Kayıt ol

Forum'umuzdan Daha Etkili Yararlanmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için Üye Formunu doldurmanız yeterlidir.Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz...

Follow us on Facebook Follow us on Twitter Linked In Flickr Watch us on YouTube My Space Blogger
+ Cevap Ver
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
35 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Musso Grand Test sürüşü ve izlenimlerim

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    298
    Konuları
    20
    İsim Soyisim
    Fuat Karabulut
    Kan Grubu
    0 Rh+
    Aldigi Begeni
    267
    Begendikleri
    5
    Meslek
    Mühendis
    Aracı
    Musso Grand

Musso Grand Test sürüşü ve izlenimlerim

Arkadaşlar maalesef 18 ay önce sıfır olarak değişen şanzımanın tekrar arıza vermesi neticesinde SSangyong Bursa ya uğramak durumunda kaldım ve yeni Musso Grand 4*4 otomatik aracı da ayrıyetten bozuk bir moral ile test ettim,Öncelikle motordan bahsetmek gerekirse motor gücü ve torku gayet başarılı,sanıyorum Korando Sports motorlarının geliştirilmesi ve piston çaplarının büyütülmesiyle 2200cc ye çıkarılmış bir motor,Şanzımana gelirsek Japon Aisin marka gayet güzel geçişleri olan bir şanzıman ancak Musso Grand araçlarda artık direksiyondan vites kontrolü yok,Motorun eski modelllere göre sessizliği ve ayrıca araç yalıtımında yapılan gelişmeler gayet başarılı;motor sesi içeriden neredeyse duyulmuyor.
    Aracın karoseri oldukça uzun ve geniş,çok gösterişli ve devasa bi araç ayrıca eski modellere göre oldukça yüksekte yapılanmış;o kadar ki Actyon Sports aracımı kullanırken bir Amorokla yan yana olduğumuzda Amarok'un bariz yüksekliğini farkederken MussoGrand ile bir Amarok'un yanından geçerken Amarok bariz şekilde alçak görünüyor bunun yanında uzunluk ve genişlikte iddialı,Alüminyum alaşım 17'' jantlar ve Nexen lastiklerle satılan MussoGrand ülkemizde eski geleneği olan 5 nokta bağımsız arka süspansiyon ile satılmakta,aracın uzunluğu 540cm olmasına rağmen lastik süspansiyon gayet başarılı ufak çaplı uğraşlarım sonucu aracın arkasını attıramadım,araç arkasını bırakmıyor,bu arada fren kaliperleri ve balatalar hem önde hem arkada eski modellere nazaran daha büyük ve ben kullandığım Actyon Sports aracıma kıyasla frenlemesini çok beğendim MussoGrand Kamyonetin kasası gayet uzun ve geniş ayrıca kasa kapağı alttan iki adet yay ile desteklenmiş açıp kapamak daha kolay eli kolu yormuyor,ayrıca kasa içerisinde 12volt soket ayrıyetten mevcut.
    Aracın içine gelirsek;ön konsolun üst kısmı yumuşak plastik ve kaplama güzel bir görünüşü var,maalesef konsolun diz altında kalan bölümü,kapılar ve vites aksamının oturduğu plastikler sert plastik ve buna rağmen ben hiç bir şekilde trim ya da plastik sesi duymadım,aracın içerisinde trim sesi olmadığı gibi aracın düzgün yalıtımı sayesinde araçta binek araç sessizliği var.Kapı üst plastikleri Actyon Sports araçlarda yumuşak plastik iken Musso Grand araçlarda maalesef sert plastik kullanılmış buna rağmen kapılarda da trim ya da plastik sesi duymadım,yumuşak süspansiyon ve yalıtım sayesinde çukur ve tümsek geçişlerinde de absürt sesler duyamadım,bu arada konsolun üst ortasına yerleştirilmiş multimedya ekran gayet kullanışlı,geri görüş standart,müzik sistemi yeterli,göstergeler daha şık ve gösterge panelinin ortasında ufak ta olsa dijital led gösterge mevcut aracın anlık tüketimi,vites,yakıt durumu buradan gözlemlenebiliyor,maalesef direksiyon simidinde deri kaplama yok bu göze takılıyor.Kapı kapanışları tok bir ses veriyor.ayrıca arka diz mesafesinin iyileştirlmesinin yanı sıra şaft tüneli neredeyse yok denecek seviyede,1.80 şoför ve arkasında 1.80 boyunda yolcu ile gayet rahat.diz mesafesi binek aracı aratmaz,baş mesafesi zaten gayet iyi.
    Gelelim eksik noktalara;maalesef firma hala takasta ikinci el Ssangyong araçlara düşük fiyat vermekte ve maalesef farklı marka raç takaslarında da durum farklı değil,şirket sadece sattığı araçtan kar etmek yerine aldığı araçtan da yüklü kar etmenin derdinde.2011 model 3800 hasar kaydı olan (3800 liranın 2700 lirası tek bir ön far)muhtelif yerlerinde lokal boya bulunan ön ve arkada multimedya sistemli,18 jant,deri döşeme,koltuk ısıtma ve katlanır aynalı 4*4 6at luks aracıma 37000 TL takas fiyatı biçilmiştir,Yine aynı şekilde 2013 model 300 lira hasar kaydı olan 170000 kilometrede 3 parça boyalı değişensiz bakımları yeni yapılmış Fiat 500L aracımıza 49000 TL takas fiyatı verilmiştir ki şu an malum sitede 170000 kilometredeki emsal sadece 1 yaş genç olan araç için 56000 TL fiyat yazılmış kısaca sahibinden üzerindeki ilanlara bakıldığında en düşük fiyat 55900 TL iken aracımıza 49000 TL teklif verildi ki bu teklif başta 45000 Tl idi.Şahsuvaroğlu takasta hala eski müşterilerini üzmekte bunun yanı sıra Musso Grand araçlar için takas ve geri alımda böyle şeylerin yaşanmayacağını söylemektedir.
    Burada beni tanıyan arkadaşlar olacaktır,2 sene içerisinde 2 kez arıza veren şanzımana rağmen markanın aşığı olarak Musso Grand'ı test edip beğendim ancak firmanın eski kullanıcılarına yaşattığı sorunlar,kronik şanzıman arızasını hiç bir şekilde kabul etmeyip sadece 3-5 araçta bunların yaşandığını söylemeleri beni ayrıyetten üzdü.Diğer bir konu ise takas ve geri alımlarda belirlenen fiyatların çok düşük olmasına rağmen Musso Grand ve diğer yeni modellerin geri alım ve takaslarında bunların yaşanmayacağını söylemeleri manidar oldu,açıkçası kafam karışık Şahsuvaroğlu bir teklifte bulundu bende bir teklifte bulundum ama sorunlar yaşamış biri olarak tekrar bir Ssangyong sahibi olup olmamak ta düşündürüyor,sağlıcakla kalın..
    Konu ftkrblt tarafından (01.04.2019 Saat 22:40 ) değiştirilmiştir.
    SsTeam, ali, nedimkolat ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

alonewolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    154
    Konuları
    8
    İsim Soyisim
    Alp Dmr
    Kan Grubu
    0 Rh-
    Aldigi Begeni
    73
    Begendikleri
    194
    Meslek
    Bayır
    Aracı
    Rexton W

Cevap: Musso Grand Test sürüşü ve izlenimlerim

Döktürmüşsün üstad. Ayrıca gerekli yerlere mesaj gitmiş ama gel gelelim Ali giran başgesinlik yapıyorlar. Distribütör değişirse hallolur bence.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Mesajları
    298
    Konuları
    20
    İsim Soyisim
    Fuat Karabulut
    Kan Grubu
    0 Rh+
    Aldigi Begeni
    267
    Begendikleri
    5
    Meslek
    Mühendis
    Aracı
    Musso Grand

Bu arada 4*4 model arazi suv otomobil kategorisinde; senelik Motorlu Taşıtlar Vergisi 7800 lira civarında,4*2 modeli ise kamyonet kategorisinde MTV 2800 lira yıllık.Şahsen 4*2 versiyonu düşünülebilir ancak 4*4 versiyon için MTV,Sigorta,Kasko,Senelik bakım ya da Kilometre bakım maliyeti için neredeyse aylık 1000 lira bi köşeye koymak lazım.
    SsTeam ve muhaRRem bunu beğendiler.

serkaneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    283
    Konuları
    19
    İsim Soyisim
    Serkan ERen
    Kan Grubu
    AB Rh+
    Aldigi Begeni
    236
    Begendikleri
    3
    Meslek
    Yazılım Mühendisi
    Aracı
    Kyron

Millet vergisi külfet getiriyor adamın boynunu büküyor diye, Ford renger 'lardan vazgeçiyor şu dönemde. Her yeni araç güzel hoş, şimdi bu araç daha yeni, bir sürü problemi olur (Duster 'ı Türkiyede ilk alanlardan biriyim) Duster 'da bir sürü problem vardı, Musso 'da öyle, yeni kasa yeni motor sorunlar illa ki çıkıcaktır, bu sorunlara yaklaşımları nasıl olucaktır, mesela Reno hiç üzmüyordu, şak diye değiştiriyorlardı. Bu arada bende Kyron 'u alırken benim araca, 37 bin TL saymıştı Ssangyong detaylı expertiz yaparak, 47.500 TL 'ye bir kaç gün sonra sattım (7 yıl önce). Bu dönemlerde araç olmak dert oldu, alıcam güzel diyorsun, donanım yok, her yer sert plastik, kredi çekiceksin kredi faizleri çok yüksek, vergiler uçmuş, hersey çok saçma hocam, alabilecek kapasitem var, almıyorum, eşimle vazgeçtik resmen Kyron kalsın, 2. araba olarak Corolla hibrit alırız diyoruz oda belki canımız isterse.

İnşallah sizin için hayırlı olur hersey.
    SsTeam ve toranaga bunu beğendiler.

Mesajları
    298
    Konuları
    20
    İsim Soyisim
    Fuat Karabulut
    Kan Grubu
    0 Rh+
    Aldigi Begeni
    267
    Begendikleri
    5
    Meslek
    Mühendis
    Aracı
    Musso Grand

Alıntı serkaneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Millet vergisi külfet getiriyor adamın boynunu büküyor diye, Ford renger 'lardan vazgeçiyor şu dönemde. Her yeni araç güzel hoş, şimdi bu araç daha yeni, bir sürü problemi olur (Duster 'ı Türkiyede ilk alanlardan biriyim) Duster 'da bir sürü problem vardı, Musso 'da öyle, yeni kasa yeni motor sorunlar illa ki çıkıcaktır, bu sorunlara yaklaşımları nasıl olucaktır, mesela Reno hiç üzmüyordu, şak diye değiştiriyorlardı. Bu arada bende Kyron 'u alırken benim araca, 37 bin TL saymıştı Ssangyong detaylı expertiz yaparak, 47.500 TL 'ye bir kaç gün sonra sattım (7 yıl önce). Bu dönemlerde araç olmak dert oldu, alıcam güzel diyorsun, donanım yok, her yer sert plastik, kredi çekiceksin kredi faizleri çok yüksek, vergiler uçmuş, hersey çok saçma hocam, alabilecek kapasitem var, almıyorum, eşimle vazgeçtik resmen Kyron kalsın, 2. araba olarak Corolla hibrit alırız diyoruz oda belki canımız isterse.

İnşallah sizin için hayırlı olur hersey.
    Bugün YmY Bursadan aradılar,dün takas için yaptığımız görüşmede aramızda 6000TL fark vardı benim verdiğim ile onların istediği arasında,bugün sağolsun aradılar anlaştık,ben biraz çıktım onlar düştü,açıkçası istediğime yakın bir takas desteği aldım,neticede Actyon Sports aracımda yaşadığım şanzıman sorunu nedeniyle aracımı yenilemeye karar verdim,bu arada 18 ay önce değiştirdiğim ve dün tekrar arızalanan şanzımanın yağ pompa mili sıyırmış ve şansıma eski çıkan şanzımanımdaki aynı parça sağlammış,sonuç olarak servis sadece şanzıman yağı ücretini alacaklarını iletti.Farkındayım bu aralar pek alım satım havası değil,ben de almak satmak kredi kullanmak istemiyorum ama artık eski aracımla aramız pek iyi olmayacak,eskisi gibi hevesle kullanamayacağım için yenileyeceğim;yapacak bişey yok.
    SsTeam ve ahmetkoksal1640 bunu beğendiler.

Mesajları
    298
    Konuları
    20
    İsim Soyisim
    Fuat Karabulut
    Kan Grubu
    0 Rh+
    Aldigi Begeni
    267
    Begendikleri
    5
    Meslek
    Mühendis
    Aracı
    Musso Grand

Neden tekrar Ssangyong diye soracak olursanız;bende bilmiyorum,ancak test sürüşü esnasındaki görüşlerim olumluydu,Binek araç kullanamıyorum artık,suv araçlara da gereksiz ötv ödemek istemiyorum bu nedenle tekrar bir kamyonet almam gerkiyordu ben de bu kez sıfır bir Ssangyong denemek istedim,

YvzNazli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    2.227
    Konuları
    28
    İsim Soyisim
    Yavuz Nazlı
    Kan Grubu
    A Rh+
    Aldigi Begeni
    2677
    Begendikleri
    1275
    Meslek
    Öğrenci
    Aracı
    Rexton W 4x4 Limited , Proton 218Glxi

Doğru karar vermişsiniz hocam hayırlı olsun şimdiden.
    Bi önceki aracımız Kyron, şuanki aracımız Rexton W.
    Uzun süre bununla devam edeceğiz gibi duruyor ama yeni Korando gelince şeytana uyulabilir.
    SsTeam bunu beğendi.
    Hüzünlü bir ruh, insanı mikroptan daha hızlı öldürür.

legionee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    653
    Konuları
    8
    İsim Soyisim
    Ali Emre AKGÜN
    Kan Grubu
    AB Rh+
    Aldigi Begeni
    372
    Begendikleri
    479
    Meslek
    Genel Cerrah
    Aracı
    Rexton 4x4 Platinum

Hayırlı olsun inşallah. Kazasız belasız. Çok memnun kalacaksınız eminim
    SsTeam bunu beğendi.
    Ali Emre AKGÜN

irfan.gamze28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    16
    Konuları
    3
    İrfan kaynak
    Kan Grubu
    B Rh+
    Aldigi Begeni
    3
    Begendikleri
    11
    Meslek
    memur
    Aracı
    dfm succe

Hayırlı olsun kazasız belasız, bende bu gün aydında bir kyron inceledim, sağolsun sami bey bütün sorularıma cevap verdi,arabaya bayıldım, en korktuğum olayı bakım tutum işiydi, çünkü aydında servisi yok, ama gayet güzel çözümler bulmuş kendileri ve iyi bir usta bulmuş,zaten öyle sorun çıkartan araba değil bunlar diyor, 2011 kyron var kendisinde ve arabasından çok memnun, yakıt işini göze alabilirsem, bir iki ay içerisinde alırım inşallah..

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    SsTeam bunu beğendi.

alonewolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    154
    Konuları
    8
    İsim Soyisim
    Alp Dmr
    Kan Grubu
    0 Rh-
    Aldigi Begeni
    73
    Begendikleri
    194
    Meslek
    Bayır
    Aracı
    Rexton W

Aydın da hangi imiş Bilgi verirmisiniz bende 1 2 haftalığına aydındayım da. Hanım memleketindeyiz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

+ Cevap Ver
Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 13:45.