Kayıt ol

Forum'umuzdan Daha Etkili Yararlanmak için üye olmanız gerekmektedir. Üye olmak için Üye Formunu doldurmanız yeterlidir.Üye olduysanız ve şifrenizi kaybettiyseniz Şifremi Kaybettim adresini kullanabilir , Yada Daha Farklı Sorunlar İçin Site Yetkilisi ile İletişime Geçebilirsiniz...

Follow us on Facebook Follow us on Twitter Linked In Flickr Watch us on YouTube My Space Blogger
+ Cevap Ver
10 sonuçtan 1 ile 10 arası
Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen cavdare

Konu: Kyron hdc arizasi

pamukkale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    3
    Konuları
    1
    0
    Begendikleri
    0

Kyron hdc arizasi

Arkadaşlar merhaba,2010 model kyron sahibiyim.Bir suredir normal yolda giderken hdc lambası yanıyor ve araba kendini kasıyor.Kontağı kapatıp açtığında şanzıman check lambası da yanmaya başlıyor.Bu tur bir arıza ile karşılaşan varmı.ne yaptınız

cavdare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    1.109
    Konuları
    41
    İsim Soyisim
    Ertuğrul Çavdar
    Kan Grubu
    0 Rh+
    Aldigi Begeni
    461
    Begendikleri
    19
    Meslek
    Öğretim Üyesi
    Aracı
    2,7 Rexton Lx Spr

Cevap: Kyron hdc arizasi

gerçi benim araç kyron değil- hdc de yok ama yorum yapayım....
    hdc düğmesini kontrol et. ıslanma- kaplo kopması- kısadevre türü bir şey olabilir...
    toranaga bunu beğendi.
    Ferman Padişahın Dağlar Bizimdir

ahmetkemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    163
    Konuları
    11
    İsim Soyisim
    Ahmet Kemal
    Kan Grubu
    B Rh+
    Aldigi Begeni
    85
    Begendikleri
    103
    Meslek
    Memur
    Aracı
    mitsubishi l200 4x4

konu açılmışken; yokuş aşağı inerken hdc' ye alınca balatalardan ve disklerden çok ses geliyor ve gürültülü çalışıyor. o nedenle kullanmak istemiyorum. onun yerine manuel vitese alıp eğime göre vitesi 1 ya da 2 ' ye alarak kontrol etmeye çalışıyorum. hdc' nin sesli çalışması normal mi acaba?

Mesajları
    3
    Konuları
    1
    0
    Begendikleri
    0

Ahmetkemal sesli çalışması normal.ABS devreye girip cikiyor

toranaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    734
    Konuları
    57
    İsim Soyisim
    Turan Şenses
    Kan Grubu
    B Rh+
    Aldigi Begeni
    807
    Begendikleri
    1249
    Meslek
    Uzman
    Aracı
    Kyron 2011 4x4 255/60R18 112T XL ATR PİRELLİ SCORPİON

Hdc modunda şanzuman aracın vitesini düşük devirde konumlayarak eğim durumuna göre devir yükseltip motor freni ile düşürüyor ve ara sıra disklere bas bırak yaparak aracın hızını azaltıyor. Yani ABS benzeri düşük hız uygulaması diyebiliriz. ABS devreye girdiğinde de küt küt vurma sesi duyulmakta, bu nedenle özellikle belirli bir meyil üzerinde açı ile inişlerde biraz balata ve kontrol sesi normaldir. Benim aracımda 2011 model kyron, HDC Modu yukarıda değindiğim gibi çalışmakta. Çok anormal vuruntu ve inişte çok fazla vuruntu HDC'nin aracın hızını motor freni ile düşüremediği durumda daha sık fren yapması nedeniyle balatanın daha sık kullanılmasından kaynaklanabilir yada Ertuğrul hocanın tespitleri veya geçici bir arıza olabilir. Ahmet bey ön fren balatalarınızı kontrol ettirmenizi öneririm.

toranaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    734
    Konuları
    57
    İsim Soyisim
    Turan Şenses
    Kan Grubu
    B Rh+
    Aldigi Begeni
    807
    Begendikleri
    1249
    Meslek
    Uzman
    Aracı
    Kyron 2011 4x4 255/60R18 112T XL ATR PİRELLİ SCORPİON

Alıntı pamukkale Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,2010 model kyron sahibiyim.Bir suredir normal yolda giderken hdc lambası yanıyor ve araba kendini kasıyor.Kontağı kapatıp açtığında şanzıman check lambası da yanmaya başlıyor.Bu tur bir arıza ile karşılaşan varmı.ne yaptınız
    Pamukkale nickli değerli arkadaşımız. Profil bilgileriniz yok ne ismin ne cismin nede resmin bilinmiyor. Profil bilgilerinizi tamamlamanız ve güncellemeniz gerekmektedir. Yoksa cevap verirsek Sn.Adminimiz bize kızıyor. Kendinizi gizli tutmak yada sahte isim resim kullanmak bizlere karşı saygısızlık olur. Lütfen profil bilgilerinizi tamamlayınız.

Mesajları
    3
    Konuları
    1
    0
    Begendikleri
    0

toranaga Kusura bakmayin tapatalk programını kullanıp. Facabook üzerinden giriş yaptım demek bilgileri gostermiyor.

Kuyi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    1
    Konuları
    0
    Yiğit ulaş
    Kan Grubu
    A Rh+
    Aldigi Begeni
    0
    Begendikleri
    0
    Meslek
    Bayan kuaförü
    Aracı
    Kyron

Slm benim de 2008 model kyron arabam var ve bi kaç gündür hdc lambası ve chek lambası yanıyor ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz

metod - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    85
    Konuları
    19
    İsim Soyisim
    ahmet kılıç
    Kan Grubu
    B Rh-
    Aldigi Begeni
    36
    Begendikleri
    23
    Meslek
    metod teknisyeni
    Aracı
    kyron

Merhaba ben karşılaştım umarım sizin probleminiz kablo temassızlığı yada başka basit bir şey olsun..
    Bende hdc lambası yandı araç vites atmamaya ve kasmaya başladı servise gittim çıkan problem şanzuman hafıza kartı problemi ve yanında birkaç problemden bahsedildi 10.000 - 15.000 tl civarında masraf var dedi Bostancı sanayi sitesinde Cafer ustaya gittim.
    Zaten kızdırma bujilerinden bir arızalıydı onunla beraber enjektörlerinde temizliği bakımı yapıldı toplam 9000 tl ücret ödedim.
    Yazdığınıza göre sanki hafıza kartı problemi gibi görünüyor masraflı bir durum var bilginiz olsun.
    Tavsiyem önce servis yada güvendiğiniz bir yerde teşhis koydurup daha sonra uygun bir yerde yaptırmanız.

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajları
    6
    Konuları
    1
    İsim Soyisim
    Levent Ertürk
    Kan Grubu
    0 Rh+
    Aldigi Begeni
    5
    Begendikleri
    3
    Meslek
    Satış Müfettişi
    Aracı
    SsangYong Kyron 2009

Alıntı Kuyi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm benim de 2008 model kyron arabam var ve bi kaç gündür hdc lambası ve chek lambası yanıyor ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olurmusunuz
    Merhaba gecen hafta bende de yandı bir gün sonra söndü.Fakat dün Ankaraya gittiğimde geldiğim yerde araç birden gaz yememeye başladı check lambasını yaktı Bursa YMY Yalçın Bey ile telefon trafiğinden sonra(Bu arada Yalçın Bey ve Ankara YMY Servise sonsuz teşekkürler)servise gittim.Bilgisayara bağlandı 3 adet arıza kaydı verdi sonuç olarak modülatör değişti problem halloldu.İbrahim bey daha önce HDC lambası yandımı diye sordu evet dediğimde şanzuman elektronik kartta problem olabileceğini belirtti.Bence servise mutlaka uğrayın derim.Geçmiş olsun inşallah önemli değildir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Tüm Zamanlar GMT +4 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 11:10.