Kayıt ol

Forum'umuzdan Daha Etkili Yararlanmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için Üye Formunu doldurmanız yeterlidir.Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz...

Follow us on Facebook Follow us on Twitter Linked In Flickr Watch us on YouTube My Space Blogger
+ Cevap Ver
5 sonuçtan 1 ile 5 arası
Ağaç Şeklinde Aç3Beğeni
  • 2 gönderen YvzNazli
  • 1 gönderen evgo

Konu: Bir daha ssangyong servisine güvenmem

evgo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    346
    Konuları
    46
    İsim Soyisim
    Volkan Biber
    Kan Grubu
    0 Rh-
    Aldigi Begeni
    358
    Begendikleri
    129
    Meslek
    Güvenlik Sistemleri
    Aracı
    Actyon Sport 4x4

Angry Bir daha ssangyong servisine güvenmem

2gün önce bu aracın uzmanı dırlar niyetiyle çalışanlarına saygı duyduğum xx ssangyong yetkili servise giderek kendim temin ettiğim valeo marka baskı balata ve hidrolik bilyanın montajını yaptırdım
    ilk gün direk eve geldim eve çıkınca dank etti debriyaj yukarda kavrıyordu
    kullanmadan ertesi gün servise gidip durumu anlattım topu volan a attılar volan başka serviste 6ay önce değişmişti ki aracı ve malzemeyi teslim ederken balatyı degişicek ustaya volanı da kontol etmesini üskattakilerede bir çok ön takım parçalarını kontrol etmelerini belirttim ki gerek kalırsa volantı taşlaya bilriniz sorun gördüğünüzde x numaradan arayın diye belirttim

sonuç 20km yapmadan 1vites kalkışında araç titriyor ve leş gibi balata kokusu var 1vitese bazen çok zor geçiyor ssangyong servise göre onlarda kusur yok volanımda boşluk varmış bana niye bildirmediniz diyorum yapan ustayı arıyorlar vs vs volanında boşluk var değiş diyip hatalarını kabul etmiyorlar diyorlar 6aylık volan bozula bilirmiş te miş
    ki eski 4 gün önce bu kalkışta sirkeleme vites vs sorunlar yoktu
    boş yere baskı balata bilyaya 1100tl ssangyon 855tl de verdim 1950 çöp oldu

ön takım ve öndeki sorunlar için sanırım 9 bin liralık onarım gerekiyormuş ben bu firmaya güvenip fren balatası bile değiştitemem hakkımı helal etmiyorum

Murattopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    258
    Konuları
    8
    İsim Soyisim
    Murat Topçu
    Kan Grubu
    0 Rh+
    Aldigi Begeni
    151
    Begendikleri
    42
    Meslek
    Mühendis
    Aracı
    Kyron

Cevap: Bir daha ssangyong servisine güvenmem

Geçmiş olsun. Bence bayi isminide vermelisiniz.

GM 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

set
    set çevrimdışı
    set - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    226
    Konuları
    15
    İsim Soyisim
    Ahmet Türk
    Kan Grubu
    0 Rh+
    Aldigi Begeni
    264
    Begendikleri
    78
    Meslek
    Elektronik
    Aracı
    Korando Sports 2.0 e-XDI Limited 2015

Herzamanki gibi ssangyong yetkili servis beceriksizliği - Bilgisizliği ve umarsızlığı.
    Geçmiş olsun.

YvzNazli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    2.218
    Konuları
    28
    İsim Soyisim
    Yavuz Nazlı
    Kan Grubu
    A Rh+
    Aldigi Begeni
    2661
    Begendikleri
    1270
    Meslek
    Öğrenci
    Aracı
    Rexton W 4x4 Limited , Proton 218Glxi

Geçmiş olsun hocam. Bizlerinde önlem alabilmesi için hangi servis olduğunu söylemenizi rica edeceğim. Birde şu söylemek istiyorum. Normalde ben Tuzla Ymy otomotiv e gidiyorum bakım olsun sorun olsun ilk olarak tesbiti onlara yaptırıyorum içime sinmezse Pendik Sanayi de BirTek Oto Harun Usta var eskiden Çakıroğlu SsangYong da çalışmış bir usta kendisini tavsiye edebilirim.

Rexton W lerin kronik diyebileceğimiz bir sorunu Turbo Wastgate arızası; Servise gittim sorunun kaynağının tesbiti yapıldı yanlış olmasın o zaman 7-10 bin arası bi maliyet çıkarmışlardı. Pendik Sanayide Harun Ustaya gittim Manifoldu komple söküp temizlemeye yolladı, Turboyu komple söküp Kartal Turan Turbo ya yolladı wastgate tamir edildi turbo balans ayarı falan yapıldı toplamda 2 gün süren işlem sonucunda 1000Tl ya yakın bi tutar ödedim ve yaklaşık 2.5 yıldır sorunsuz bir şekilde kullanıyoruz.
    Daha sonra serviste salıncak burçlarının yırtıldığını söylediler sadece burç olarak yokmuş komple salıncak değişiyormuş falan filan o zaman tek salıcağa 650Tl fiyat verdiler bunun diğer tarafı var işçiliği var vs diyip bulaşmadım. Eş dost tanıdık vasıtasıyla burç bakalım diye bir yola girdik Gürcan Oto sağolsun ilgilendi sağ sol salıncak burçlarına toplam 650Tl fiyat verdi ama onlarıda almayı mantıklı bulmayıp internetten sağ sol salıncak aldım 400Tl ya Pendik Sanayi de 100 Tl verip taktırdım.

Yaklaşık 3-4 yıldır servise gidip geliyorum ama dışardan getirilen parçayı taktıklarını ve hatta dışarıdan getirilen motor yağını dahi koyduklarını görmedim. Teklif etmeme rağmen red cevabı aldım. Motor yağını Motul 5w30 kullanmak istediğimi söyledim ama dışarıdan getirilen ürünleri kullanmadıklarını söylediler. Son olarak şunu söylemek istiyorum eğer ki yetkili serviste işlem yapılacaksa bırakın en küçük civatasına kadar kendi mallarını kullansınlar. Kullansınlar ki yarın öbürgün senin getirdiğin parça sıkıntılı diye sağa sola göt atmasınlar. Ha ne olur servisteki parçanın fiyatı pahalı gelir dışarıdan almayı düşünürsünüz o zaman servise gitmenin de pek bi espirisi yok. Bu arabalar öyle aman aman çok zor arabalar değil. Belirli standartlarda üretilip montajlanan ürünler. Düzgün her ustanın sıkıntı çekmeden yapabileceği araçlar. Servis enjektörü, kızdırma bujisini sökmek için kapak açarken sanayide lıkır lıkır söken ustalar var. Gerçi mesele birazda bu ustaları bulabilmekte.

Dilerim en kısa zamanda sorunuzu çözersiniz. Tekrar geçmiş olsun.
    legionee ve modelist bunu beğendiler.
    Hüzünlü bir ruh, insanı mikroptan daha hızlı öldürür.

evgo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    346
    Konuları
    46
    İsim Soyisim
    Volkan Biber
    Kan Grubu
    0 Rh-
    Aldigi Begeni
    358
    Begendikleri
    129
    Meslek
    Güvenlik Sistemleri
    Aracı
    Actyon Sport 4x4

teşekkürler arkadaşlar bu güne kadar ustalarla dostça muhabbetimiz vardı ilk yaptıkları yanlışta çamura yatmamaları lazımdı maslaktaki servis

yarın volanı takan servise bırakıcam maslaktaki servisin aksine mağdur olmamam için müdahale edicekler buda bana 1950tl ders oldu servisi kime önerdiysem arayıp bunları önerdiğim içinn özür diliyicem
    modelist bunu beğendi.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler

Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 21:24.