aracı
    KYRON

Dikkatli kullanım ve aracın arazi kabileyi çok extrem şartlar dışında yol almak için yeterli geldi açıkçası, -9C ve buzlanma gece şartlarında kullanmadım eğer kullanmak gerekseydi ne olurdu şimdilik bunu test etmek istemedim.. Çok çok zorlamak dışında zincir yada yardımcı ekipmanlar en azından benim için gerekli olmayacak bunu anlamış oldum, kar lastikleri yeterince iş gördü.

Mesajları
    46
    Konuları
    6
    İsim Soyisim
    Cem Doğruoğlu
    Kan Grubu
    0 Rh+
    Aldigi Begeni
    19
    Begendikleri
    5
    Meslek
    Emlak Danışmanı
    Aracı
    KYRON

kar 5e12e42423a22 - Kyron için kar zinciri ama hangisi?
    acemi, bariskonor ve YvzNazli bunu beğendiler.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 03:46.